Úvod > Aktuality > Turistická karta ZnojmoRegion+ pomůže restartovat ubytovací služby na Znojemsku
Životní styl

Turistická karta ZnojmoRegion+ pomůže restartovat ubytovací služby na Znojemsku

  • Vydáno22. května 2021
Destinační společnost ZnojmoRegion připravila pro sezónu 2021 opět řadu novinek, kterými chce přilákat návštěvníky k co nejdelšímu pobytu v turistické oblasti Znojemsko a Podyjí. Zároveň chce ale podpořit kvalitní služby cestovního ruchu v regionu a pomoci jim se znovu nastartovat v těžkém „pokoronavirovém“ období.
Už loni ZnojmoRegion testoval svůj projekt letní turistické karty, která za návštěvu různých cílů v regionu nabízela zajímavé odměny. Zároveň propagovala i méně známá, ale turisticky atraktivní místa celého znojemského okresu. Na úspěšný pilotní ročník navazuje i letos a turistickou kartu „ZnojmoRegion+“ zaměřuje na podporu ubytovacích zařízení, která v době covidových vládních opatření utrpěla asi nejvíce ze všech hlavních služeb cestovního ruchu.


Karta plná odměn a výhod

Znojmo regionKartu obdrží každý dospělý turista, který se v období od 1. června do 31. října 2021 ubytuje ve vybraných hotelech, penzionech nebo kempech v turistické oblasti Znojemsko a Podyjí. Karta mu zaručuje získání různých dárků, slev a bonusů na zajímavých a turisticky atraktivních místech. Na výběr jsou např. volné vstupy do památek či na koupaliště, slevy na konzumaci v restauracích, vinařstvích či regionálních pivovarech anebo originální dárky a bonusové služby. Nabídka odměn a výhod od téměř 40 zapojených subjektů – členů a partnerů ZnojmoRegionu – je velmi pestrá a vyberou si jak rodiny s dětmi, tak mladé páry či aktivní senioři.

Oproti loňskému ročníku nebudou letos turistické karty rozdávat turistická infocentra, ale přímo ubytovací zařízení. Těch se letos zapojilo přes 50 z celého znojemského okresu, přičemž jejich celková kapacita dosahuje více než 2200 lůžek! Turistickou kartu získá návštěvník přímo na recepci a platí přitom jednoduché pravidlo: čím více nocí zde host stráví, tím více turistických karet získá – a tím víc odměn pak může během svého pobytu čerpat...


Cestování v regionu a nový web

Karta ZnojmoregionVšechna ubytovací zařízení budou od ZnojmoRegionu předem vybavena zásobou karet pro přidělování hostům i informačními letáky určenými na recepci a jednotlivé pokoje. Držitel karty, tzn. ubytovaný host,
si tak snadno sám vybere, o jakou odměnu má zájem, a podle toho si může naplánovat svůj výlet po regionu. K tomu mu pomohou i další bezplatné tiskové materiály ZnojmoRegionu (Mapy s tipy na výlety, praktické skládačky s Tipy pro rodiny s dětmi nebo tipy Kam na dobré jídlo/pivo/víno...), které jsou již
k dispozici u všech členů ZnojmoRegionu a na všech regionálních infocentrech.

turisté v hoteluUbytovací zařízení i poskytovatelé benefitů obdrží také designové samolepky k označení vchodových dveří a pokladen. Hlavním marketingovým nástrojem a jejich dobře viditelnou propagací je však nový web, který speciálně pro tento projekt spustil ZnojmoRegion počátkem května na subdoméně https://karta.znojmoregion.cz. Zde jsou všechny zapojené subjekty přehledně uvedeny v seznamu ubytovatelů nebo poskytovatelů benefitů, včetně veškerých kontaktů a doplňkových informací např.
o sezónnosti provozu či nutnosti si výběr benefitu předem rezervovat. Každý je také zakreslen do přehledné navigační mapy – jde přitom o turistické Mapy.cz, které dovolují si hned naplánovat výlet pěšky, na kole v autě či hromadnou dopravou a zkombinovat ho s návštěvou místa s vyhlédnutou lákavou odměnou.

Další aktuality

Ochutnejte vánoční klobásky na hradě Bítov

O adventním víkendu 10. a 11. prosince 2022 vás hrad Bítov 10:00 do 15:00 hodin přivítá ve vánočně vyzdobených hradních komnatách, opět trochu jinak. V hradní kuchyni pro vás navíc pan kastelán přichystal speciální grilované klobásky.
Jihomoravský kraj | Památky

V bitvě u Slavkova bude bojovat na tisíc vojáků

Jednu z nejzásadnějších bitev devatenáctého století znovu svedou francouzští, ruští a rakouští vojáci. Od bitvy u Slavkova letos uplyne 217 let a mezi vzpomínkovými akcemi o prvním prosincovém víkendu nebude jako tradičně chybět její velká rekonstrukce. Hlavní vzpomínková akce věnovaná napoleonské historii ve střední Evropě proběhne na slavkovském bojišti ve dnech 1. až 4. prosince 2022.
Jihomoravský kraj | Památky

Nejen Punkevní jeskyně jsou přes zimu otevřeny

Prohlídková trasa Punkevních jeskyní je během zimních měsíců pro turisty běžně přístupná, otevřeno zde mají mimo pondělí vždy v čase 8:40 až 14:00 hodin. Z důvodu velkého zájmu návštěvníků doporučujeme zajistit si rezervaci předem. Mimořádnou prohlídku jeskyní mimo otevírací dobu, v případě, že to provozní podmínky dovolí, lze provést po předchozí dohodě se správou jeskyní. Skupinu musí tvořit minimálně 10 lidí se 100% příplatkem na každou osobu.
Jihomoravský kraj | Příroda

Nejlepším vínem České republiky 2023 je Ryzlink vlašský Vinařství Mikrosvín Mikulov

V Centru Excelence ve Valticích proběhlo ve dnech 23. a 24. listopadu finálové kolo hodnocení nejvyšší a největší soutěže vín v České republice, Salonu vín – národní soutěže vín ČR 2023. Absolutním šampionem se stalo víno Ryzlink vlašský, řada Flower Line, 2021, pozdní sběr z Vinařství Mikrosvín Mikulov. Soutěž pořádá Národní vinařské centrum za podpory Vinařského fondu a ve spolupráci se Svazem vinařů ČR.
Jihomoravský kraj | Gurmánská turistika