Úvod > Aktuality > Turisté představí na festivalu ve Zlíně své filmy a fotografie z cest
Velké kino ve Zlíne
"> Velké kino ve Zlíne "> Jednadvacítka aneb Zlínský mrakodrap "> Obuvnické muzeum ve Zlíne
Kultura

Turisté představí na festivalu ve Zlíně své filmy a fotografie z cest

  • Vydáno25. března 2014
Klub českých turistů – oblast Valašsko-Chřiby a Odbor Vizovice pořádá 2. ročník Festivalu amatérských turistických filmů a fotografií. Koná se od pátku 28. března do neděle 30. března ve Velkém kině ve Zlíně. Doprovodný poznávací, kulturní a turistický program zavede účastníky na další místa ve Zlíně, do Vizovic a Chřibů.

Velké kino ve Zlíně hostí Festival amatérských turistických filmůFestival bude přehlídkou vybraných amatérských filmů a elektronických fotografií pořízených členy KČT. Filmový festival bude také zajímavým zahájením jarní turistiky, zdrojem inspirace v pořádání akcí i k vedení turistické dokumentace počínaje razítky, vandrbuchy či cestopisy. 

Hlavní program festivalu proběhne v sobotu 29. března od 14 do 18. hodin. Kromě bohatého víkendového programu si můžete do neděle prohlédnout dvě výstavy: výstavu fotografií ve Velkém kině a výstavu Dokumentace turistiky v Galerii 2. patro (ve zlínské radnici). Připraveno bude též Školení dokumentace turistiky.

Velké kino ve Zlíně – nyní uzavřeno

Velké kino ve Zlíně – nyní uzavřeno

Funkcionalistickou budovu postavila v roce 1932 firma Baťa jako jedno z prvních kulturních zařízení nově budovaného města Zlína. Řadí se mezi největší kinosály v ČR a každoročně v květnu se stává dějištěm Mezinárodního filmového festivalu pro děti a mládež Zlín. Nyní je však kvůli statice uzavřeno.