Úvod > Aktuality > Turisté mohou obdivovat Podzámeckou zahradu i z loďky či šlapadla
Gurmánská turistika

Turisté mohou obdivovat Podzámeckou zahradu i z loďky či šlapadla

  • Vydáno2. září 2010
Areál Arcibiskupského zámku a zahrad v Kroměříži nabízí turistům další novinku. Krásy Podzámecké zahrady, která je společně se zámkem a další kroměřížskou Květnou zahradou zapsána na seznamu UNESCO, mohou návštěvníci nově obdivovat z paluby loďky či šlapadla.

Nástupní molo s půjčovnou vzniklo u největšího zámeckého Dlouhého rybníku, u Rybářského pavilonu. Zájemci si mohou vybrat ze tří typů plavidel, a to šlapadla, rybářské kanoe a pramice.

Půjčovna lodí a šlapadel pro výletní plavby na Dlouhém rybníku je v provozu denně od 10 do 12 a od 14 do 16 hodin. Mimo tyto časy je nutné vyjížďku předem telefonicky objednat na čísle 603 206 134. V případě špatného počasí je provoz omezen.

Vedle možnosti výpůjček plavidel na přání je možné také zajistit piknik na rybníku, projížďku s výkladem o historii zámeckých rybníků či podvečerní romantické plavby s lampiony a reprohudbou.

Tipy na výlet:
Arcibiskupské zámecké sklepy Kroměříž a skvělé mešní víno
 
Vinotéka je v překrásných historických prostorách zámku, kde si můžete posedět s přáteli při skleničce mešního vína. Využít lze nabídku komentované prohlídky s ochutnávkou a zakoupením vybraných vín. V r. 2003 byl otevřen Arcibiskupský archiv vín a na trh bylo uvedeno speciální víno pro liturgické účely.

Lunety Maxe Švabinského v Kroměříži
 
Pět mozaikových lunet, původně určených pro výzdobu Národního divadla v Praze. Původně zdobily Colloredovu kolonádu v Podzámecké zahradě, v roce 1999 byly přeneseny do bývalého františkánského kláštera, do míst, kde Max Švabinský strávil dětství.

Muzeum Kroměřížska

 
Muzeum Kroměřížska, prezentuje ve svém sídle na Velkém náměstí expozice věnované historii a přírodě regionu a slavnému rodákovi Maxi Švabinskému.Arcibiskupské zámecké víno Kroměříž – výrobce mešního vína již více než 750 let

Arcibiskupské zámecké víno Kroměříž – výrobce mešního vína již více než 750 let

Arcibiskupské zámecké sklepy v Kroměříži patří mezi nejstarší u nás i v celé Evropě a jsou součástí Arcibiskupského zámku v Kroměříži, památky UNESCO. Založeny byly ve 13. století za účelem výroby mešního vína, jenž se zde produkuje dodnes. Zájemci mají možnost komentovaných prohlídek a degustací.

Muzeum Kroměřížska

Muzeum Kroměřížska

V budově muzea na Velkém náměstí v Kroměříži můžete celoročně navštívit jak stálé expozice, tak i zajímavé krátkodobé výstavy, tvořivé dílny, programy pro školní děti a mládež, přednášky či konference.

Lunety Maxe Švabinského v Kroměříži

Lunety Maxe Švabinského v Kroměříži

Pět mozaikových lunet, původně určených pro výzdobu Národního divadla v Praze původně zdobilo Colloredovu kolonádu v Podzámecké zahradě, v roce 1999 byly přeneseny do bývalého františkánského kláštera, do míst, kde Max Švabinský strávil dětství.