Úvod > Aktuality > Bylinky, koření a čaje zavoní na Jiřáku
Bylinky, koření a čaje zavoní na Jiřáku
"> "> "> ">
Životní styl

Bylinky, koření a čaje zavoní na Jiřáku

  • Vydáno31. srpna 2015
Září je tradičním měsícem oslavy sklizně. Ani farmářské tržiště Jiřák a Archetyp, z. s. nezůstává pozadu. Hned první zářijový pátek a sobotu zpestří návštěvníkům trhu slavností Bylinek, koření a čajů.
Sušené, zavařené, vylisované ale i čerstvé plody letošní sklizně můžete ochutnávat, ovonět, prohlížet a zakoupit v pátek 5. září a v sobotu 6. září na náměstí Jiřího z Poděbrad.

Řezané čerstvé byliny pro sušení, sirupy, hrnkové bylinky, za studena lisované oleje ze semen lnu nebo dýně, zavařeniny, české marmelády ověnčené medailemi ze světové soutěže, českou i francouzskou levanduli, sušené bylinkové a čajové směsi, koření i trochu toho šafránu, bylinková mýdla a šampony, suroviny pro kosmetiku a přírodní parfémy, čajový bar se spoustou výjimečných čajů, čerstvě řezané květiny, květinové dekorace, věnce, šperky i věci pro radost inspirované světem rostlin, čokoládu i dobroty z koření a bylin, košíkáře, ošatky na pečení chleba, a mnoho jiného.

Pro děti i dospělé bude na trhu připravena kreativní dílna na výrobu ručního papíru s využitím bylinek a květin z farmářského trhu a také dílna na výrobu podzimních draků, nebo navlékání korálků ze dřeva starých ovocných stromů, a další pop-up dílničky.

Oblíbené farmářské tržiště probíhá nerušeně spolu s touto slavností. A k tomu všem zahraje hudební kapela Praguematique.
Farmářské trhy v Praze

Farmářské trhy v Praze

Na několika místech v Praze najdete od jara do podzimu farmářská tržiště, která nabízí domácí potraviny, výpěstky a výrobky, vše té nejlepší kvality, českého původu, za použití minima chemie a vynikající chuti. Vyražte i vy na výlet a vyberte si z české kvality.