Úvod > Aktuality > Do Průhonic za krásami Japonska a rozkvetlých trvalek

Do Průhonic za krásami Japonska a rozkvetlých trvalek

Vydáno 27. května 2019 Zážitky
První červnový víkend patří v botanické zahradě Chotobuz i Průhonickém parku k těm nejatraktivnějším. Ten letošní víkend, 1. - 2. 6. bude věnován trvalkám a japonské kultuře. Čekají vás komentované prohlídky a další program, který potěší i menší návštěvníky.
TrvalkyV areálu zámku Průhonice a v Průhonické botanické zahradě bude v sobotu 1. června probíhat od 11 do 18:30 bohatý program v japonském stylu v rámci Trvalkového víkendu - Japonského dne, který se letos koná již 10. rokem. Můžete se těšit na přednášky, výstavu ikebany, čajový obřad, procházku po sbírkách v doprovodu průvodce i na malování v zahradě.

Trvalkový víkendBěhem víkendu bude probíhat malování v Průhonické botanické zahradě. Na záhonech si děti vyberou z celé palety pestrých květů ten, který se jim nejvíce líbí a nebo je zaujme zahradní scenérie – solitérní strom nebo jezírka s lekníny. Posadí se do trávy (či jako velcí umělci všechno klidně zvládnou ve stoje) a výjev nakreslí či namalují. Poté výkres odevzdají ve stánku, kde za něj dostanou drobnou odměnu. Pokud se nezapomenou podepsat a napsat adresu, postoupí jejich obrázek do vyhodnocení odborné poroty, která bude složena z botaniků a umělců. Porota do prázdnin vybere nejlepší díla v jednotlivých věkových kategoriích (předškoláci, mladší a starší školáci), ohodnotí je cenami a zveřejní na internetu.

PrůhonicePohádková příroda pouze pár kilometrů od hranic hlavního města - to je Průhonický zámecký park, ve kterém byla natočena řada pohádek. Jeden z největších přírodně krajinářských parků v Evropě s rozlohou 240 hektarů se nachází v členitém údolí meandrující říčky Botič. Park založil v roce 1885 hrabě Arnošt Emanuel Silva-Tarouca a najdete v něm kromě lesu s cizokrajnými dřevinami také volné louky či rozlehlé Alpinum. Botanická zahrada na Chotobuzi se nachází na východním okraji Průhonického parku a specializuje pouze se na několik rodů kulturních rostlin, unikátní je však komplexnost jejich sbírek.
Průhonický park - zahrady s puncem UNESCO

Průhonický park - zahrady s puncem UNESCO

Pohádková příroda pouze pár kilometrů od hranic hlavního města - to je Průhonický zámecký park, ve kterém byla natočena řada pohádek. Jeden z největších přírodně krajinářských parků v Evropě s rozlohou 240 hektarů se nachází v členitém údolí meandrující říčky Botič.

Zámek Průhonice - neorenesanční klenot v nádherném zámeckém parku

Zámek Průhonice - neorenesanční klenot v nádherném zámeckém parku

Průhonický zámek několik kilometrů jihovýchodně od Prahy je otevřen veřejnosti pouze částečně. Zpřístupněna je zde expozice Průhonický zámek a park - dílo přírody a lidského ducha, pamětní síň zakladatele parku Arnošta Emanuela hraběte Silva Taroucy. Ostatní prostory využívá Akademie věd ČR.

Dendrologická zahrada v Průhonicích

Dendrologická zahrada v Průhonicích

Unikátní sbírka okrasných rostlin v blízkosti průhonického parku. Dendrologická zahrada Výzkumného ústavu Silva Taroucy pro krajinu a okrasné zahradnictví je ojedinělou sbírkou okrasných dřevin. V průběhu roku nabízí zahrada výstavy květin, ale také řadu osvětově vzdělávacích aktivit.

Pivoňkova vyhlídka v Průhonickém parku

Pivoňkova vyhlídka v Průhonickém parku

Pohled přes Sádkový rybník v Průhonickém parku prodlužuje tzv. Pivoňková vyhlídka. Je jedním z lučních průhledů, které představují důležitý architektonický prvek Průhonického parku. Vyhlídka je součástí prvního vycházkového okruhu.

Botanická zahrada na Chotobuzi v Průhonickém parku

Botanická zahrada na Chotobuzi v Průhonickém parku

Botanická zahrada se nachází na východním okraji Průhonického parku a specializuje pouze se na několik rodů kulturních rostlin, unikátní je však komplexnost jejich sbírek.

Další aktuality

25.5.
2020
Tipy proti nudě... aneb, kam o víkendu s dětmi

Tipy proti nudě... aneb, kam o víkendu s dětmi

Střední Čechy | Zážitky
8.5.
2020
Svátek matek oslavte v neděli na zámku Loučeň

Svátek matek oslavte v neděli na zámku Loučeň

Střední Čechy | Zážitky