Úvod > Aktuality > Trutnovské Uffo je Stavbou roku 2011
Trutnovské Uffo je Stavbou roku 2011
">
Zážitky

Trutnovské Uffo je Stavbou roku 2011

  • Vydáno30. října 2011
Trutnovský polyfunkční stánek umění získal významné ocenění. Spolu s dalšími čtyřmi realizacemi se stal Stavbou roku 2011. Vítěze 19. ročníku prestižní soutěže vybrala odborná porota ze 42 přihlášených staveb.
Společenské centrum Uffo, jehož autory jsou Radek Vopalecký a Luděk Štefek, je jedním z nejmodernějších kulturních prostorů v České republice. Díky svým neobvyklým technickým parametrům umožňuje pořádání širokého spektra kulturních akcí, především klasických i alternativních divadelních představení, koncertů, výstav, ale i plesů a dalších akcí. Uffo je unikátní především díky své jevištní a hledištní části navržené scénografem a divadelním architektem Miroslavem Melenou. Ta umožňuje pět základních variant uspořádání – divadelní kukátko, koncert, arénu, ples a kongres.

Provoz ve společenském centru Uffo začal na konci září 2010. Od této doby se v něm odehrává nepřetržitá řada kulturních a společenských akcí, při nichž je kladen důraz na kvalitu, ale i originalitu a co největší využití možností budovy.

Kulturní centrum Uffo v Trutnově – se smečkou Gabrielových šelem

Kulturní centrum Uffo v Trutnově – se smečkou Gabrielových šelem

V Trutnově slouží konce roku 2010 místním i návštěvníkům města nové kulturní centrum Uffo. Budova umožňuje různé možnosti uspořádání – od divadelní scény až po koncertní úpravu, která nabízí místo až pro 700 návštěvníků. Ve společenském centru Uffo je i nejmodernější divadlo v republice.