Úvod > Aktuality > Pošlete Ježíška pro dárky do trojské botanické zahrady
Pošlete Ježíška pro dárky do trojské botanické zahrady
"> "> ">

Pošlete Ježíška pro dárky do trojské botanické zahrady

Vydáno 19. listopadu 2019 Zážitky
Advent pomalu klepe na dveře a spolu s ním i palčivá otázka, čím o Vánocích udělat radost svým blízkým. Pokud se toužíte vyhnout nákupní horečce přeplněných obchodních center, spojte příjemné s užitečným a pořiďte dárky v trojské botanické zahradě. Vybírat můžete z nabídky dárkových vstupenek, výborného vína, knih i drobností, které potěší (nejen) milovníky rostlin. Předvánoční stres zažeňte návštěvou tropické oázy ve skleníku Fata Morgana, příjemnou procházkou spící zahradou anebo sklenkou vína servírovanou u hořícího krbu v místní vinotéce.
VěnecLáme si Ježíšek hlavu nad letošní nadílkou? Pošlete ho pro inspiraci do botanické zahrady. Dárky můžete zakoupit ve stánku se suvenýry umístěném ve vestibulu skleníku Fata Morgana, kde až do 5. prosince probíhá výstava nazvaná Intimní život rostlin. Nejen milovníci přírody ocení knihy vydané letos v trojské botanické zahradě. Obdivovatele tropických rostlin potěší kniha nazvaná Květy Faty, fanouškům vinného moku je určena kniha Vinice sv. Kláry 365 a nejen zájemci o historii se jistě rádi začtou do Příběhu trojské botanické zahrady, knihy vydané u příležitosti padesátých narozenin  zahrady.
 

Originální dárek pro ženu  

parfémSnad neexistuje žena, která by nemilovala parfémy. Buďte originální a pořiďte svým drahým polovičkám jedinečný dárek s vůní exotických květin a koření. Parfém nazvaný jednoduše Fata Morgana No. 1 zrál několik měsíců přímo ve skleníku. Jeho základem jsou esence z rostlin dovezených z expedic na ostrov Madagaskar. Pokud chcete darovat svým blízkým opravdu exkluzivní dárek, tento parfém je ta správná volba. Zakoupíte jej za 499 Kč.


Chcete se blýsknout před maminkou či tchyní?

botanická zahradaPotěšte je letos originálním dárkem a obdarujte je 365 dny v zelené oáze. Celoročně platná permanentka jim umožní neomezený vstup do botanické zahrady. Ta je krásná v každém ročním období a kromě relaxačních procházek zde lze zažít i mnoho zajímavých akcí.

Cena permanentky pro vstup do venkovních expozic je 300 Kč pro dospělého, permanentka zahrnující i vstup do skleníku Fata Morgana vás bude stát 1200 Kč.   

Pořídit ovšem můžete i dárkovou vstupenku do trojské botanické zahrady s platností jeden rok od data vydání. Tu zakoupíte ve všech pokladnách. Její cena je 200 Kč.
 

Dárky pro každého

flash diskJednadvacáté století je bezpochyby stoletím techniky a botanická zahrada nemůže stát stranou. V nabídce dárkových předmětů najdete proto také netradiční technické vychytávky, které jsou krásné i užitečné zároveň. Atraktivní je zejména USB flash disk za 249 Kč a powerbanka za 299 Kč.

Nový USB flash disk má tvar kreditní karty, a skvěle tudíž padne do přihrádky ve vaší peněžence, důležitá data tak můžete mít stále u sebe. Zdobí ho oboustranný fototisk na skle a jeho design určitě potěší všechny milovníky rostlin. Powerbanky jsou dnes velice oblíbené, ale často příliš velké a těžké. Nová powerbanka z botanické má praktický tvar, umožní dvě plná nabití vašeho mobilního telefonu a je vhodná pro smartphony i iPhony. Navíc ji také zdobí netradiční potisk s rostlinným motivem.

Ani letos v nabídce dárkových předmětů nechybí reprezentativní nástěnný kalendář pro celý nový rok nazvaný Zahrada vašima očima. Tvoří jej 12 oceněných fotografií, které byly pořízeny v Botanické zahradě hl. m. Prahy v rámci fotosoutěže pořádané ve spolupráci s firmou ZEISS. Zakoupit jej můžete za 150 Kč.
Botanická zahrada hlavního města Prahy v Troji

Botanická zahrada hlavního města Prahy v Troji

Areál botanické zahrady se rozkládá v Trojské kotlině na rozloze cca 70 ha. Její nejznámější částí je skleník Fata Morgana, ale k zahradě patří také venkovní expozice včetně vinice. Skleník Fata Morgana celoročně otevřen úterý až neděle, pondělí je zavíracím dnem.

Skleník Fata Morgana - výlet exotickou přírodou v Praze

Skleník Fata Morgana - výlet exotickou přírodou v Praze

Užijte si procházku přes exotické hory, lesy a polopouště v jakoukoliv roční dobu, která potěší každého zvídavého návštěvníka. Pozoruhodná expoziční plocha činí svým originálním řešením z Fata Morgany evropský unikát.

Trojský zámek - barokní skvost Prahy

Trojský zámek - barokní skvost Prahy

Zámek Troja se nachází v bezprostřední blízkosti pražské zoologické zahrady. Zámek je obklopen nádhernou francouzskou zahradou. V zámeckém interiéru můžeme obdivovat jedinečnou freskovou výzdobu a výstavy, které připravila Galerie hlavního města Prahy.

Restaurace Svatá Klára

Restaurace Svatá Klára

Restaurace Svatá Klára je do odvolání uzavřena. Děkujeme za vaši přízeň a včas vás budeme informovat o znovuotevření restaurace.

Kaple sv. Kláry v Tróji

Kaple sv. Kláry v Tróji

Drobná sakrální stavbička, barokní kaple sv. Kláry, stojí na vrcholu vinice nad trojským zámkem a tvoří tak nejvyšší dominantu této části Prahy, viditelnou z mnoha blízkých i dalekých míst.