Úvod > Aktuality > Dva tipy na Silvestr na železnici: vlaky vyjedou na Kolínské řepařské drážce i na Kubovu huť
Zážitky

Dva tipy na Silvestr na železnici: vlaky vyjedou na Kolínské řepařské drážce i na Kubovu huť

  • Vydáno30. prosince 2019
Pro vás, kteří máte rádi železnice, má portál Kudy z nudy zcela speciální a jedinečnou nabídku: 31. prosince a 1. ledna se můžete vydat na některou ze silvestrovských nebo novoročních jízd! Neváhejte a nasedejte, vyrážíme!

Na Silvestra na Kubovu Huť

Silvestrovská jízdaKubovu Huť na Šumavě zná každý milovník železnice, protože právě tady, v nadmořské výšce 995 metrů, leží nejvýše položená železniční stanice v českých zemích. Sem letos zamíří jubilejní 20. ročník tradičních silvestrovských jízd, které už řadu let připravuje Stifterův pošumavský železniční spolek. Letošní ročník jízdy na trati (Strakonice) – Vimperk – Kubova Huť a zpět, bude tentokráte na téma "Zoologická zahrada aneb zvěřinec ve vlaku".

Zázemím pro cestující i návštěvníky akce je nádraží ve Vimperku, kde bude otevřen spolkový depozitář v bývalém železničním skladišti. Jednou z možností jak příjemně strávit den je také absolvovat silvestrovský výstup na vrchol Boubína, kde bude pro úspěšné horolezce připraven pamětní pohled a razítko.

Odjezdy jsou ze Strakonic v 6:18, z Vimperka v 7:50, 9:50 a 13:50. Odjezdy zpět z Kubovy Hutě jsou v 8:42, 10:42, 12:42 a 14:42; do Strakonic vlak z Vimperka odjede v 15:59 hodin. Jízdné stojí pro dospělého 70 Kč.
 

Silvestrovské jízdy na řepařce

Zima na ŘepařcePo obnovené části úzkorozchodné dráhy, která kdysi vozila do cukrovarů v Polabí cukrovou řepu, se dieslovými i parními vláčky jezdí už řadu let. Kromě pravidelného provozu tu pořádají i sváteční jízdy. Jedna z nich se uskuteční v úterý 31. prosince 2019 – bude to Silvestrovská jízda, odjezdy vlaku jsou v 9:45, 11:00, 12:15, 13:30, 14:45, 16:00 hodin ze stanice Kolín – Sendražice. Milovníky vlaků upozorňujeme, že oproti minulým ročníkům se 1. 1. 2020 nejezdí!

V nádražní budově v Sendražicích můžete navštívit muzeální expozici zaměřenou na historii Kolínské řepařské drážky a dalších polabských drážek. Dozvíte se také něco o pěstování a zpracování cukrové řepy.
Silvestrovské jízdy na řepařce

31.12.
Silvestrovské jízdy na řepařce

Projeďte se po historické úzkorozchodné řepařské trati na Silvestra.

Další aktuality

Zámek Hluboká zve na zimní prohlídky

Zimní prohlídky zámku Hluboká lákají k návštěvě již několik let. Návštěvníci opět zavítají do devíti pokojů soukromých apartmá posledních čtyř generací majitelů hlubockého panství – Schwarzenbergů. Bohatá výzdoba místností představuje kolekci loveckých zbraní, trofejí, ale též porcelánu, grafických listů nebo tapisérií.
Jihočeský kraj | Památky

30 let od zápisu Českého Krumlova na Seznam UNESCO: připomeňte si výročí pěknou procházkou

Letos v neděli 4. prosince to bude právě 30 let od zápisu historického centra Českého Krumlova – spolu s historickými centry Prahy a Telče – na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO! Historická jádra těchto měst byla vůbec našimi prvními památkami, zapsanými na tento prestižní Seznam. Oslavit toto významné výročí můžete pěknou procházkou po historických zákoutích města. Kam se vydat vám poradí Kudy z nudy.
Jihočeský kraj | Památky

Znáte rekordy a kuriozity našich hor?

České hory nabízejí kvalitní podmínky pro lyžaře, snowboardisty i běžkaře a další zimní sporty. Pro vyznavače zimních aktivit jsou k dispozici špičkově vybavená horská střediska, nabízející kvalitní sjezdovky, běžecké tratě, bobové dráhy i místa, kde si pěkně zabruslit. Mnohé lokality jsou proslulé pořádáním prestižních sportovních akcí jako je Světový pohár v biatlonu, běhu na lyžích, ve sjezdovém lyžování či obřím slalomu. Znáte však všechna "nej" našich hor? Přehled rekordů a kuriozit našich bílých svahů vám přináší Kudy z nudy.
Jihočeský kraj | Zimní sporty

Andělská Hluboká vás příjemně naladí

Do šestého ročníku vstoupila 20. listopadu 2022 Andělská Hluboká. Opět se koná festival desítek kulturních, charitativních a církevních akcí pro malé i velké, bez kterého si advent a Vánoce Hlubočtí už ani nedokážou představit. Vánočně laděný program, který připravují místní spolky i profesionálové z kulturních organizací ve městě, zaplní všechny adventní víkendy. Uskuteční se na několika místech ve městě, především na hlavním pódiu na náměstí, ale i na zámku, v kostele, v zoo nebo Alšově jihočeské galerii.
Jihočeský kraj | Zážitky