!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Dva tipy na Silvestr na železnici: vlaky vyjedou na Kolínské řepařské drážce i na Kubovu huť
Dva tipy na Silvestr na železnici: vlaky vyjedou na Kolínské řepařské drážce i na Kubovu huť
"> "> "> ">
Zážitky

Dva tipy na Silvestr na železnici: vlaky vyjedou na Kolínské řepařské drážce i na Kubovu huť

  • Vydáno30. prosince 2019
Pro vás, kteří máte rádi železnice, má portál Kudy z nudy zcela speciální a jedinečnou nabídku: 31. prosince a 1. ledna se můžete vydat na některou ze silvestrovských nebo novoročních jízd! Neváhejte a nasedejte, vyrážíme!

Na Silvestra na Kubovu Huť

Silvestrovská jízdaKubovu Huť na Šumavě zná každý milovník železnice, protože právě tady, v nadmořské výšce 995 metrů, leží nejvýše položená železniční stanice v českých zemích. Sem letos zamíří jubilejní 20. ročník tradičních silvestrovských jízd, které už řadu let připravuje Stifterův pošumavský železniční spolek. Letošní ročník jízdy na trati (Strakonice) – Vimperk – Kubova Huť a zpět, bude tentokráte na téma "Zoologická zahrada aneb zvěřinec ve vlaku".

Zázemím pro cestující i návštěvníky akce je nádraží ve Vimperku, kde bude otevřen spolkový depozitář v bývalém železničním skladišti. Jednou z možností jak příjemně strávit den je také absolvovat silvestrovský výstup na vrchol Boubína, kde bude pro úspěšné horolezce připraven pamětní pohled a razítko.

Odjezdy jsou ze Strakonic v 6:18, z Vimperka v 7:50, 9:50 a 13:50. Odjezdy zpět z Kubovy Hutě jsou v 8:42, 10:42, 12:42 a 14:42; do Strakonic vlak z Vimperka odjede v 15:59 hodin. Jízdné stojí pro dospělého 70 Kč.
 

Silvestrovské jízdy na řepařce

Zima na ŘepařcePo obnovené části úzkorozchodné dráhy, která kdysi vozila do cukrovarů v Polabí cukrovou řepu, se dieslovými i parními vláčky jezdí už řadu let. Kromě pravidelného provozu tu pořádají i sváteční jízdy. Jedna z nich se uskuteční v úterý 31. prosince 2019 – bude to Silvestrovská jízda, odjezdy vlaku jsou v 9:45, 11:00, 12:15, 13:30, 14:45, 16:00 hodin ze stanice Kolín – Sendražice. Milovníky vlaků upozorňujeme, že oproti minulým ročníkům se 1. 1. 2020 nejezdí!

V nádražní budově v Sendražicích můžete navštívit muzeální expozici zaměřenou na historii Kolínské řepařské drážky a dalších polabských drážek. Dozvíte se také něco o pěstování a zpracování cukrové řepy.

Další aktuality

23.11.
2021
Andělská Hluboká vás příjemně naladí

Andělská Hluboká vás příjemně naladí

Jižní Čechy | Zážitky
20.11.
2021
Jihočeské památky lákají k návštěvě i v zimě

Jihočeské památky lákají k návštěvě i v zimě

Jižní Čechy | Památky
20.11.
2021
Znáte rekordy a kuriozity našich hor?

Znáte rekordy a kuriozity našich hor?

Jižní Čechy | Zimní sporty