Úvod > Aktuality > Tři lyžařské areály na Moravě s jednotným skipasem
Tři lyžařské areály na Moravě s jednotným skipasem
">
Zimní sporty

Tři lyžařské areály na Moravě s jednotným skipasem

  • Vydáno19. prosince 2011
Velkou novinku chystají tři největší lyžařské areály na Moravě – Kouty nad Desnou, Dolní Morava a Červená Voda. Půjde o jednotný odbavovací systém, kdy s jedním skipasem budete moci lyžovat ve všech třech střediscích.
Spojení tří největších areálů na Moravě jedním skipasem umožní lyžování v ojedinělém lyžařském resortu s téměř 20 km sjezdovek a přepravní kapacitou lanovek i vleků 15 000 osob za hodinu. Lyžaři ocení možnost porovnat a vyzkoušet všechna tři lyžařská střediska, která jsou buď nově vybudovaná, nebo zrekonstruovaná.

Provozovatelé se domnívají, že nový systém, na který jsou zvyklí například návštěvníci Alp, přiláká do zdejší turistické destinace více lyžařů. Nový systém by měl prodloužit pobyty Čechů na horách, protože v současné době přijíždějí hlavně na víkendy.

Společné čipové jízdenky mohou návštěvníci pořídit na šest dní. Základní typ bude stát zhruba 2 900 korun, děti do 12 let, studenti a důchodci zaplatí za skipas za 2 000 korun. Vedle společného jízdného s jednotným designem, budou areály prodávat také individuální jízdenky pro jednotlivé sjezdovky.

Na společných skipasech se dohodly právě Kouty, Červená Voda a Dolní Morava hned z několika důvodů. Tím prvořadým je fakt, že střediska mají moderní odbavovací systém, který lze propojit. Areály nabízejí zákazníkům jisté pohodlí a příjemné vyžití. Disponují nejmodernějšími lanovkami a vleky jako je první šestisedačková lanovka v tuzemsku, první vyhřívané sedačky nebo lanovky s odpojitelným zařízením, v každém areálu se nachází nejdelší sjezdovky na Moravě s délkami přes dva kilometry a komfortní šíří sjezdovek, přičemž převýšení sjezdovek až 500 metrů je srovnatelné s Alpami.

Navíc všechna tři střediska nabízí dostatečnou kapacitu pro stravování, doprovodné služby i parkování přímo pod sjezdovkami.
Skiresort Buková hora – skipark Červená Voda

Skiresort Buková hora – skipark Červená Voda

V Orlických horách byl vybudován Ski areál Červená Voda, který svými parametry dosahuje alpské úrovně. Areál navazuje na sjezdové tratě, které vedou na Bukovou horu z horského střediska Čenkovice. Celková délka sjezdových tratí je 4440 metrů a najdete tu nejdelší sjezdovku Orlických hor s bublinou.

Skiareál Dolní Morava – 8 sjezdovek všech stupňů obtížnosti

Skiareál Dolní Morava – 8 sjezdovek všech stupňů obtížnosti

Lyžařský areál Dolní Morava leží v údolí obce Dolní Morava nedaleko od vrcholu Králického Sněžníku (1 424 m n. m.). Zdejší sjezdové tratě patří k tomu nejlepšímu, co může lyžař v České republice najít. Obsluhovány jsou 2 lanovkami a 3 vleky.

Skiareál Kouty nad Desnou – největší lyžařské středisko na Moravě

Skiareál Kouty nad Desnou – největší lyžařské středisko na Moravě

Největší skiareál na Moravě s první šestisedačkovou lanovkou v Česku najdete v Koutech nad Desnou. Areál je vybaven moderním zázemím po vzoru alpských zemí. Na své si přijdou jednotlivci i rodiny s dětmi.

Další aktuality