Úvod > Aktuality > Tři tipy na místa, na nichž víno poteče proudem

Tři tipy na místa, na nichž víno poteče proudem

Vydáno 8. listopadu 2019 Gurmánská turistika
Plné číše dobrého vína z moravských i českých vinic, sezónní gastronomie pod širým nebem či v historických vinných sklepech a sklepních restauracích. Začíná martinský víkend plný vinařských slavností. Portál Kudy z nudy vás zve na tři festivaly plné degustací, gurmánských specialit a zábavy.

Velokopavlovicko hostí Festival otevřených sklepů

PálavaV sobotu a neděli 9. a 10. listopadu se koná Festival otevřených sklepů Svatý Martin v Modrých horách, - tj. na území obcí Velké Pavlovice, Bořetice, Vrbice, Kobylí a Němčičky. Během festivalu máte jedinečnou příležitost degustovat vína 34 větších i menších vinařů. Ti vám nabídnou nejen skvělá vína předešlého roku, ale i mladá vína ročníku 2019, k tomu navíc spoustu svatomartinských a zabijačkových specialit. Registrační místo ve Velkých Pavlovicích bude otevřeno v sobotu 9. listopadu od 8.00 do 15.00 hod.

V sobotu 9. listopadu se také milovníkům kvalitních vín otevřou Habánské sklepy v Dolních Věstonicích!
 

Slavnostní přípitek na náměstí v Českém Krumlově

Svatomartinské vínoTéměř celý listopad patří v Českém Krumlově oslavám vína. Velkolepý příjezd svatého Martina je na programu v symbolickém čase - 11. 11. v 11 hodin a 11 minut na českokrumlovském náměstí Svornosti, kde si všichni mohou společně slavnostně připít.

Od pondělí 11. listopadu do neděle 17. listopadu budou mít návštěvníci Českého Krumlova jedinečnou příležitost ochutnat tradiční svatomartinské pokrmy - svatomartinská husa v různých variacích či koláče nebudou chybět v žádné partnerské restauraci.

Festival vyvrcholí 23. listopadu Zámeckou slavností vína, která se bude odehrávat ve vyhřívaném stanu v Zámecké jízdárně. Svá vína zde představí tuzemská i zahraniční vinařství za účasti vinařů, sklepmistrů a sommeliérů.
 

Svatomartinský košt v Brně nabídne vína od 100 různých vinařů

Košt vína BrnoNa svátek svatého Martina, 11. 11. v 11 hodin zahájí slavnostní přípitek letošní ochutnávání Svatomartinských vín. V Brně se můžete těšit na ochutnávku 100 druhů svatomartinských vín od 100 různých vinařů. Akce se tak jako v uplynulých letech bude konat na brněnské Náměstí Svobody!

Zažijte nezapomenutelnou atmosféru největší ochutnávky svatomartinských vín. Vinařský fond pořádá již 15. ročník tradičního koštu prvního vína nového ročníku. K poslechu hraje cimbálová muzika. V přilehlých stáncích je možnost zakoupení tematického občerstvení. V ceně vstupného ve výši 150 korun obdržíte skleničku, katalog vzorků a několik degustačních mincí.
Festival vína Český Krumlov

Festival vína Český Krumlov

Přehlídku vytříbených tuzemských i zahraničních vín, podzimní oslavu Svatomartinských vín, gastronomické lahůdky, ale také přátelská setkání se znalci vína a jedinečnou atmosféru v okouzlujících kulisách historického města - to vše a mnohem více nabízí Festival vína v Českém Krumlově.

Svatomartinský košt v Brně

Svatomartinský košt v Brně

Zažijte nezapomenutelnou atmosféru největší ochutnávky svatomartinských vín. Vinařský fond pořádá již 16. ročník tradičního koštu prvního vína nového ročníku. Přiťukněte si s námi 11. 11. od 11.00 hod. na náměstí Svobody v Brně.

Žehnání svatomartinských vín Slovácka v Uherském Hradišti

Žehnání svatomartinských vín Slovácka v Uherském Hradišti

Ve středu 11. listopadu bude před jedenáctou hodinou dopolední zahájen slavnostní obřad Žehnání svatomartinského vína. Do povolaných rukou předá nové víno svatý Martin na bílém koni v doprovodu římských vojáků a krojované chasy.