!

Upozornění: Redakce prosí všechny zájemce o akce a aktivity, aby se před jejich návštěvou informovali u organizátora, zda a kdy probíhají vzhledem k opatřením přijatým vládou ČR k nákaze Covid-19. Omlouváme se, že informace o otevíracích dobách a termínech konání uvedených na webu Kudyznudy.cz nemusí být vždy aktuální.

Úvod > Aktuality > Festival Okolo Třeboně přinese kvalitní zábavu i hudbu

Festival Okolo Třeboně přinese kvalitní zábavu i hudbu

Vydáno 26. června 2019 Kultura
Šest dní plných hudby a zábavy nabídne letošní ročník festivalu Okolo Třeboně, kterým už 28. rokem začínají prázdniny. Letošní třeboňský hudební festival se bude konat v termínu od 26. června do 1. července 2019.
Okolo TřeboněProgram 28. ročníku festivalu Okolo Třeboně, který se odehraje od 26. června do 1. července, zahájí ve středu Laco Deczi. Další návrat prověřené kvality na sebe nedá dlouho čekat: hned ve čtvrtek 27. 6. vystoupí s hrou Švestka Žižkovské divadlo Járy Cimrmana. Vtipný bude bezesporu páteční koncert 28. 6., jehož hlavní hvězdou bude Ivan Mládek. Na pódiu se s ním vystřídají Ponožky pana Semtamťuka, Standa Kahuda ml. a písničkář René Souček, který pak dostane prostor i v Tunel Music Baru v třeboňské Besedě.

Hra ŠvestkaSobota 29. června bude jako vždy nejnabitějším dnem festivalu, protože po celý den se bude odehrávat klání začínajících hudebníků Houpací kůň. Díky hlasování na facebooku i novým pravidlům má tato soutěž čím dál větší dopad: například za poslední tři roky se do ní přihlásilo na 200 písničkářů a kapel, jejichž muziku si poslechnou desítky odborníků z hudebního světa, kteří doporučí ty nejlepší do finále. Poté nastane ten správný čas pro společné zpívání s publikem – od 20 hodin zahrají v zámeckém parku legendy: proběhne zde společné vystoupení kapel Spirituál kvintet a Hradišťan.

V neděli pokračuje program festivalu Okolo Třeboně v areálu Pěšárny. Muzikus stage bude hostit vynikající kapely a muzikanty, mimo jiné i finalisty desátého ročníku celostátní kapelní soutěže Šance Muzikus 2019, funkové Funky Chicken z Brna, poprockové Tcheichan band z Jičína, unikátní dixielandové Šouflšou z Čelákovic a rockové Idio&Idio z Ústí nad Labem. Hudební odpoledne doplní vítězové soutěží Notování a Houpací kůň. Hlavní hvězdou programu pak bude ve večerních hodinách ikonická kapela Mrakoplaš.
 

Do Třeboně na kolo i na borůvky

TřeboňskoKdyž už se do Třeboně vypravíte, proč tam nezůstat o něco déle? Malebné jihočeské město určitě znáte díky renesančnímu zámku, rybníku Světnovogotickou Schwarzenberskou hrobkou a nejrůznějším rybím specialitám.

Víte, že rovinaté okolí s řadou rybníků je ideální pro dlouhé cyklistické výlety, že v létě jsou zdejší lesy plné borůvek a že zkrátka Třeboňsko je skvělým cílem pro letní volné dny.

Cyklistky u rybníkaNaučná trasa Okolo Světa měří 12 km kolem rybníka Svět seznamuje s krajinou Třeboňska, s historií rybníkářství a lázeňství, lidovou architekturou i přírodním společenstvem této oblasti. Stezka začíná u hotelu Bohemia-Regent na okraji parku lázní Aurora v Třeboni a končí na hrázi rybníka Svět u Šustova pomníku.

Cyklistům je také určena Naučná stezka Rožmberk. Začíná v Třeboni na hrázi rybníka Svět a končí ve Staré Hlíně, cestu je 8 zastavení. Celý tento uzavřený okruh je dlouhý 22 km. Informační tabule vás seznámí s historií vzniku rybníků a rybničních soustav a jejich významem na Třeboňsku.
Festival Okolo Třeboně 2020

Festival Okolo Třeboně 2020

29. ročník velkého hudebního festivalu Okolo Třeboně bude v Třeboni v termínu od 1. do 6. července.

Pivovar Regent v Třeboni

Pivovar Regent v Třeboni

Zajímá vás, jak se v Třeboni vaří pivo? Seznamte se s více než 600 let starou historií vaření piva v jednom z nejstarších pivovarů na světě. Rodinný pivovar Bohemia Regent a.s. pořádá exkurze, při ktrerých si můžete prohlédnout prostory, v nichž se vaří třeboňské pivo zblízka a nejen to.

Lázně Aurora – odpočinek na břehu Světa

Lázně Aurora – odpočinek na břehu Světa

Pobytem v této oblasti jižních Čech rozhodně nemůžete nic zkazit, pokud vše chcete spojit s ozdravným lázeňským pobytem, zkuste třeba Lázně Aurora v Třeboni, určitě nebudete litovat.

Schwarzenberská hrobka v Domaníně u Třeboně

Schwarzenberská hrobka v Domaníně u Třeboně

Prohlédnout si místo, kde jsou pochováni členové rodu Schwarzenberků, můžete nedaleko od Třeboně. Ve svíčkami osvětlené kapli hrobky, akusticky výborně ozvučené, se kromě prohlídek konají různé koncerty i jiné kulturní akce.

Zámek Třeboň - perla v okvětí vodní růže

Zámek Třeboň - perla v okvětí vodní růže

Zavítáte-li do Třeboně, neměli byste vynechat návštěvu místního zámku, který je spojován s takovými jmény, jako je Petr Vok z Rožmberka, panovnický rod Schwarzenberků, či Rudolf II., na které především upoutávají prohlídkové trasy.

Rybník Svět - sedmý největší rybník Třeboňska

Rybník Svět - sedmý největší rybník Třeboňska

Oblíbeným střediskem rekreace a vodních sportů, ale i místem vhodným pro turistiku, cykloturistiku a odpočinek je jihočeský rybník Svět. Na jednom konci hráze láká k návštěvě lázeňské město Třeboň, na druhém novogotická Schwarzenberská hrobka.

Rybník Rožmberk - největší český rybník

Rybník Rožmberk - největší český rybník

Rybník Rožmberk je největší český rybník, který je někdy také nazýván Jihočeským mořem. V letech 1584–90 jej vybudoval proslulý rybníkář Jakub Krčín z Jelčan a Sedlčan. Rybník Rožmberk leží 2 km severně od města Třeboně.

Naučná stezka Cesta kolem Světa

Naučná stezka Cesta kolem Světa

Vydejte se na Cestu kolem Světa… Nemusíte ale jezdit daleko! Navštivte krajinu Třeboňska a naučnou stezku kolem rybníka Svět v jižních Čechách.

Naučná stezka Rožmberk

Naučná stezka Rožmberk

Naučná stezka Rožmberk je určena cyklistům. Začíná v Třeboni a vede po silnicích III. třídy, hrázích rybníků a polních cestách okolo největšího českého rybníku Rožmberk.