Úvod > Aktuality > Jedině v Třeboni oběhnete celý Svět
Jedině v Třeboni oběhnete celý Svět
"> "> "> "> "> "> ">
Letní sporty

Jedině v Třeboni oběhnete celý Svět

  • Vydáno2. září 2022
V pořadí již 11. ročník Běhu kolem Světa se poběží v sobotu 3. září 2022. Běh kolem rybníka Svět má trať dlouhou 11,729 km a časový limit pro její zdolání jsou dvě hodiny. Jedná se o populární rovinný kros, který téměř celý kopíruje naučnou stezku kolem nejkrásnějšího třeboňského rybníka – Světa.
Rybník SvětKdybyste měli oběhnout zeměkouli po rovníku, čekala by vás dráha dlouhá 40 076 kilometrů. Pořadatelé Běhu kolem SvětaTřeboni nejsou nelidové, trať po břehu rybníka Svět měří „jen“ 11 729 metrů. Kromě hlavního závodu jsou nachystány i dětské a hobby soutěže, startuje se v parku za lázněmi Aurora.

A co víc, pokud nestihnete online registraci, přihlásit se můžete přímo na místě v den závodu od 13 do 15 hodin. Startuje se jako každý rok přesně v 15:15 hodin.

rybník SvětLetošní ročník Běhu kolem Světa má provázet velmi příznivé počasí počínajícího babího léta. Meteorologové slibují skoro jasno a teplotu kolem 23°C. Nezapomeňte však, že po předchozích deštích bude trať ještě podmáčená a cesta tak může klouzat! O závodnice a závodníky bude dobře postaráno. Díky sponzorům je dostatek pitné vody jak v prostoru startu a cíle, tak i na občerstvovací stanici na šestém kilometru. Běh kolem Světa je rovinný cross kolem nejznámějšího třeboňského rybníka, se směšným totálním převýšením v celkové hodnotě 14 metrů. Obtížný je zejména povrch trati – udusaná hlína, bláto, písek, tráva, dřevěné lávky, kořeny a částečně i asfaltová silnice. Běh kolem Světa je již po sedmé za sebou součástí Jihočeského běžeckého poháru!
Lázně Aurora – odpočinek na břehu rybníka Svět

Lázně Aurora – odpočinek na břehu rybníka Svět

Lázně Aurora se nacházejí v klidném prostředí parku na břehu rybníka Svět. Součástí je prosklený výtah s nejvyšší panoramatickou vyhlídkou v Třeboni, dále kongresové prostory, restaurace, bary, wellnesscentrum a nově také Třeboňský vodní svět. Lázně Třeboň pohladí tělo i duši.

Naučná stezka Rožmberk

Naučná stezka Rožmberk

Naučná stezka Rožmberk je určena cyklistům. Začíná v Třeboni a vede po silnicích III. třídy, hrázích rybníků a polních cestách okolo největšího českého rybníku Rožmberk.

Pivovar Regent v Třeboni

Pivovar Regent v Třeboni

Zajímá vás, jak se v Třeboni vaří pivo? Seznamte se s více než 600 let starou historií vaření piva v jednom z nejstarších pivovarů na světě. Rodinný pivovar Bohemia Regent a.s. pořádá exkurze, při ktrerých si můžete prohlédnout prostory, v nichž se vaří třeboňské pivo zblízka a nejen to.

Zámek Třeboň – perla v okvětí vodní růže

Zámek Třeboň – perla v okvětí vodní růže

Zavítáte-li do Třeboně, neměli byste vynechat návštěvu místního zámku, který je spojován s takovými jmény, jako je Petr Vok z Rožmberka, panovnický rod Schwarzenberků, či Rudolf II., na které především upoutávají prohlídkové trasy.

Zámecký hostel – romantické ubytování na zámku v Třeboni

Zámecký hostel – romantické ubytování na zámku v Třeboni

V areálu zámku Třeboň můžete kromě prohlídky samotného zámku také vyzkoušet romantické ubytování, a prodloužíte si tak možnost strávit několik dní v krásné oblasti třeboňských jezer. Jednoduše zařízené pokoje v zámeckém hostelu mohou využít nejen lázeňští hosté, ale i rodiny s dětmi či senioři.

Rybník Svět – sedmý největší rybník Třeboňska

Rybník Svět – sedmý největší rybník Třeboňska

Oblíbeným střediskem rekreace a vodních sportů, ale i místem vhodným pro turistiku, cykloturistiku a odpočinek je jihočeský rybník Svět. Na jednom konci hráze láká k návštěvě lázeňské město Třeboň, na druhém novogotická Schwarzenberská hrobka.

Třeboňská rybniční soustava

Třeboňská rybniční soustava

Základ třeboňské rybniční soustavy tvoří rybníky propojené stokami, vybudované podél řeky Lužnice severojižním směrem mezi městy Třeboň a Veselí nad Lužnicí. Tvoří ji Zlatá stoka, Stará řeka, Nová řeka, rybník Rožmberk, Rožmberská bašta a rybník Svět.