Úvod > Aktuality > Třeboňské slatinné lázně nabízejí unikátní novinku
Třeboňské slatinné lázně nabízejí unikátní novinku
">
Zážitky

Třeboňské slatinné lázně nabízejí unikátní novinku

  • Vydáno21. října 2012
Třeboňská chlorella je název novinky, kterou v rámci relaxačních koupelí nabízí od začátku října Bertiny lázně v Třeboni. Jedná se o koupel z rozdrcené řasy chlorelly, kterou vyvinuli vědci z Mikrobiologického ústavu Akademie věd České republiky v Třeboni.
Ojedinělou vodoléčebnou proceduru z chlorelly je možné absolvovat pouze v Bertiných lázních, které si ji dokonce patentovaly.
 
Lékaři společně s vědci věří, že prokáží, že i vnější užití má stejné detoxikační účinky, jako užívání kapslí z této řasy. Další formy vnitřního užití chlorelly jsou také součástí nabídky Bertiných lázní. 
 
Budou tu připravovat také pokrmy z této řasy, a od nového roku podávat i koktejly.
 
Další třeboňské lázně, Lázně Aurora nabízejí také novinku – jsou od června 2012 nově zrekonstruované. V létě získaly standard čtyřhvězdičkového hotelu. Díky rekonstrukci došlo v Lázních Aurora k navýšení počtu lůžek z původních 450 na 550.

Wellnesscentrum Aqua viva – Lázně Aurora Třeboň

Wellnesscentrum Aqua viva – Lázně Aurora Třeboň

Navštivte Wellnesscentrum Aqua viva v Lázních Aurora – bazénový komplex se slanou vodou a nabídkou spousty vodních atrakcí (tobogán, divoká řeka, chrliče, whirlpooly, hydromasážní lavice atd.).

Lázně Aurora – odpočinek na břehu rybníka Svět

Lázně Aurora – odpočinek na břehu rybníka Svět

Lázně Aurora se nacházejí v klidném prostředí parku na břehu rybníka Svět. Součástí je prosklený výtah s nejvyšší panoramatickou vyhlídkou v Třeboni, dále kongresové prostory, restaurace, bary, wellnesscentrum a nově také Třeboňský vodní svět. Lázně Třeboň pohladí tělo i duši.

Bertiny lázně – místo, kde pohladíme vaše tělo i duši

Bertiny lázně – místo, kde pohladíme vaše tělo i duši

Lázeňská péče v Třeboni má svou tradici trvání téměř 140 let. Lázně se zaměřují na léčbu poruch pohybového aparátu, léčebnou rehabilitaci a wellness. Součástí lázeňského komplexu je také Sportpark s venkovními kurty a tenisovou halou.