Úvod > Aktuality > Festival divadla v Třebíči láká na komedie i drama
Zážitky

Festival divadla v Třebíči láká na komedie i drama

  • Vydáno2. března 2020
Od 2. do 24. března se v Třebíči na Vysočině uskuteční již osmnáctý ročník divadelního festivalu s názvem "Festival divadla 2-3-4 herců". Ve městě se představí pražská divadla Ungelt, Divadlo Dva, Agentura Harlekýn, Divadlo v Rytířské, ale také Divadlo Bolka Polívky z Brna, která přivezou na jeviště Národního domu komediální i dramatické hry, v nichž uvidíte známé herecké osobnosti.
Scény z manželského životaFestival divadla 2-3-4 herců pořádá Městské kulturní středisko Třebíč od pondělí 2. do úterý 24. března 2020 po osmnácté. Na prknech třebíčského Národního domu představí celkem pět profesionálních divadel v šesti představeních. Festival zahájí v pondělí 2. března Agentura Harlekýn Praha představením Scény z manželského života s Michaelou Badinkovou, Michalem Dlouhým, Barbarou Lukešovou a Kamilem Halbichem.

Festival dále nabídne Horskou dráhu, představení Divadla Bolka Polívky o tom, co se stane, když si starší, ale zkušený lev salónů přivede do svého luxusního pařížského bytu mladší atraktivní dámu...

PřítelkyněDivadlo Ungelt Praha přijede s představením Přítelkyně, v němž excelují Alena Mihulová a Jitka Smutná. Americká komedie pojednává o tom, jak se usedlá domácnost kdesi v zapadákově otřese v základech. Divadlo v Řeznické z Prahy přiveze představení Relativita – fiktivním setkání Alberta Einsteina a jeho utajované dcery Lieserl. Hrají Lucie Štěpánková, Miroslav Táborský a Kateřina Táborská.

Posledním představením bude konverzační komedie Studia Dva z Prahy s názvem Oscar pro Emily. Děj pojednává o stárnoucím manželském páru Emily a Henryho, kteří čekají na předávání Oscarů. Oba doufají, že jejich celoživotní herecké dílo bude odměněno. V hlavních rolích hraje Carmen Mayerová a Petr Kostka. Všechna představení začínají v 19:00 hodin v Národním domě.
Festival divadla 2-3-4 herců v Třebíči

6.3.
18.3.
Festival divadla 2-3-4 herců v Třebíči

Již XXI. ročník přehlídky profesionálních divadel. Patronem festivalu je třebíčský rodák, herec Miloslav Mejzlík

Další aktuality

Poznejte národní kulturní památky v kraji Vysočina

Věděli jste, že je Vysočina krajem s nevyšším počtem UNESCO památek v ČR? Kromě toho ale nabízí i řadu dalších kulturních pamětihodností, mezi které patří hrady, zámky, kostely a chrámy, podzemí i významné židovské památky. Mnohé z nich se počítají mezi národní kulturní památky (NKP). Ty tvoří nejvýznamnější součást kulturního bohatství národa a vyhlašuje je Vláda České republiky. V kraji Vysočina naleznete 15 nemovitých národních kulturních památek. Podívejte se s Kudy z nudy, které to jsou.
Kraj Vysočina | Památky

V Novém Městě na Moravě se chystá Mistrovství světa v biatlonu. Sněhu je dost

Nové Město na Moravě bude od 7. do 18. února 2024 opět po jedenácti letech dějištěm Mistrovství světa v biatlonu. Na Vysočině se sejde světová biatlonová špička a utká se ve všech disciplínách, které se jezdí během světového poháru. V mužské i ženské kategorii se uskuteční sprinty, stíhací závody, vytrvalostní závody, závody s hromadným startem i štafety. Chybět nebude smíšená štafeta a smíšený závod dvojic. Nedostatku sněhu se závodníci bát nemusí. Stav tratí ve Vysočina Areně pochválil i rozhodčí IBU.
Kraj Vysočina | Zimní sporty

Výlety pro samotáře: krajinou Pacovska s básníkem Antonínem Sovou

Rájem pro milovníky tichých neobjevených míst, krásné přírody a lyrických básní je Pacov, městečko v srdci Vysočiny. Pro další výlet pro samotáře budeme mít vynikajícího průvodce: čeká tu na nás nejznámější pacovský rodák a velká osobnost české moderní poezie, básník Antonín Sova (1864–1928).
Kraj Vysočina | Životní styl

Zoo Jihlava láká na odměnu za vysvědčení

Od středy 31. ledna do neděle 4. února 2024 přichystala jihlavská zoo pro všechny žáky a studenty speciální akci „Za vysvědčení do Zoo Jihlava“. V tyto dny budou mít všichni, kdo na pokladně předloží svoje aktuální vysvědčení, nebo jeho opis s aspoň jednou jedničkou (kladným slovním hodnocením) budou mít vstup do zoo jen za 1 Kč!
Kraj Vysočina | Příroda

Dopřejte si předjarní plavbu po Dalešické přehradě

Zimní plavby jsou někdy zahalené do bílého pláště a jindy zase moc zimně nevypadají. Přesto nebo právě proto je na hladině Dalešické přehrady, i na březích, vždycky co obdivovat. Přijďte se pokochat krásnou přírodou z paluby lodě Horácko, která vyplouvá každou sobotu ve 13:00 z přístaviště v Kramolíně.
Kraj Vysočina | Zážitky

10 tipů na nejkrásnější fotomísta Jihlavy

Máte rádi fotografování a hledáte ta nejkrásnější a nejzajímavější místa, která lze ve vašem okolí zachytit? Pokud pocházíte z Jihlavy a okolí, máme pro vás pár tipů, které rozhodně neudělají ve vaší sbírce fotografií ostudu. Vyfoťte krásné památky, probouzející se přírodu anebo se vypravte za podvečerní atmosférou.
Kraj Vysočina | Zážitky

10 tipů na nejkrásnější fotomísta Telče

Milujete fotografování? Tentokrát vám přinášíme tipy na nejfotogeničtější místa Telče, které je od roku 1992 zapsáno na Seznam UNESCO. Udělejte si dokonalou instagramovou fotku, s našimi náměty se to určitě podaří! Vypravte se na náměstí Zachariáše z Hradce s jedinečným souborem renesančních měšťanských domů s podloubími a bohatě zdobenými štíty, pohlédněte na městečko z věže kostela sv. Ducha a zkuste zachytit odraz telčského zámku ve vodní hladině Ulického rybníka.
Kraj Vysočina | Zážitky

10 tipů na nejkrásnější fotomísta Třebíče

Máte rádi fotografování a hledáte ta nejkrásnější a nejzajímavější místa, která lze ve vašem okolí zachytit? Pokud pocházíte z Třebíče a okolí, máme pro vás pár tipů, které rozhodně neudělají ve vaší sbírce fotografií ostudu. Vydejte se okolo řeky Jihlavy do židovské čtvrti, zkuste zachytit baziliku sv. Prokopa, objevte Gnómon v Tyršových sadech anebo větrný mlýn v Borovině.
Kraj Vysočina | Zážitky