Úvod > Aktuality > Festival divadla v Třebíči láká na komedie i drama
Festival divadla v Třebíči láká na komedie i drama
"> "> "> ">
Zážitky

Festival divadla v Třebíči láká na komedie i drama

  • Vydáno2. března 2020
Od 2. do 24. března se v Třebíči na Vysočině uskuteční již osmnáctý ročník divadelního festivalu s názvem "Festival divadla 2-3-4 herců". Ve městě se představí pražská divadla Ungelt, Divadlo Dva, Agentura Harlekýn, Divadlo v Rytířské, ale také Divadlo Bolka Polívky z Brna, která přivezou na jeviště Národního domu komediální i dramatické hry, v nichž uvidíte známé herecké osobnosti.
Scény z manželského životaFestival divadla 2-3-4 herců pořádá Městské kulturní středisko Třebíč od pondělí 2. do úterý 24. března 2020 po osmnácté. Na prknech třebíčského Národního domu představí celkem pět profesionálních divadel v šesti představeních. Festival zahájí v pondělí 2. března Agentura Harlekýn Praha představením Scény z manželského života s Michaelou Badinkovou, Michalem Dlouhým, Barbarou Lukešovou a Kamilem Halbichem.

Festival dále nabídne Horskou dráhu, představení Divadla Bolka Polívky o tom, co se stane, když si starší, ale zkušený lev salónů přivede do svého luxusního pařížského bytu mladší atraktivní dámu...

PřítelkyněDivadlo Ungelt Praha přijede s představením Přítelkyně, v němž excelují Alena Mihulová a Jitka Smutná. Americká komedie pojednává o tom, jak se usedlá domácnost kdesi v zapadákově otřese v základech. Divadlo v Řeznické z Prahy přiveze představení Relativita – fiktivním setkání Alberta Einsteina a jeho utajované dcery Lieserl. Hrají Lucie Štěpánková, Miroslav Táborský a Kateřina Táborská.

Posledním představením bude konverzační komedie Studia Dva z Prahy s názvem Oscar pro Emily. Děj pojednává o stárnoucím manželském páru Emily a Henryho, kteří čekají na předávání Oscarů. Oba doufají, že jejich celoživotní herecké dílo bude odměněno. V hlavních rolích hraje Carmen Mayerová a Petr Kostka. Všechna představení začínají v 19:00 hodin v Národním domě.