Úvod > Aktuality > Třebíč slaví výročí a láká na dobovou akci Slavnosti tří kápí
Třebíč slaví výročí a láká na dobovou akci Slavnosti tří kápí
"> "> "> ">
Památky

Třebíč slaví výročí a láká na dobovou akci Slavnosti tří kápí

  • Vydáno16. srpna 2019
Středověké městečko, dobová tržnice, vojenské ležení, historický průvod, hudba i tanec… To je pouze ochutnávka toho, co zažijete ve dnech 16. až 18. srpna 2019 na Středověkých slavnostech v Třebíči. Oslava 16. výročí zápisu Baziliky sv. Prokopa, židovské čtvrti a židovského hřbitova na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO nabídne zajímavý program.

Podzámecká niva v Třebíči ožije historickým městečkem, soupeřícími šermíři a drezurou fríských koní. Dobovou hudbu během slavností Tří kápí zahraje několik skupin a v historickém ležení uvidíte dobový tábor, vyzkoušíte si zbroj a zbraně, děti se pobaví při soutěžích. Čekají na vás také stará řemesla, zbraně, zbroje a středověká kuchyně. Perchty von Bladen předvedou historické tance a historickou hudbou vás potěší skupina Lucrezia Borgia.

RytířVelkolepou podívanou bude letos představení Kavalíři v sedle, jenž se uskuteční v sobotu odpoledne. Připraví jej skupina Štvanci, která předvede slavné historické osobnosti na koních.

Hudební program pak rozezní Podzámeckou nivu od 17:00 až do půlnoci, kde se na jevišti vystřídá pět kapel. Mezi účinkujícími bude Benjaming's Clan, Jakub Děkan Band nebo Hrdza. Od 21:00 se můžete těšit na noční historický průvod a po něm přijde na řadu oblíbený ohňostroj.

Muzeum Vysočiny Třebíč – expozice na třebíčském zámku

Muzeum Vysočiny Třebíč – expozice na třebíčském zámku

Původně benediktinský klášter později přestavěn na renesanční zámek stojí v severozápadní části Třebíče, nad levým břehem řeky Jihlavy. Třebíčský zámek s bazilikou tvoří dobře viditelnou dominantu města. Roku 2018 byl zámek Třebíč dopsán na seznam UNESCO jako součást komplexu třebíčských památek.

Židovská čtvrť v Třebíči – zapsána na seznam Unesco

Židovská čtvrť v Třebíči – zapsána na seznam Unesco

Je unikátním souborem 123 dochovaných domů. Mezi ně patří například 2 synagogy, židovské muzeum, budova židovské radnice, rabinátu, dále pak chudobinec, nemocnice a dvě školy. Židovská čtvrť je volně přístupná.

Naučná stezka Po stopách opatů a rabínů v Třebíči

Naučná stezka Po stopách opatů a rabínů v Třebíči

V Třebíči se projdete naučnou stezkou Po stopách opatů a rabínů, která propojuje místní památky – baziliku sv. Prokopa a židovské město se hřbitovem – zapsané do seznamu UNESCO.