Úvod > Aktuality > Veletrh cestovního ruchu ITEP v Plzni nabídne tipy na výlety i zábavu
Veletrh cestovního ruchu ITEP v Plzni nabídne tipy na výlety i zábavu
">
Kultura

Veletrh cestovního ruchu ITEP v Plzni nabídne tipy na výlety i zábavu

  • Vydáno20. září 2018
Mezinárodní veletrh cestovního ruchu ITEP 2018 v Plzni je po Brně a Praze třetí největší akcí svého druhu v ČR. Čtrnáctý ročník veletrhu cestovního ruchu ITEP 2018 chystá pro návštěvníky letos velmi zajímavý program. Vše vypukne ve čtvrtek 20. září a potrvá až do soboty 22. září. Vstup na veletrh i jeho doprovodný program je jako každý rok zdarma.

Načerpat nové turistické informace, informace z oblasti dějin a zeměpisu, možnosti a tipy na výlety mohou lidé přijít na 14. ročník veletrhu cestovního ruchu Plzeňského kraje ITEP 2018. Akce se koná v halách TJ Lokomotiva Plzni ve dnech od 20. do 22. září.

Na veletrhu na vás čekají soutěže a hodnotné ceny, mohou se nechat inspirovat pestrou nabídkou možností turistiky od vystavovatelů z různých koutů světa, od infocenter, měst a obcí, muzeí, turistických cílů a dalších. Nebude chybět ani vyprávění z cest, autogramiády známých osobností a sportovců,  kouzelník a další atrakce.

ITEP PlzeňVyzkoušet si můžete také jízdu na kole s 3D brýlemi, usadit se u divadelních představení, žasnout pod hvězdnou oblohou v nafukovacím planetáriu, nahlédnout do přírody v expozici Národního parku Šumava, do Chodska, Muzea Loutek, Zoo Plzeň i pokoušet přírodní zákony s Techmanií.

K ochutnání budou lákat výtečné bavorské klobásy, regionální potraviny, moravská, rakouská a italská vína, německá a česká piva.

Prohlídky historického centra Plzně s průvodcem

Prohlídky historického centra Plzně s průvodcem

V centru Plzně se zorientujete snadno i díky tomu, že Plzeňská věž převyšuje kopce, jak se zpívá ve známé písničce. Pokud byste se ale chtěli o jednotlivých památkách a nádherných historických domech dozvědět víc, máte každou sobotu možnost se zúčastnit komentované prohlídky centra.

Národní park Šumava – zelené srdce Evropy

Národní park Šumava – zelené srdce Evropy

Šumava je lákavým cílem pro ty, kteří hledají majestát a velebnost přírody, fyzické i psychické zotavení. Na území NP se nachází 7 obcí (Srní, Kvilda, Horská Kvilda, Modrava, Stožec, České Žleby a Prášily) a několik menších osad (Filipova Huť, Dobrá, Jelení).

Turistický okruh Plzní

Turistický okruh Plzní

V Plzni můžeme vyrazit na procházku na nový padesátikilometrový turistický okruh. Trasa pro pěší má turistům ukázat město jinak. Vybrat si můžeme z jedné dlouhé nebo 5ti kratších tras. Přestože okruh není nijak značen, projít si ho můžete s pomocí nového informačně-mapového průvodce.

Zoo Plzeň – docela jiný svět

Zoo Plzeň – docela jiný svět

Pozornost si zaslouží zejména pavilon Tajemný svět africké noci, výběhy šimpanzů a lvů, kolekce plazů či ostrov lemurů. Součástí zoo je statek Lüfnerka s kolekcí domácích zvířat, africká restaurace Kiboko a také jedinečný DinoPark s modely pravěkých zvířat v životní velikosti.

Muzeum loutek v Plzni – Příběh na niti

Muzeum loutek v Plzni – Příběh na niti

Na plzeňském náměstí se nachází původní měšťanský dům, ve kterém od roku 2009 sídlí Muzeum loutek (pobočka Západočeského muzea v Plzni). Expozice muzea se věnuje plzeňskému loutkářství od počátku až do současnosti. Nechybí interaktivní expozice, divadelní ukázky ani multifunkční sál.

Techmania Science Center v Plzni

Techmania Science Center v Plzni

Techmania v Plzni nabízí stále nové interaktivní expozice a vědeckotechnické show. Kromě toho můžete v protější budově navštívit i 3D planetárium.