Úvod > Aktuality > Užijte si adventní neděle na zámku Napajedla
Zámek Napajedla v zime
"> Zámek Napajedla v zime "> ">
Památky

Užijte si adventní neděle na zámku Napajedla

  • Vydáno13. prosince 2014
Zámek Napajedla bude po celý prosinec oděn do vánočního hávu. Již po sedmé se v adventním čase otevírají zámecké brány pro návštěvníky, kteří si chtějí užít pohodu, klid, cítit příjemnou atmosféru či popíjet bylinkové čaje a dobrou kávu. Návštěvníci jej budou moci navštívit každou adventní neděli a to od 10 do 17 hodin.
Zámek Napajedla ožije VánocemiTak jako každý rok, také letos, zámek Napajedla připravil již tradiční adventní neděle na zámku. V rámci adventních nedělí budou na zámku probíhat prohlídky historických částí s výkladem. V rámci prohlídky zámku návštěvníci uvidí nejenom krásné historické sály zámku, ale také rozličné vánoční dekorace a jedinečné aranže v zámeckých prostorách. Mohou se inspirovat letošními trendy pro výzdobu domu či vánoční tabule. Otevřena bude i zámecká kavárnička ve zlatém salonku v přízemí zámku.

Adventní program kromě toho 14. prosince doplní Vánoční trhy s představením rozličných rukodělných řemesel či drobných dárků pro radost. Na své si přijdou také děti, na které čeká andílkova dětská dílnička. Děti si budou moci nazdobit perníky a vyrobit drobné vánoční ozdoby. Prohlídky zámku se budou o adventních nedělích konat vždy v celou hodinu mezi 10,00 – 16,00 hod. Kavárna je pak otevřena do 17,00 hod.

Zámek Napajedla pochází z poloviny 18. století. Jde o šlechtické sídlo ve stylu pozdně francouzského baroka. Na třech podlažích bylo vedle zázemí přes padesát obytných místností. Stavbu obklopuje desetihektarový park v anglickém stylu se vzácnými dřevinami a romantickým rybníčkem s lekníny. Zámek byl po celá desetiletí nevyužíván a chátral. Od roku 2009 se rekonstruuje a pravidelně otevírá veřejnosti. Ohromí vás majestátní vstupní schodiště v zámeckém foyer s jedinečnými malbami na zdech, ústící do prosluněného kulatého zrcadlového sálu s křišťálovým lustrem.
Zámek Napajedla dýchá minulostí a žije současností

Zámek Napajedla dýchá minulostí a žije současností

Je málo míst, která ve vás zanechají stopu. Jedním z nezapomenutelných míst je právě zámek Napajedla. Můžete sem zajít na prohlídku, posedět u šálku kávy, navštívit různé kulturní programy, nechat se oddat nebo využít pronájmu místností pro své vlastní organizované akce.