Úvod > Aktuality > Tradice předvánoční doby a příběh Ježíše Krista a Svaté rodiny v Jeseníku
Tradice předvánoční doby a příběh Ježíše Krista a Svaté rodiny v Jeseníku
">
Zážitky

Tradice předvánoční doby a příběh Ježíše Krista a Svaté rodiny v Jeseníku

Tradice předvánoční doby a příběh Svaté rodiny připomíná adventní výstava, kterou připravilo Vlastivědné muzeum Jesenicka. Expozici doplňují a hřejí vystavená historická pokojová kamna a kuchyňské sporáky.
Pokud si chcete připomenout předvánoční zvykosloví, tradici a kulturu doby i vánoční příběh Ježíše Krista a Svaté rodiny, máte příležitost ve výstavním sále Vodní tvrze v Jeseníku až do konce letošního roku.

První ze dvou stálých expozic muzea  je věnována historii jesenického regionu od pravěku, dokladům hornictví, kamenictví a vápenictví a také lázeňství. Druhou stálou expozicí je rozsáhlá expozice geologie a mineralogie Jesenicka. Muzeum také spravuje stálou expozici věnovanou Vincenzi Priessnitzovi a dějinám lázní, která je umístěna v Priessnitzově rodném domě v areálu lázní Jeseník (dříve Gräfenberk).Vodní tvrz Jeseník – expozice čarodějnických procesů v Jeseníku

Vodní tvrz Jeseník – expozice čarodějnických procesů v Jeseníku

Navštivte novou stálou expozici ve Vlastivědném muzeu Jesenicka ve Vodní tvrzi v Jeseníku. Expozice je věnovaná čarodějnickým procesům na Jesenicku v 17. století. Po stránce odborné, technické, stavební, ale i výtvarné jde o zcela mimořádný počin.

Priessnitzovy léčebné lázně Jeseník

Priessnitzovy léčebné lázně Jeseník

Priessnitzovy lázně Jeseník jsou vhodné nejen pro léčbu nemocných, ale nabízejí výtečné zázemí také pro preventivní a relaxační pobyty. Právě zde můžete podstoupit jednu z nejmodernějších metod světového zdravotnictví – computerovou kineziologii.