Úvod > Aktuality > Toulovcovy prázdninové pátky v Litomyšli opět ve znamení pohody a dobré nálady

Toulovcovy prázdninové pátky v Litomyšli opět ve znamení pohody a dobré nálady

Vydáno 10. července 2020 Zážitky
Také se vám zdá, že o prázdninách letí ten čas tak nějak rychleji? Prázdniny v Litomyšli jsou ve znamení pohádek, folkových koncertů a hlavně dobré nálady. Dvaadvacátý ročník Toulovcových prázdninových pátků má před sebou osm zastávek, které budou stát za to. Program začíná vždy v 18:00 a trvá od pátku 3. července do pátku 28. srpna 2020.

LitomyšlCílem Toulovcových prázdninových pátků, které se konají vždy poslední pracovní den v červenci a srpnu je oživit prázdninovou Litomyšl a dát občanům města, ale také prázdninovým návštěvníkům malý dárek v podobě pohodově stráveného večera.

Hlavním znakem Toulovcových prázdninových pátků je pravidelnost - každý pátek, ve stejný čas (18.00 hodin pohádka, 19.30 hodin kapela) na stejném místě - Tím místem je Toulovcovo náměstí neboli tzv. Špitálek. V případě nepříznivého počasí se představení konají v Music clubu Kotelna.

Dříve zde stával špitál kterému odkázal majetný litomyšlský měšťan Vavřinec Toulovec z Třemošné velký roční plat - ten se stal základem rozsáhlého panství města Litomyšle. Toulovcova postava je opředena pověstmi - z bohabojného měšťana se stal v lidovém podání loupeživý rytíř. Podle pověsti podnikal loupeživé výpravy a před pronásledovateli se i s kořistí ukrýval ve skalách u Budislavi - v Toulovcových maštalích. Dovedete si představit tajemnější kulisu pro vystoupení divadelních společností a kapel nejrůznějších žánrů?
 

Každý pátek divadlo a koncert

Toulovcovy pátkyNeuvěřitelný 22. ročník prázdninového festivalu pohádek, dobré muziky a pohody odstartoval v pátek 3. července a pokračuje 10. července v 18:00 Pohádkou krysáka Matěje a následně v 19:30 koncertem oblíbené bluegrassové a country skupiny Poutníci.

Třetí prázdninový pátek 17. července si poslechnete pohádku O Princezně s dlouhým nosem a poté vystoupí písničkář zpívající v angličtině Thom Artway s kapelou. Další červencový pátek 24. července zahájí program Vodnická pohádka v podání Divadélka Romaneto. A poté vás již čeká kapela AG Flek. Původem zlínská skupina  je legendárním hudebním uskupením, kterému se v 80. letech podařilo položit silné základy českého folk–rocku.

Poslední červencový pátek 31. července odvypráví Liduščino divadlo Ezopovy bajky. Večer pak rozjede folk-rocková hudební skupina Hromosvod z Prahy. Srpnový program si představíme zase příště.

Toulovcovy prázdninové pátky v Litomyšli

3.7.
28.8.
Toulovcovy prázdninové pátky v Litomyšli

Již tradiční celoprázdninový festival pohádek a koncertů proběhne opět v Litomyšli.

Toulovcovy Maštale - úkryt rytíře Toulovce

Toulovcovy Maštale - úkryt rytíře Toulovce

Přírodní rezervace Toulovcovy Maštale patří mezi nejzajímavější a nejmalebnější kouty u nás. V oblasti najdete pískovcové skalní útvary Toulovcovy a Městské Maštale.

Další aktuality

6.8.
2020
V lázních Bohdaneč léčí tělo i duši zároveň

V lázních Bohdaneč léčí tělo i duši zároveň

Východní Čechy | Lázně a wellness
5.8.
2020
Deset výletů na hradní rozhledny

Deset výletů na hradní rozhledny

Východní Čechy | Památky