Úvod > Aktuality > TOP vinařským cílem roku 2019 jsou Templářské sklepy

TOP vinařským cílem roku 2019 jsou Templářské sklepy

Vydáno 18. října 2019 Gurmánská turistika
Vítězem prestižní soutěže o nejpopulárnější TOP vinařský cíl se pro rok 2019 staly Templářské sklepy Čejkovice. Rozhodlo o tom hlasování veřejnosti, když příznivci vinařské turistiky organizátorům zaslali 22.220 platných hlasů.
ČejkoviceVe středu 16. října byly v prostorách barokní reduty v Uherském Hradišti vyhlášeny výsledky sedmého ročníku soutěže TOP vinařský cíl 2019.

TOP vinařský cíl je on-line bedekr zajímavých míst, která svým návštěvníkům nabízejí snoubení vína a zážitku. Mohou to být vinařství, sklepní uličky, vinotéky, vinařské penziony nebo třeba restaurace, kde profesionálně pracují s vínem. Průvodce v současnosti zahrnuje rovných 217 cílů rozesetých po celé České republice od Beskyd po Šumavu a postupně se rozrůstá. Bedekr píše tým desítky odborných garantů, jehož členy jsou novináři, sommelieři či odborník na vinařskou architekturu, a to vždy na základě osobní zkušenosti s daným místem. Přímo v terénu poznáte TOP vinařský cíl podle samolepky s logem. Každoročně navíc veřejnost vybírá z těchto cílů ten nejpopulárnější. Hlasování je možné vždy od začátku června do konce září.

Templářské sklepyAreál vítězných Templářských sklepů v Čejkovicích návštěvníkům nabízí prohlídku sklepení ze 13. století. Dodnes zde zraje víno z cca 2 100 ha vinic, mj. i v největším používaném sudu v ČR o obj. 20 250 litrů. K vidění je také obří láhev na víno. S objemem 200 litrů je zapsaná jako „TOP rekord“ v české knize rekordů. Sud, láhev, další rekordy a zajímavosti vč. unikátní obrazové výstavy mapující historii vinařství lze zhlédnout v Čejkovicích v rámci komentované prohlídky vinařství. Od října do prosince a od ledna do května je třeba se na prohlídku sklepů předem objednat. Prohlídky probíhají denně od (pondělí do neděle), avšak rezervace je nutná aspoň den předem a jen v pracovní dny do 15:00 hodin. Zajímavostí je, že Templářské sklepy Čejkovice ovládly získaly prvenství v soutěži i loni.
 

Další ocenění v anketě TOP vinařský cíl 2019

Vinné sklepy ValticeLetošním stříbrným cílem je vinařství Château Valtice – Vinné sklepy Valtice, bronzovým pak Vinné sklepy Skalák ve Skalce u Kyjova. Cenu Národního vinařského centra obdržela podniková prodejna vinařství Znovín Znojmo situovaná v objektu Louckého kláštera.

Pořadatelé ankety druhým rokem udělovali také ocenění TOP vinařský cíl Champion, získala jej Villa Danielavenkovské sídlo milovníků vína v Úvalech u Valtic. Titul Champion získávají cíle, které se v minulých ročnících třikrát umístily na medailových pozicích a z dalšího soutěžení jsou tím vyřazeny.
Vinné sklepy Skalák

Vinné sklepy Skalák

Vinné sklepy Skalák se nachází ve Skalce u Kyjova, v severní části Slovácké vinařské podoblasti. Vinařství, restaurace i penzion sídlí v rekonstruovaném areálu bývalých sklepů místního zemědělského družstva.

Villa Daniela Valtice - venkovské sídlo milovníků vína

Villa Daniela Valtice - venkovské sídlo milovníků vína

Villa Daniela je rodinný vinařský areál v nádherném prostředí vinic Lednicko - Valtického areálu v Úvalech u Valtic.

Templářské sklepy Čejkovice - víno plné emocí a hrdosti

Templářské sklepy Čejkovice - víno plné emocí a hrdosti

Historické vinné sklepy templářských rytířů ze 13. století - nabízíme prohlídky spojené s degustací dle individuální domluvy. Historie firmy Templářské sklepy Čejkovice je spojena s příchodem tajemného řádu templářských rytířů.

Vinné sklepy Valtice

Vinné sklepy Valtice

Jedná se o firmu rodinného typu s hlubokými moravskými kořeny a tradicemi. Základy tohoto vinařství byly položeny již ve 12. století na místech původního valtického hradu.

Další aktuality

7.3.
2020
Zavítejte do Salonu vín ochutnat nejlepší vína Moravy a Čech

Zavítejte do Salonu vín ochutnat nejlepší vína Moravy a Čech

Jižní Morava | Gurmánská turistika
27.2.
2020
Vinaři se utkají o titul mistra ČR v řezu révy vinné

Vinaři se utkají o titul mistra ČR v řezu révy vinné

Jižní Morava | Gurmánská turistika
24.2.
2020
Slavnosti moravského uzeného provoní hrad Veveří

Slavnosti moravského uzeného provoní hrad Veveří

Jižní Morava | Gurmánská turistika