Úvod > Aktuality > Tisíce křehkých květin provoní zámek v Litomyšli

Tisíce křehkých květin provoní zámek v Litomyšli

Vydáno 6. dubna 2019 Památky
Státní zámek Litomyšl otevírá novou návštěvnickou sezónu voňavou květinovou výstavou Múzy mezi květinami, která bude trvat od 6. 4. do 22. 4. V letošním roce 2019 zámek slaví 20. výročí zapsání zámeckého areálu v Litomyšli do seznamu světového dědictví UNESCO. Přijďte toto výročí oslavit prohlídkou zámku!
Zámek LitomyšlOd 6. 4. do 22. 4. 2019 renesanční sály v přízemí zámku v Litomyšli vyzdobí tradiční jarní květinová výstava s názvem Múzy mezi květinami. Květinová aranžmá a floristické objekty byly inspirovány v roce 2019 antickými múzami a antickým uměním. V něm hledali vzory také umělci podílející se na výzdobě litomyšlského zámku od renesance přes klasicismus až po současnost. Výstava je součástí oslav 20 let od zápisu zámku v Litomyšli na seznam světového dědictví UNESCO.

Součástí výstavy bude také představení výtvarných návrhů ze soutěže na výzdobu nové lunetové římsy, plánované na severní straně zámku v rámci projektů obnovy památky.
 
květiny litomyšlVýstava je přístupná od 6. 4. do 22. 4. 2019, vždy od úterý do neděle od 10 do 16 hodin. Každý otvírací den nabízí na zámku krátké komentované prohlídky výstavy se začátky vždy v 11:30 a 13:30. Na Velikonoční pondělí 22. 4. bude mimořádně otevřeno. Poslední prohlídka vždy 30 minut před zavírací hodinou. Vstupné je 80 Kč, snížené pak za 50 Kč.
Zámek Litomyšl – renesanční zámek s unikátní sgrafitovou výzdobou

Zámek Litomyšl – renesanční zámek s unikátní sgrafitovou výzdobou

Zámek je zapsán na Seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO jako příklad středoevropské šlechtické rezidence z období renesance.