Úvod > Aktuality > Zámky o prázdninách vítají děti, přijďte na pohádkovou prohlídku
Zámky o prázdninách vítají děti, přijďte na pohádkovou prohlídku
"> "> "> "> "> "> "> "> "> ">

Zámky o prázdninách vítají děti, přijďte na pohádkovou prohlídku

Vydáno 29. června 2020 Památky
Vydejte se s dětmi na výlet do minulosti a poznejte hrady oživlé historií a pohádkami. Webový portál Kudy z nudy vám přináší několik tipů na hrady a zámky, kde si děti užijí prázdninová dobrodružství!

Návštěva u princezny Verunky v Hořovicích

Zámek HořoviceNávštěva u princezny Verunky je zábavná a interaktivní prohlídka pro děti ve věku 3 až 8 let, ty si mohou během prohlídky vyzkoušet královskou korunu, trůn i korunku princezny a zároveň budou dostávat drobné úkoly a otázky.

Princezna Verunka se na vás bude těšit v červenci a srpnu, od 4. 7. do 30. 8. 2020, vždy o víkendu 10:15 a 14:15 hodin, délka prohlídky je cca 30 minut. Pro děti je v hořovickém zámku k dispozici ještě Cesta za pokladem - hledání zámeckého pokladu pomocí plánku v praku, nebo prohlídkový okruh Hry a hraček malých aristokratů.
 

Život šlechtice od dětských střevíčků na Nelahozevsi

Holčička princeznaProžijte atmosféru dávných časů na zámku Nelahozeves a projděte se zámeckou expozicí jako šlechtic v plášti a klobouku nebo jako princezna v korunce a dozvíte se, jakými radostmi a strastmi mladí šlechtici procházeli. Na prohlídku navazuje kreativní dílnička v jednom ze zámeckých sálů, kde si děti mohou ověřit, co si z prohlídky zapamatovaly.

Délka dětského programu, který trvá včetně výtvarné dílničky je 90 minut. Dětské prohlídky budou pořádány každý víkend až do konce října vždy ve 14:00 hodin. Vzhledem k omezené kapacitě, doporučujeme si prohlídku zarezervovat na tel. čísle 315 709 111.
 

Komtesa Hortensie ukáže děten Ratibořice

zámek RatibořiceTaké v letošním roce připravil zámek Ratibořice pro dětské návštěvníky a jejich rodiče nevšední zážitky z prohlídky I. patra zámku. Během procházky zámeckými interiéry vás bude doprovázet půvabná schovanka paní kněžny, komtesa Hortensie. Hortensie bude dětem vyprávět o životě na venkovském sídle. Dozvíte se něco o etiketě, módě, účesech a oblékání. Dále o povinnostech dam i malých slečen, nebo o trávení volného času. Procházka zámeckými interiéry s komtesou Hortensií zabere asi 30 minut.  

Během prohlídky s komtesou Hortensií se děti nebudou nudit jako na běžné prohlídce, mohou se zeptat na cokoliv, co je bude zajímat a na konci prohlídky se mohou s komtesou Hortensií také vyfotografovat. Prohlídky s komtesou Hortensií se budou konat od 1. do 31. července, s výjimkou pondělí, v časech od 10.00, 11.00, 12.00, 14.00, 15.00 a 16.00 hodin.
 

Speciální dětské prohlídky na zámku Frýdlant

FrýdlantProhlídka je určena menším dětem a vede hradními místnostmi, kde se děti dozvědí, jak se na hradě žilo, čím se zabýval hradní pán, co dělaly jeho děti nebo jak se hrady vytápěly. Následně je pro děti připravena místnost, kde si mohou vystavené předměty osahat, uvidí hry, které se na hradech hrály, vyzkouší si křeslo hradního pána a mohou si do ruky vzít i meč. K dispozici jsou i pastelky, aby si mohly na památku namalovat obrázek.

Časy zahájení prohlídek určuje pokladní (nejsou pevně stanoveny). Intervaly mezi prohlídkami jsou dle potřeb provozu. Prohlídky se konají od 25. 5. do 28. 10. 2020.
 

Historické oděvy v Miloticích

Zámek MiloticeK lákadlům zámku Milotice na Hodonínsku patří kostýmované prohlídky, kde zájemce oblékají do historických oděvů, která funguje po celou sezónu, až do října. V kostýmu prince/princezny popřípadě hraběte/hraběnky se návštěvníci mohou individuálně projít francouzskou zahradou, anglickým parkem a exteriéry zámeckého areálu Milotice. Samozřejmě každý, kdo vlastní fotoaparát, se může při této procházce zvěčnit.

Kostymérna disponuje více jak 160 kostýmy různých velikostí. Šaty je možné zapůjčit na 30 minut a to za každého počasí, ovšem je třeba si návštěvu v kostymérně předem zamluvit přes webové stránky zámku.
 

Výstava kostýmů ze seriálu Marie Terezie ve Valticích

Marie TereziePřijďte se podívat na výstavu kostýmů z úspěšného seriálu Marie Terezie na zámek Valtice! Všechny vystavené kostýmy jsou z nově natočených dílů mapující další část života panovnice Marie Terezie, jsou mimořádné dekorované a nákladné. Film se opět z velké části natáčel na zámku Valtice, výstavu můžete navštívit od Velikonoc až do 6. prosince 2020.

Na zámku Valtice se v roce 2019 natáčelo 4 týdny, na výstavě najdete také četné fotografie z valtického natáčení.
 

Letní pozastavení v Litomyšli

LitomyšlOd 1. července do 31. srpna 2020, od úterý do neděle vždy v 10:35 a ve 13:35, lze zakoupit zkrácenou prohlídku litomyšlským zámkem s názvem „Letní pozastavení“. Letní pozastavení na zámku v Litomyšli uvítají především rodiny s menšími dětmi, nebo všichni, kteří se chtějí v létě raději koupat, ale je jim líto litomyšlský zámek, památku zapsanou na seznam světového dědictví UNESCO, jen bez povšimnutí minout.

Zkrácené prohlídky procházejí deseti nejkrásnějšími místnostmi, které sloužily na zámku pro přijímání návštěv. Ve zkráceném povídání se do 30 minut dozvíte to nejdůležitější o zámku v Litomyšli, o nejkrásnějších exponátech i zajímavostech z běžného zámeckého života.


Dětské prohlídky zámku Děčín

Zámek DěčínDětská prohlídka se odehrává na běžné trase, využívá však vlastní speciální rekvizity, které mají zapojit co nejvíce smyslů. Malí návštěvníci nejen poslouchají a dívají se, ale některé předměty si mohou sami osahat, vyzkoušet a dokonce i ochutnat.

Celou prohlídkou se jako červená nit line zajímavé pátrání po skrytých indiciích a vzkazech, které po sobě zanechaly zámecké děti. A co malé návštěvníky čeká na konci? Tajemství, které se všichni dozví až během prohlídky. Program je určen pro děti ve věku 4–12 let. O letních prázdninách se dětskdobrodružné prohlídky konají vždy v od čtvrtka do neděle 11:15, 13:15 a 15:15 hodin.
 

Letní dětské prohlídky na zámku Žďár nad Sázavou

zámek žďárOblíbené zábavné prohlídky zámku se zámeckými lektory se tentokrát ponesou v duchu poznávání barokních řemesel a každodennosti tehdejšího života. Letní program pro rodiny s dětmi probíhá ve Žďáru nad Sázavou každé prázdninové pondělí, středu a pátek.

Vydejte se zpět do období baroka, poznáme tehdejší řemesla a to, jak tehdy lidé žili, jak se oblékali, co jedli a spoustu dalšího. Budete se bavit, ale zároveň se něco nového naučíte a dozvíte. Se zámeckým lektorem projdete různá zámecká zákoutí - program je plný zábavných výtvarných a pohybových aktivit!
 

Pohádkový zámek Kačina

Červená KarkulkaZažijte pohádkové chvíle v zámeckém prostředí Kačiny. Pohádkový zámek Kačina se otevírá od 2. 7. do 27. 8. 2020, představení probíhají každý čtvrtek od 11:00 (s výjimkou 23. a 30. července).

Peklo sleduje hříchy světa, a protože je nedočkavé, jednou se malí čertíci unáhlí a dojdou na svět pro pekaře Vojtu Rohlíčka. Pytel jeho hříchů však ještě není naplněn. Lucifer tedy vyšle na svět čertici Luciendu, která má za úkol pošťuchovat pekaře tak, aby zaklel. Jeho dobrácká povaha a cit čertici uchlácholí, a ta přestane škodit. To by však nebylo peklo, aby si nechalo něco takového líbit.
 

Prohlídky s princeznou na zámku Zákupy

Zámek ZákupyPrůvodkyně oblečená v pohádkovém kostýmu si na zákupském zámku s dětmi vypráví o výzdobě místností a zajímavých předmětech.

Prohlídka vybraných interiérů zámku vyhrazená pro děti do 10 let v doprovodu dospělých, pouze v 10:30 a 14:30 hodin, délka 30 minut. Zájemcům doporučujeme rezervaci vstupenek na tel. 487 857 278. Vstupné pro: děti 3-10 let je 50 Kč, osoby nad 10 let zaplatí 140 Kč.
 

Dětské prohlídky relikviáře svatého Maura

Relikviář sv. MauraBěhem návštěvní sezóny nabízí státní hrad a zámek Bečov pravidelné dětské prohlídky relikviáře svatého Maura a zámeckých interiérů. Pro děti ve věku 7 až 12 let je určen 3. okruh nesoucí název Relikviář pro každého. Děti jsou do prohlídky aktivně zapojovány a to hravou formou – pomocí dotykového modelu v reálné velikosti a komiksu. Prohlídka končí v trezorové místnosti s originálním relikviářem svatého Maura.

Pro nejmladší návštěvníky (4 – 8 let) je určen 4. okruh – Procházka minulostí. Výprava nejprve projde zámecké interiéry Bečova, poté zahrady, štoly tesané do skály a "tajné" schodiště s vyústěním v salla terreně, kde si děti mohou vyzkoušet historické kostýmy, hry a stolovací náčiní. Všechny dětské prohlídky končí povýšením účastníků do šlechtického stavu a obdržením glejtu.
Kostýmové prohlídky - půjčovna historických kostýmů na zámku Milotice

25.5.
28.10.
Kostýmové prohlídky - půjčovna historických kostýmů na zámku Milotice

K lákadlům zámku Milotice na Hodonínsku patří kostýmované prohlídky, kde zájemce oblékají do historických oděvů. Je však nutné se předem zarezervovat.

Speciální dětské prohlídky na zámku Frýdlant

1.5.
28.10.
Speciální dětské prohlídky na zámku Frýdlant

Prohlídka i pro ty nejmenší na státním hradu a zámku ve Frýdlantě nabízí několik místností, kde mohou děti vidět, jak se dříve žilo a hospodařilo. Sednou si na královské křeslo, vezmou si do ruky meč a na cestu si namalují obrázek.

Cesta za pokladem v zámeckém parku Hořovice - dočasně zrušeno

25.5.
30.9.
Cesta za pokladem v zámeckém parku Hořovice - dočasně zrušeno

Zábavná i naučná hra v parku pro děti v doprovodu rodičů.

Dětská prohlídka - Objevování Lobkowiczkých sbírek

26.5.
31.10.
Dětská prohlídka - Objevování Lobkowiczkých sbírek

Zveme vás na novou prohlídku pro děti a rodiče na zámku Nelahozeves.

Relikviář pro každého - na hradě a zámku Bečov myslí na děti

Relikviář pro každého - na hradě a zámku Bečov myslí na děti

Během návštěvní sezóny nabízí státní hrad a zámek Bečov pravidelné dětské prohlídky relikviáře svatého Maura a zámeckých interiérů. Děti si na dětském webu mohou výlet na Bečov dokonce samy naplánovat.

Zámek Milotice - perla jihovýchodní Moravy

Zámek Milotice - perla jihovýchodní Moravy

Státní zámek Milotice, nazývaný perla jihovýchodní Moravy, je unikátně zachovaným komplexem barokních staveb a zahradní architektury v obci Milotice, asi 8 km od Kyjova, v regionu bohatých folklorních tradic a dobrého vína.