Úvod > Aktuality > Tipsport arena v Pardubicích promluví Hlasy světla ve 4D!
Tipsport arena v Pardubicích promluví Hlasy světla ve 4D!
"> ">
Kultura

Tipsport arena v Pardubicích promluví Hlasy světla ve 4D!

  • Vydáno8. října 2016
V předvečer 126. Velké pardubické se Tipsport arena v Pardubicích zcela ponoří do tmy, aby ji následně dirigent Komorní filharmonie Pardubice pan Peter Feranec jakoby kouzlem probudil k životu a rozehrál zde působivou show. Pod jeho taktovkou se odehraje koncert, který svým pojetím daleko přesahuje hranice České republiky.
Hlasy světlaVíce než 120 účinkujících předstoupí před publikum s novým formátem koncertu, během kterého budou využity nejmodernější technologie umožňující filmovou 3D projekci a také 4D efekty. Dojde tak k propojení živého koncertu soudobé klasické hudby s technologiemi, díky kterým se pusluchači stanou diváky, budou vtaženi do děje hudební skladby a příběh skutečně zažijí.

Za celým projektem stojí Robert Jíša, úspěšný český skladatel filmové hudby a autor série muzikoterapeutických projektů, ze kterých vzešly Hasy světla jako finální kompozice. V této sedmidílné duchovní skladbě se prolíná chorální forma s léčivými tóny, což je se silnou elektroakustickou kompozicí spojení natolik působivé, že v posluchačích vyvolá nutkání zastavit se a přemýšlet o smyslu života.

MlhovinaSkladba pojednává o touze člověka po jeho naplnění, o světě mezi životem a smrtí, objevení onoho světla na konci tunelu našich životů a možném "znovuzrození". Bude na každém divákovi, aby sám rozhodl, zda v závěru bude vnímat smrt jako konec všeho bytí, jako přechod do jiné dimenze či mu snad svitne naděje na vnitřní smíření se světem a sebou samým?

Vstupenky můžete zakoupit buď v Turistickém informačním centru na nám. Republiky v Pardubicích nebo také online v síti Ticketportal. Základní vstupné činí 900 Kč, zlěvněné pro studenty, seniory 65+, ZTP, ZTP/P a doprovod 600 Kč.
Velká pardubická 2022

9.10.
Velká pardubická 2022

Velká pardubická je společenská a sportovní událost s nejdelší tradicí u nás. Koně musí překonat celkem 31 překážek, z nichž nejznámější je Taxisův příkop – jeden z nejtěžších skoků na světě. V roce 2022 nás čeká již 132. Velká pardubická steeplechase, na kterou se chystají jezdci z celého světa.

Další aktuality