Úvod > Aktuality > Zámek Častolovice zahajuje na Velký pátek sezónu
Zámek Častolovice zahajuje na Velký pátek sezónu
"> "> "> "> "> "> ">
Památky

Zámek Častolovice zahajuje na Velký pátek sezónu

  • Vydáno14. dubna 2022
Zámek Častolovice otevírá po zimě své brány turistům, které poprvé uvítá na Velký pátek, tedy 15. dubna 2022. Památka bude otevřena každý den kromě pondělí, vždy od 9:00 do 18:00 hodin. Zámecký park, zvěřinec a dětské hřiště jsou otevřeny denně po celý rok a uzavírají se při setmění.
zámek ČastoloviceOd Velkého pátku 15. dubna 2022 bude všem milovníkům zámecké architektury otevřen zámek Častolovice na Královéhradecku. Po celý velikonoční víkend, včetně pondělí 18. dubna, bude interiéry zámecké expozice krášlit typicky velikonoční výzdoba s jarními květy. Stálá expozice jednoho z nejhezčích a nejzajímavějších zámků České republiky představuje v interiérech životní styl a bytovou kulturu rodu Sternbergů v průběhu čtyř staletí. Zámek i jeho okolí zdobí růže, azalky a rododrendony, pozornost upoutají také voliéry a zámecký zvěřinec. U zámku je rozsáhlý zámecký park s jezírkem, růžová a vodní zahrada, obora s bílými daňky a další lesní zvěří.

Zámek ČastoloviceNení bez zajímavosti, že má zámek Častolovice svou pravou zámeckou paní. Je jí paní Diana Phipps Sternbergová, která na zámku žije a stále pracuje na jeho správě a zvelebování. V roce 1940 přešel zámek pod německou nucenou správu, která v roce 1942 donutila rodinu Sternbergových sídlo opustit. Po II. světové válce bylo častolovické panství navráceno Leopoldovi Sternbergovi, ale pouze do roku 1948, kdy bylo panství zkonfiskováno státem. V roce 1992 byl zámek v restituci Dianě Phipps Sternbergové navrácen.

Vstupné do expozice stojí 150 korun, děti a studenti zaplatí 110 Kč, stejně jako senioři. Rodinné vstupné je stanoveno na 440 korun.
 

Doprovodný velikonoční program v parku

hledání vajíčekZa hezkého počasí bude připraven i menší doprovodný program pro nejmenší návštěvníky, který bude probíhat od pátku do neděle. Pokud si návštěvníci prohlédnou interiéry zámku získají vstupenku na tento doprovodný program zdarma. Ostatní si mohou vstupenku zakoupit na pokladně zámku.

Děti se mohou těšit různé úkoly jako třeba jízda na koloběžce s plným košíkem vajíček, Velikonoční kroket, kuželky nebo překážková dráha. Dalším úkolem bude hledání ztracených vajíček po celém parku, pokud se podaří všechna vajíčka nalézt, čeká hledače drobná odměna. Občerstvení po náročném hledání vajíček mohou návštěvníci využít buď v Zámecké kavárně přímo na nádvoří nebo v parku u rybníku v altánu Gloriet. Na zámeckém nádvoří bude také otevřen obchod Dárky ze zámku.
Zámek Častolovice – skvost české historické architektury

Zámek Častolovice – skvost české historické architektury

Renesanční zámek je obydlen a otevřen návštěvníkům i různým společenským akcí. K zámku přiléhá anglický park se zvěřincem.

Minizoo na zámku Častolovice

Minizoo na zámku Častolovice

Majitelka zámku miluje nejen květiny, ale i zvířata. Proto založila a neustále rozšiřuje a vylepšuje zámecký zvěřinec. Zvěřinec je otevřen celoročně.

Růžová zahrada v zámeckém parku v Častolovicích

Růžová zahrada v zámeckém parku v Častolovicích

Růžovou zahradu v Častolovicích založila matka dnešní majitelky Diany Phipps Sternbergové. Růžová zahrada je spojena s vodní zahradou a přítomné lavičky přímo vybízejí k odpočinku v centru přírodních skvostů.