Úvod > Aktuality > Tiché zdivo starobylých památek Kutné Hory opět ožije hudbou a zpěvem

Tiché zdivo starobylých památek Kutné Hory opět ožije hudbou a zpěvem

Vydáno 11. června 2019 Kultura
Náplní tří festivalových večerů konaných ve dnech 15. – 23. 6. 2019 budou scény ze světových oper s našimi a zahraničními sólisty. Programy jednotlivých večerů jsou situovány do unikátních prostor historických památek města Kutné Hory. Letos se můžete těšit na koncert tří tenorů "Králové opery", Poctu Antonínu Dvořákovi a operu Trubadúr.
Kutná HoraHudební festival Operní týden Kutná Hora zve již dvaadvacet let milovníky hudby do unikátních prostor historických památek Kutné Hory.

Zahajovací večer 15. 6. 2019 ve 20 hodin bude patřit Králům opery - koncertu tří tenorů. Rajskou zahradu bývalého cisterciáckého kláštera v Sedlci v Kutné Hoře rozezní hlasy Paola Lardizzoniho, Luciana Mastra a Gianluca Zampieriho. Špičkové pěvce doprovodí Komorní orchestr Národního divadla v Praze. V koncertu zazní světové tenorové "hity"- nejznámější operní árie a italské písně. Večer jistě splní všechna očekávání příznivců belcanta a milovníků děl z pera G. Verdiho, G. Pucciniho, R. Leoncavalla, G. Bizeta a neapolských písní.

operní týden kutná horaDruhý festivalový večer, ve středu 19. 6. 2019 ve 20 hodin bude v chrámu svaté Barbory věnován Poctě Antonínu Dvořákovi. Zazní Te Deum pro sóla, smíšený sbor a symfonický orchestr v podání sopranistky Pavly Vykopalové a barytonisty Hongyu Chena z Číny, laureáta Mezinárodní pěvecké soutěže A. Dvořáka v Karlových Varech z roku 2018, Pražského rozhlasového sboru a Filharmonie Hradec Králové (sólo soprán v jednání). Následovat bude 9. symfonie "Z nového světa".

il trovatore Paolo LardizzonePoslední třetí festivalový večer se odehraje opět v rajské zahradě bývalého cisterciáckého kláštera v Sedlci v Kutné Hoře. Tentokrát zde zazní Verdiho Il trovatore - Trubadúr. Představení se bude konat v provedení operního souboru Divadla F.X.Šaldy v Liberci a jeho hostů, v hudebním nastudování šéfa opery Martina Doubravského. V titulní roli vystoupí italský tenorista Paolo Lardizzone a dále v hlavních rolích Lívia Obručník Vénosová, Kateřina Jalovcová a další.

Vstupenky jsou k dostání od 290 do 600 Kč, abonentní vstupenka kategorie A stojí 1500 Kč, kategorie B pak 1300 Kč. Prodává je Informační centrum Sankturinovský dům na Palackého náměstí 377, nebo Městské Tylovo divadlo, ulice Masarykova 128/10.
Vlašský dvůr v Kutné Hoře - nahlédněte do královské mincovny

Vlašský dvůr v Kutné Hoře - nahlédněte do královské mincovny

Jestlipak víte, co to byla "gysárna", uhádnete, co se asi dělalo v "prenárně", kdo to byl "prubíř"? Odpovědi na všechny tyto otázky se dozvíte v nové expozici "Královská mincovna" v kutnohorském Vlašském dvoře.

Průvodcovská služba Kutná Hora - prohlídky stříbrného města

Průvodcovská služba Kutná Hora - prohlídky stříbrného města

Chtěli byste se při návštěvě stříbrného města dozvědět víc, než se dočtete v brožurách a na internetu? Využijte nabídky Průvodcovské služby Kutná Hora.