Úvod > Aktuality > Tiché zdivo starobylých památek Kutné Hory opět ožije hudbou a zpěvem
Kultura

Tiché zdivo starobylých památek Kutné Hory opět ožije hudbou a zpěvem

  • Vydáno11. června 2019
Náplní tří festivalových večerů konaných ve dnech 15. – 23. 6. 2019 budou scény ze světových oper s našimi a zahraničními sólisty. Programy jednotlivých večerů jsou situovány do unikátních prostor historických památek města Kutné Hory. Letos se můžete těšit na koncert tří tenorů "Králové opery", Poctu Antonínu Dvořákovi a operu Trubadúr.
Kutná HoraHudební festival Operní týden Kutná Hora zve již dvaadvacet let milovníky hudby do unikátních prostor historických památek Kutné Hory.

Zahajovací večer 15. 6. 2019 ve 20 hodin bude patřit Králům opery – koncertu tří tenorů. Rajskou zahradu bývalého cisterciáckého kláštera v Sedlci v Kutné Hoře rozezní hlasy Paola Lardizzoniho, Luciana Mastra a Gianluca Zampieriho. Špičkové pěvce doprovodí Komorní orchestr Národního divadla v Praze. V koncertu zazní světové tenorové "hity"- nejznámější operní árie a italské písně. Večer jistě splní všechna očekávání příznivců belcanta a milovníků děl z pera G. Verdiho, G. Pucciniho, R. Leoncavalla, G. Bizeta a neapolských písní.

operní týden kutná horaDruhý festivalový večer, ve středu 19. 6. 2019 ve 20 hodin bude v chrámu svaté Barbory věnován Poctě Antonínu Dvořákovi. Zazní Te Deum pro sóla, smíšený sbor a symfonický orchestr v podání sopranistky Pavly Vykopalové a barytonisty Hongyu Chena z Číny, laureáta Mezinárodní pěvecké soutěže A. Dvořáka v Karlových Varech z roku 2018, Pražského rozhlasového sboru a Filharmonie Hradec Králové (sólo soprán v jednání). Následovat bude 9. symfonie "Z nového světa".

il trovatore Paolo LardizzonePoslední třetí festivalový večer se odehraje opět v rajské zahradě bývalého cisterciáckého kláštera v Sedlci v Kutné Hoře. Tentokrát zde zazní Verdiho Il trovatore – Trubadúr. Představení se bude konat v provedení operního souboru Divadla F.X.Šaldy v Liberci a jeho hostů, v hudebním nastudování šéfa opery Martina Doubravského. V titulní roli vystoupí italský tenorista Paolo Lardizzone a dále v hlavních rolích Lívia Obručník Vénosová, Kateřina Jalovcová a další.

Vstupenky jsou k dostání od 290 do 600 Kč, abonentní vstupenka kategorie A stojí 1500 Kč, kategorie B pak 1300 Kč. Prodává je Informační centrum Sankturinovský dům na Palackého náměstí 377, nebo Městské Tylovo divadlo, ulice Masarykova 128/10.
Vlašský dvůr v Kutné Hoře – nahlédněte do královské mincovny

Vlašský dvůr v Kutné Hoře – nahlédněte do královské mincovny

Jestlipak víte, co to byla "gysárna", uhádnete, co se asi dělalo v "prenárně", kdo to byl "pregéř"? Odpovědi na všechny tyto otázky se dozvíte v nové expozici "Královská mincovna" v kutnohorském Vlašském dvoře.

Průvodcovská služba Kutná Hora – prohlídky stříbrného města

Průvodcovská služba Kutná Hora – prohlídky stříbrného města

Chtěli byste se při návštěvě stříbrného města dozvědět víc, než se dočtete v brožurách a na internetu? Využijte nabídky Průvodcovské služby Kutná Hora.

Další aktuality

Tipy proti nudě... aneb nejlepší tipy na víkendové akce pro děti

Tipy na zajímavý výlet pro rodiny s dětmi po okolí Prahy, jižních Čechách, Moravě a v dalších regionech ČR. Inspiraci na Kudy z nudy najdete pro malé i velké, holky i kluky. Vyberte si místa, kde se s dětmi nebudete nudit, ať už během pohádkových představení, na čerstvém vzduchu nebo tvořivých dílen pro rodiny s dětmi. Vydejte se na zajímavé prohlídky či výstavy, do zoo, výlet za zábavou, historií či kulturou. Co vše můžete během volných dní podniknout se svými ratolestmi najdete na v kalendáři akcí na kudyznudy.cz.
Středočeský kraj | Zážitky

Zámek Loučeň ovládne do konce února příběh lásky

Láska hýbe světem, historií, lidskými osudy i technologiemi. Má svoji symboliku, projevovala se různými způsoby dnes a v minulosti, u nás i ve světě. Kdy jindy vyprávět příběh lásky než v únoru? A kde jinde než na zámku Loučeň?
Středočeský kraj | Památky

Ukrajinská jabloň nebo česká hrušeň? Soutěž Evropský strom roku začíná

Soutěž o nejkrásnější a nejzajímavější strom starého kontinentu začala od 1. února 2023. Milovníci přírody mohou volit Evropský strom roku, v online hlasování budou po celý měsíc vybírat z 16 finalistů. České barvy reprezentuje Hrušeň hnilička z Drásova u Příbrami – vítězka posledního národního kola. Rusko, které organizátoři z Nadace Partnerství vloni z důvodu válečné agrese organizátoři vyřadili, letos vystřídala Ukrajina. Ta do mezinárodního klání vyslala jiný ovocný strom: Jabloň z města Krolevets.
Středočeský kraj | Příroda

Divocí koně, zubři a pratuři se rychle stali součástí ochrany přírody v Česku

Stádo prvních čtrnácti divokých koní přijelo do České republiky dne 28. ledna 2015. Zvířata, která patří v Evropě, včetně České republiky, k původním živočišným druhům, byla na kontinentu vyhubena člověkem. Po opětovném vysazení se koním u nás začalo dařit – nyní po osmi letech je na našem území dvanáct dalších rezervací. A nejen koňských! Spolu s koňmi spásají invazivní druhy vegetace velcí kopytníci – pratuři a zubři.
Středočeský kraj | Příroda