Úvod > Aktuality > TheSIKLS: za zážitky v Plzeňském kraji
TheSIKLS: za zážitky v Plzeňském kraji
"> "> "> "> "> "> "> "> "> "> ">
Zážitky

TheSIKLS: za zážitky v Plzeňském kraji

  • Vydáno24. září 2020
Naše letní návštěva Plzeňského kraje začala v 2. největší jízdárně ve střední Evropě, která se nachází ve Světcích kousek od Tachova. Jízdárnou jsme byli upřímně naprosto ohromeni.
Vůbec jsme o tomto schovaném skvostu vzhledem připomínající zámek Hluboukou nad Vltavou nevěděli. Absolvovali jsme prohlídku a vtipný průvodce, který zabavil i ty nejmenší ratolesti včetně našeho Leviho byl třešničkou celé návštěvy. Během prohlídky navlékal návštěvníky do kostýmů, ale i vyprávěl příběhy s lehkostí, jako by je sám prožil. Z jízdárny jsme plni dojmů pokračovali směr Plzeň a to do Techmánie a Planetária, kde se především vyřádily kluci. Vyzkoušeli všechny stanoviště a atrakce, ale nejvíc je okouzlily tramvaje, měření rychlosti běhu a samozřejmě mega skluzavka. V Techmánii si přijdou na své všechny věkové kategorie a dokonce i ti nejmenší, protože součástí je i dětské hřiště plné měkkých kostek. Přímo naproti Techmánii se nachází Planetárium, které vás vtáhne přímo do Vesmíru. Součástí je i menší kinosál nebo další různá stanoviště, kde vám názorně vysvětlují a ukazují, jak vznikají některé vjemy, jako například hurikán. Planetárium jsme opustili chvíli před zavírací dobou a jeli se ubytovat do centra města. Hlavu jsme složili v půdním apartmánu v hotelu Republika 24 v srdci Plzně, kde jsme zašli ještě na točenou Plzeň v Plzni a pořádného burgera.  Následující ráno jsme pokračovali směr vodní hrad Švihov, kde jsme pořídili Elliotovi další vizitku do turistického deníčku a absolvovali prohlídku hradu. Podívali jsem se tak na místa, kde se například točily i Tři oříšky pro Popelku, Šašek a královna nebo pohádka Tři životy. Celé okolí hradu je velmi baby-friendly a i během naší návštěvy bylo plné dětí. Dokonce je i možnost zapůjčení lodičky na vodu okolo hradu.

Po Švihově jsme se vydali za vlky na vlčí výběh v Srní. Po cestě jsme teda ještě přibrzdili u lomu Rabí nedaleko stejně zvaného hradu. V lomu jsme se, ale moc neohřáli ani nesmočili, protože jsme byli natěšeni na vlky! Celé auto nám vilo už dobrou hodinku, takže nebylo cesty zpět.

Na stezku s vlky jsme doslova vběhli a měli jsme štěstí! Během pár vteřin jsme viděli prvního vlka. Ostatní na sebe nenechali dlouho čekat a taky se ukázali. Pár týdnu před námi se zrovna narodili ve výběhu mláďata bohužel na ně jsme štěstí neměli, ale i tak jsme byli plni pocitů z dospělých vlků. Celá stezka byla příjemnou procházkou lesem a bez problému jsme ji zvládli i s kočárkem. Mimochodem pod stezkou u parkoviště je menší dětské hřiště, kde můžete nechat vyběhat i děti před další jízdou autem.

My vyrazili směr Penzion Pohádka, kde jsme strávili poslední noc nedaleko Špičáku. Špičák je v létě rájem pro bikery díky své downhill trati, v zimě naopak střediskem lyžařů a milovníků sněhu. Při jízdě lanovkou nahoru je oba naši kluci obdivně pozorovali. My jsme vyrazili rovnou po schodech na rozhlednu odkud je nádherný výhled nejen na Čertovo jezero a Velký Javor. Špičákem na Šumavě jsme zakončili tak naši cestu po Plzeňském kraji. Určitě jsme neviděli ani pětinu toho co kraj nabízí, ale to málo co jsme viděli nás nadchlo a vytvořilo krásné vzpomínky. Určitě jsme nebyli v Plzni a okolí naposledy.