Úvod > Aktuality > TheSIKLS: za zážitky v Plzeňském kraji
Zážitky

TheSIKLS: za zážitky v Plzeňském kraji

  • Vydáno24. září 2020
Naše letní návštěva Plzeňského kraje začala v 2. největší jízdárně ve střední Evropě, která se nachází ve Světcích kousek od Tachova. Jízdárnou jsme byli upřímně naprosto ohromeni.
Vůbec jsme o tomto schovaném skvostu vzhledem připomínající zámek Hluboukou nad Vltavou nevěděli. Absolvovali jsme prohlídku a vtipný průvodce, který zabavil i ty nejmenší ratolesti včetně našeho Leviho byl třešničkou celé návštěvy. Během prohlídky navlékal návštěvníky do kostýmů, ale i vyprávěl příběhy s lehkostí, jako by je sám prožil. Z jízdárny jsme plni dojmů pokračovali směr Plzeň a to do Techmánie a Planetária, kde se především vyřádily kluci. Vyzkoušeli všechny stanoviště a atrakce, ale nejvíc je okouzlily tramvaje, měření rychlosti běhu a samozřejmě mega skluzavka. V Techmánii si přijdou na své všechny věkové kategorie a dokonce i ti nejmenší, protože součástí je i dětské hřiště plné měkkých kostek. Přímo naproti Techmánii se nachází Planetárium, které vás vtáhne přímo do Vesmíru. Součástí je i menší kinosál nebo další různá stanoviště, kde vám názorně vysvětlují a ukazují, jak vznikají některé vjemy, jako například hurikán. Planetárium jsme opustili chvíli před zavírací dobou a jeli se ubytovat do centra města. Hlavu jsme složili v půdním apartmánu v hotelu Republika 24 v srdci Plzně, kde jsme zašli ještě na točenou Plzeň v Plzni a pořádného burgera.  Následující ráno jsme pokračovali směr vodní hrad Švihov, kde jsme pořídili Elliotovi další vizitku do turistického deníčku a absolvovali prohlídku hradu. Podívali jsem se tak na místa, kde se například točily i Tři oříšky pro Popelku, Šašek a královna nebo pohádka Tři životy. Celé okolí hradu je velmi baby-friendly a i během naší návštěvy bylo plné dětí. Dokonce je i možnost zapůjčení lodičky na vodu okolo hradu.

Po Švihově jsme se vydali za vlky na vlčí výběh v Srní. Po cestě jsme teda ještě přibrzdili u lomu Rabí nedaleko stejně zvaného hradu. V lomu jsme se, ale moc neohřáli ani nesmočili, protože jsme byli natěšeni na vlky! Celé auto nám vilo už dobrou hodinku, takže nebylo cesty zpět.

Na stezku s vlky jsme doslova vběhli a měli jsme štěstí! Během pár vteřin jsme viděli prvního vlka. Ostatní na sebe nenechali dlouho čekat a taky se ukázali. Pár týdnu před námi se zrovna narodili ve výběhu mláďata bohužel na ně jsme štěstí neměli, ale i tak jsme byli plni pocitů z dospělých vlků. Celá stezka byla příjemnou procházkou lesem a bez problému jsme ji zvládli i s kočárkem. Mimochodem pod stezkou u parkoviště je menší dětské hřiště, kde můžete nechat vyběhat i děti před další jízdou autem.

My vyrazili směr Penzion Pohádka, kde jsme strávili poslední noc nedaleko Špičáku. Špičák je v létě rájem pro bikery díky své downhill trati, v zimě naopak střediskem lyžařů a milovníků sněhu. Při jízdě lanovkou nahoru je oba naši kluci obdivně pozorovali. My jsme vyrazili rovnou po schodech na rozhlednu odkud je nádherný výhled nejen na Čertovo jezero a Velký Javor. Špičákem na Šumavě jsme zakončili tak naši cestu po Plzeňském kraji. Určitě jsme neviděli ani pětinu toho co kraj nabízí, ale to málo co jsme viděli nás nadchlo a vytvořilo krásné vzpomínky. Určitě jsme nebyli v Plzni a okolí naposledy.
 

Další aktuality

Neobjevené ráje aneb pět míst bez turistů

Také někdy sníte o tom, že byste chtěli cestovat světem, který budete mít jen sami pro sebe? Prostě zažít Česko bez lidí a bez davů... Máme pro vás dobrou zprávu: ještě existují mísa, kde vládne klid a málokdy tam někoho potkáte. Kde se takové ráje nachází vám prozradíme v dnešních tipech!
Plzeňský kraj | Životní styl

Městské koupaliště v Rokycanech zahajuje sezónu

Sezona na Městském koupališti v Rokycanech startuje ve čtvrtek 1. června 2023. Příprava na sezonu začala již v dubnu, samotné napouštění 24 tisíc kubíků vody z Klabavy pak probíhalo od 21. dubna a trvalo celkem tři týdny. Návštěvníky koupaliště v letošním roce čekají novinky. Přírodní koupaliště o rozloze 12 tisíc metrů čtverečních je druhé největší v České republice a jedno z nejoblíbenějších v západních Čechách. Teplota vody (30 cm pod hladinou) bývá 21,7 °C.
Plzeňský kraj | Zážitky

Nejnavštěvovanější turistické cíle Plzeňského kraje: pivovar Plzeňský Prazdroj, zoo a DinoPark

Prohlédnout si nejnavštěvovanější místa Plzeňského kraje je velmi jednoduché, stačí se vypravit do Plzně! Víte, že plzeňská zoo je druhou nejstarší zoologickou zahradou v ČR? Patří právem také mezi nejnavštěvovanější. Pozornost návštěvníků si zaslouží také historické centrum s katedrálou sv. Bartoloměje, pivovar Plzeňský Prazdroj, historické podzemí a četná muzea a galerie, rodiny s dětmi jistě ocení unikátní Dinopark. Cestovatelská potěšení nejen pro rodiny s dětmi najdete v celém regionu.
Plzeňský kraj | Zážitky

Plzeň čeká Muzejní noc

Láká vás výlet do západočeské metropole a zároveň byste chtěli zažít něco netradičního? Naplánujte si návštěvu na konec května, kdy bude v Plzni probíhat Muzejní noc a své dveře návštěvníkům za tmy otevřou muzea, galerie nebo třeba Semlerova rezidence či Plzeňský Prazdroj. Muzejní noc v Plzni proběhne v pátek 26. května 2023.
Plzeňský kraj | Kultura

50 tipů, kam na výlet v okolí Plzně

Trávíte svůj volný čas v Plzni či v jejím okolí a rádi byste si udělali pěkný výlet k památkám či do přírody, ale nevíte přesně kam? Pak je tu portál Kudy z nudy, který vám vždy rád poradí. Inspiraci najdete v našich tipech pro volný čas v západočeské metropoli i v její bezprostřední blízkosti. Vydat se můžete například na zámky Kozel, Manětín nebo Poběžovice, k návštěvě lákají také majestátní kláštery Plasy a Kladruby. Z přírodních památek byste neměli minout Hromnické jezírko, rezervaci divokých koní u Nýřan anebo údolí Radbuzy. Do tajemného podzemí se dostanete přímo v Plzni a jak vypadá kaolinový důl zjistíte v Nevřeni. S dětmi určitě nevynechejte Zoo Plzeň, sochy zvířat u Blovic nebo kuličkovou dráhu u Čertova kamene.
Plzeňský kraj | Zážitky

Muzea a galerie pro všechny – zábava a poučení v interaktivních expozicích

Přísný zákaz "nedotýkati se" už v našich muzeích dávno neplatí! Naopak v mnoha expozicích je aktivní zapojení návštěvníků dokonce vyžadováno. Nechte se inspirovat našimi tipy a vyrazte na výlet plný zábavy a poučení pro celou rodinu. Experimentujte s elektřinou, zahrajte si divadlo, vyrobte své nanovlákno, dřevěnou lžíci nebo vlastní klobouk... neboť fantazii a kreativitě se na těchto místech meze nekladou.
Plzeňský kraj | Kultura

Hamernický den v Dobřívi ukáže kovářské řemeslo zblízka

Již tradiční akce regionálního muzea v Rokycanech s ukázkami kovářských prací na unikátním zařízení vodního hamru v Dobřívě se koná vždy třetí sobotu v květnu. Prezentace uměleckých kovářů, platnéřů, zbrojířů, podkovářů zpracovávajících železo a vyrábějících potřeby pro kováře se uskuteční již potřicáté v sobotu 20. května. Po celý den je připraven bohatý kulturní program.
Plzeňský kraj | Památky

V Plzni startuje Rock in Town, festival se pak ukáže v dalších městech

V pátek odpoledne otevírá své brány festival Rock in Plzeň I, od 14 hodin se můžete těšit na rockové kapely na ploché dráze na Borech. Rock in Town se posléze ukáže například v Praze, Brně, Ostravě ale i v menších amfiteátrech na Konopišti, či Lokti. Podívejte s Kudy z nudy, kam vyrazit na pořádný rockový mejdan.
Plzeňský kraj | Kultura