Úvod > Aktuality > Barum Czech Rally ve Zlíně bude velkolepá
Barum Czech Rally ve Zlíně bude velkolepá
"> "> "> "> "> "> "> Barum Czech Rally Zlín
Zážitky

Barum Czech Rally ve Zlíně bude velkolepá

  • Vydáno25. srpna 2022
Ve Zlíně se pojede ve dnech 26. až 28. srpna 2022 slavná Barum Czech Rally Zlín. Letošní již 51. ročník legendární automobilové rally se koná jako součást seriálu Mistrovství Evropy v rally. Svá želízka v ohni bude mít i ACCR Czech Rally Team, jehož jezdci bojují o nejlepší místa v evropském šampionátu. Kromě hlavního závodu se pojede například i Barum Rally Zlín Historic, která se rovněž těší velké popularitě mezi fanoušky. Barum Czech Rally Zlín patří k nejvýznamnějším automobilovým soutěžím v Evropě a na území České republiky.
Konec Barumsrpna bude na Zlínsku patřit rychlým vozům. Od 26. do 28. 8. 2022 se tam utkají nejlepší závodníci evropského okruhu. Barum Czech Rally Zlín přinese opět dech beroucí souboje na silnici i zajímavé zážitky pro návštěvníky. Jedenapadesátý ročník Barum Czech Rally Zlín měří celkem 202,57 km a obsahuje 13 rychlostních zkoušek na osmi úsecích. Celá soutěž se odjede od seznamovacích jízd až po cílovou metu podle nařízení FIA v třídenním formátu, což na soutěžní týmy a posádky bude klást velkou časovou náročnost.

Barum ralleyEtapy se pojedou v rámci Zlínského kraje, po pátečním dopoledním shakedownu, na úseku mezi Otrokovicemi a Bělovem, si jezdci opět užijí super RZ v centru Zlína, která se navíc pojede večer. Po celý závod se jezdci na nejslavnější akci seriálu MČR v rallye budou muset vypořádat s mnohdy rozbitým asfaltem na silnicích, spojující blízké obce. Slavnostní start proběhne 26. srpna v 17 hodin před zlínskou radnicí a ostrým startem bude již posedmnácté v historii soutěže atraktivní Super RZ v nočních ulicích Zlína. V sobotu 27. srpna jsou na programu erzety s názvy Březová, Držková a Semetín. Soutěž vyvrcholí v neděli 28. srpna na RZ Bunč, Maják a legendární  Pindula.  V cíli soutěže se nejúspěšnější posádky objeví krátce po 17. hodině, na náměstí Míru před radnicí se uskuteční i slavnostní rozdílení cen.
 

Městem budou kroužit i Bugatky

BugattiTradiční součástí Barum Czech Rally Zlín je akce pro milovníky nádherných automobilových veteránů pod názvem Bugatti Grand Prix. Již podesáté se vydají na trať městského okruhu v ulicích Zlína historické závodní automobily z dvacátých a třicátých let, aby daly vzpomenout na dávné doby rodícího se automobilového sportu. Fandové shlédnou tyto krásné a nablýskané vozy s nostalgií dávných let od pátečních 14:00 hodin na výstavě před zámkem v parku Svobody. Bugatky a historické vozy budou vystaveny od 13 hodin, 1. jízda je na programu v 17 hodin, druhá poté o hodinu později. Obě jízdy se jedou v rámci závodu pravidelnosti. V 17:30 hodin se uskuteční exhibiční jízda historických vozidel. Lidé si opět připomenou časy, kdy automobily ještě byly pravými automobily, kdy se vozy jednotlivých značek výrazně lišily, a řidič řídil nebo brzdil bez pomoci posilovačů či elektroniky.
 

Baťovo impérium

ZlínPo sportovních zážitcích se vydejte na procházku městem, je totiž rozhodně o co stát. Zlín je ojedinělým souborem funkcionalistické architektury, který podle amerického vzoru vybudovala obuvnická firma Tomáše Bati. Hlavní atraktivitou je muzeum bot a botiček všech typů z nejrůznějších dob i koutů světa. Významnou stavbou je sedmnáctipatrový Baťův mrakodrap neboli Jednadvacítka, která byla své doby jednou z nejvyšších budov v Evropě. Jedinečnost této stavby objevíte ve výtahu, který ukrývá pojízdnou kancelář. Tato kancelář nesloužila jedinému člověku, ale používali ji různí manažeři, kteří jezdili do jednotlivých pater a šetřili tak čas svých podřízených.

Zlín však není jen město obuvnických památek. Předností Zlínského kraje je zámek a zoologická zahrada v Lešné, která se vyznačuje originálním členěním areálu podle kontinentů. Během jednoho dne tak můžete navštívit Afriku, Yucatán, Amazonii či Etiopii.

Obuvnické muzeum ve Zlíně – Princip Baťa: Dnes fantazie, zítra skutečnost

Obuvnické muzeum ve Zlíně – Princip Baťa: Dnes fantazie, zítra skutečnost

Expozice Muzea jihovýchodní Moravy ve Zlíně s názvem "Princip Baťa: Dnes fantazie, zítra skutečnost" se nachází v budově 14 bývalého továrního areálu.

Zoo Zlín – jedno z nejkrásnějších míst celé Moravy

Zoo Zlín – jedno z nejkrásnějších míst celé Moravy

Navštivte zlínskou zoologickou zahradu a nebudete litovat! Nachází se 4 km od Zlína směrem na Holešov a patří k nejnavštěvovanějším zahradám České republiky. Originalitou zoo je členění areálu podle kontinentů.

21 – Jednadvacítka aneb Zlínský mrakodrap

21 – Jednadvacítka aneb Zlínský mrakodrap

Správní budova číslo 21 Baťových závodů, dokončená roku 1938 dle projektu V. Karfíka, byla jednou z prvních výškových staveb v Evropě. Raritou, kterou jinde v Česku nespatříte, je výtah a zároveň kancelář šéfa firmy Baťa o rozměrech 6 x 6 m s umývadlem a klimatizací.

Památník Tomáše Bati ve Zlíně

Památník Tomáše Bati ve Zlíně

Památník Tomáše Bati patří k vrcholným dílům zlínského funkcionalismu. Tuto výjimečnou architektonickou stavbu je možno navštívit vždy ve středu, pátek, víkendy a státní svátky.

Zámek Zlín

Zámek Zlín

Zlín je vlastně stále z historického hlediska nový a mladý. Více jak 95% má své předky jen ve třetí či čtvrté generaci a město má jen pár domů starších sta let, které zůstaly zachovány v původní podobě. Budova zámku se zdmi starými 500 let je jedinou hmotnou spojkou s dávnou minulostí.

Další aktuality