Úvod > Aktuality > Barum Czech Rally ve Zlíně bude velkolepá
Barum Czech Rally ve Zlíně bude velkolepá
"> "> "> "> Barum Czech Rally Zlín je dlouhodobe jednou z nejvýznamnejších motoristických akcí v Ceské republice "> "> Stojí za to videt a vychutnat atmosféru Barum Czech Rally Zlín! "> Barum Czech Rally Zlín
Zážitky

Barum Czech Rally ve Zlíně bude velkolepá

Vydáno 25. srpna 2021
Ve Zlíně se pojede ve dnech 27. až 29. srpna 2021 slavná Barum Czech Rally Zlín. Letošní již 50. ročník legendární automobilové rally se koná jako součást seriálu mistrovství Evropy v rally. Svá želízka v ohni bude mít i ACCR Czech Rally Team, jehož jezdci bojují o nejlepší místa v evropském šampionátu. Pořadatelé hlásí opravdu kvalitní startovní pole. Barum Czech Rally Zlín patří k nejvýznamnějším automobilovým soutěžím v Evropě a na území České republiky.
Konec Barumsrpna bude na Zlínsku patřit rychlým vozům. Od 27. do 29. 8. 2021 se tam utkají nejlepší závodníci evropského okruhu. Barum Czech Rally Zlín přinese opět dech beroucí souboje na silnici i zajímavé zážitky pro návštěvníky.

Padesátý ročník Barum Czech Rally Zlín měří celkem 786 km a obsahuje 15 rychlostních zkoušek na osmi úsecích v celkové délce 211 km. Celá soutěž se odjede od seznamovacích jízd až po cílovou metu podle nařízení FIA ve čtyřdenním formátu, což na soutěžní týmy a posádky bude klást velkou časovou náročnost.

Barum ralleySlavnostní start proběhne 27. srpna v 17 hodin před zlínskou radnicí a ostrým startem bude již pošestnácté v historii soutěže atraktivní Super RZ v nočních ulicích Zlína. V sobotu 28. srpna jsou na programu erzety s názvy Březová, Hošťálková, Komárov a legendární Pindula. První etapa včetně páteční Super RZ měří 444 km a obsahuje 127 ostrých kilometrů.

Soutěž vyvrcholí v neděli 29. srpna na RZ Halenkovice, Biskupice a Májová. Právě poslední úsek je délkou více než 25 km nejdelší a nejnáročnější RZ v itineráři jubilejní barumky. Nedělní porce čítá 342 km dlouhou trať, rychlostní zkoušky měří celkem 84 km. V cíli soutěže se nejúspěšnější posádky objeví krátce po 17. hodině, na náměstí Míru před radnicí se uskuteční i slavnostní rozdílení cen.
 

Městem budou kroužit i Bugatky

BugattiTradiční součástí Barum Czech Rally Zlín je akce pro milovníky nádherných automobilových veteránů pod názvem Bugatti Grand Prix. Již poosmé se vydají na trať městského okruhu v ulicích Zlína historické závodní automobily z dvacátých a třicátých let, aby daly vzpomenout na dávné doby rodícího se automobilového sportu. Fandové shlédnou tyto krásné a nablýskané vozy s nostalgií dávných let od pátečních 14:00 hodin na výstavě před zámkem v parku Svobody. Bugatti GP se pojede letos poprvé jako součást čtyřdílného šampionátu Grand Prix historických automobilů pod patronací Autoklubu České republiky. Zásluhou úzké spolupráce s organizačním týmem Ladislava Samohýla se návštěvníci mohou těšit na řadu historických skvostů.

Také při devátém pokračování Bugatti Grand Prix je zahrnuta v programu akce exhibiční jízda vozidel starších ročníků značek různých automobilů jako například Rolls-Royce, Hispano-Suiza, dále Darracq, Laurin&Klement, Škoda, Aero a další. Tyto vozidla budou kroužit po městském okruhu v pátek 27. 8. 2021 čase od 17:30 do 19:00 hodin.
 

Baťovo impérium

ZlínPo sportovních zážitcích se vydejte na procházku městem, je totiž rozhodně o co stát. Zlín je ojedinělým souborem funkcionalistické architektury, který podle amerického vzoru vybudovala obuvnická firma Tomáše Bati. Hlavní atraktivitou je muzeum bot a botiček všech typů z nejrůznějších dob i koutů světa. Významnou stavbou je sedmnáctipatrový Baťův mrakodrap neboli Jednadvacítka, která byla své doby jednou z nejvyšších budov v Evropě. Jedinečnost této stavby objevíte ve výtahu, který ukrývá pojízdnou kancelář. Tato kancelář nesloužila jedinému člověku, ale používali ji různí manažeři, kteří jezdili do jednotlivých pater a šetřili tak čas svých podřízených.

Zlín však není jen město obuvnických památek. Předností Zlínského kraje je zámek a zoologická zahrada v Lešné, která se vyznačuje originálním členěním areálu podle kontinentů. Během jednoho dne tak můžete navštívit Afriku, Yucatán, Amazonii či Etiopii.

Památník Tomáše Bati ve Zlíně

Památník Tomáše Bati ve Zlíně

Památník Tomáše Bati patří k vrcholným dílům zlínského funkcionalismu. Tuto výjimečnou architektonickou stavbu je možno navštívit vždy ve středu, pátek, víkendy a státní svátky.

Zámek Zlín

Zámek Zlín

Zlín je vlastně stále z historického hlediska nový a mladý. Více jak 95% má své předky jen ve třetí či čtvrté generaci a město má jen pár domů starších sta let, které zůstaly zachovány v původní podobě. Budova zámku se zdmi starými 500 let je jedinou hmotnou spojkou s dávnou minulostí.

Obuvnické muzeum ve Zlíně – Princip Baťa: Dnes fantazie, zítra skutečnost

Obuvnické muzeum ve Zlíně – Princip Baťa: Dnes fantazie, zítra skutečnost

Expozice Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně s názvem Princip Baťa – Dnes fantazie, zítra skutečnost se nachází v budově 14|15 Baťova institutu (ve 14. budově továrního areálu).

Zoo Zlín – jedno z nejkrásnějších míst celé Moravy

Zoo Zlín – jedno z nejkrásnějších míst celé Moravy

Navštivte zlínskou zoologickou zahradu a nebudete litovat! Nachází se 4 km od Zlína směrem na Holešov a patří k nejnavštěvovanějším zahradám České republiky. Originalitou zoo je členění areálu podle kontinentů.

21 – Jednadvacítka aneb Zlínský mrakodrap

21 – Jednadvacítka aneb Zlínský mrakodrap

Správní budova číslo 21 Baťových závodů, dokončená roku 1938 dle projektu V. Karfíka, byla jednou z prvních výškových staveb v Evropě. Raritou, kterou jinde v Česku nespatříte, je výtah a zároveň kancelář šéfa firmy Baťa o rozměrech 6 x 6 m s umývadlem a klimatizací.

Barum Czech Rally Zlín 2022

26.8.
28.8.
Barum Czech Rally Zlín 2022

51. ročník populární automobilové soutěže, která je součástí FIA Mistrovství Evropy a Mistrovství České republiky. Víkend plný akce, rychlosti a zábavy, okořeněný účastí nejrychlejších pilotů a především nočním ostrým průjezdem centrem města Zlína s neopakovatelnou atmosférou.