Úvod > Aktuality > Barum Czech Rally ve Zlíně bude velkolepá

Barum Czech Rally ve Zlíně bude velkolepá

Vydáno 12. srpna 2019 Zážitky
Ve Zlíně se pojede ve dnech 16. až 18. srpna 2019 slavná Barum Czech Rally Zlín. Letošní již 49. ročník legendární automobilové rally se koná už pošestatřicáté jako součást seriálu mistrovství Evropy v rally. Svá želízka v ohni bude mít i ACCR Czech Rally Team, jehož jezdci bojují o nejlepší místa v evropském šampionátu. Pořadatelé hlásí opravdu kvalitní startovní pole. Barum Czech Rally Zlín patří k nejvýznamnějším automobilovým soutěžím v Evropě a na území České republiky.
BarumPolovina srpna bude na Zlínsku patřit rychlým vozům. Od 16. do 18. 8. 2019 se tam utkají nejlepší závodníci evropského okruhu. Barum Czech Rally Zlín přinese opět dech beroucí souboje na silnici i zajímavé zážitky pro návštěvníky.

Samotná rally odstartuje večerní páteční diváckou Super RZ v ulicích Zlína, po které budou následovat dva plnohodnotné závodní dny. Celá rally bude zahrnovat 219 km rychlostních zkoušek s asfaltovým povrchem, přičemž nejvzdálenější místo je od centra soutěže pouze 50 km daleko.

Barum ralleyPo páteční Super RZ (Pohořelice, Komárov, Napajedla) se v sobotu pojedou rychlostní zkoušky s názvy Březová, Semetín, Halenkovice a Kostelany. V neděli bude následovat úseky Maják, Pindula a Kašava. Všechny erzety s výjimkou Super RZ Zlín se pojedou dvakrát.

Celá rally bude zahrnovat 219 km rychlostních zkoušek s asfaltovým povrchem, přičemž nejvzdálenější místo je od centra soutěže pouze 50 km daleko. Přihlášených je 137 posádek, z 25 zemí světa. Letos do Zlína zavítají i zástupci exotických zemí z Asie, jako jsou Kuvajt, Katar a Japonsko. Jižní Ameriku zastoupí Brazílie a Argentina, přijede i posádka z USA. Vysoký počet 34 vozů kategorie R5 na seznamu přihlášených slibuje parádní podívanou pro fanoušky rally sportu.
 

Městem budou kroužit i Bugatky

BugattiTradiční součástí Barum Czech Rally Zlín je akce pro milovníky nádherných automobilových veteránů pod názvem Bugatti Grand Prix. Již poosmé se vydají na trať městského okruhu v ulicích Zlína historické závodní automobily z dvacátých a třicátých let, aby daly vzpomenout na dávné doby rodícího se automobilového sportu. Fandové shlédnou tyto krásné a nablýskané vozy s nostalgií dávných let od pátečního odpoledne na výstavě před zámkem v parku Svobody. Bugatti GP se pojede letos poprvé jako součást čtyřdílného šampionátu Grand Prix historických automobilů pod patronací Autoklubu České republiky. Zásluhou úzké spolupráce s organizačním týmem Ladislava Samohýla se návštěvníci mohou těšit na řadu historických skvostů.

Také při osmém pokračování Bugatti Grand Prix je zahrnuta v programu akce exhibiční jízda vozidel starších ročníků značek různých automobilů jako například Rolls-Royce, Hispano-Suiza, dále Darracq, Laurin&Klement, Škoda, Aero a další. Tyto vozidla budou kroužit po městském okruhu v čase od 17:50 do 18:10 hodin.
 

Knejvětším favoritům se řadí Kopecký a Lukjaňuk

Barum rallyHlavní téma letošního ročníku Barum Czech Rally Zlín zní: Vyhraje Jan Kopecký zlínskou rally již poosmé nebo bude sesazen z královského trůnu? Právě sedmatřicetiletý jezdec z Kostelce nad Orlicí je bezpochyby opět největším favoritem.

Tovární jezdec Škoda Motorsport přijede do Zlína s vozem Škoda Fabia R5 Evo jako sedminásobný vítěz zlínské rally, šestinásobný český šampion a úřadující mistr světa v kategorii WRC2. Čelu na seznamu přihlášených posádek vévodí trojice nejlepších jezdců mistrovství Evropy, startovní číslo 1 poveze současný lídr ERC a loňský evropský šampion Alexej Lukjaňuk z Ruska (Citroën C3 R5). V evropském šampionátu se letos pohybují na předních příčkách Lukasz Habaj z Polska, Chris Ingram z Velké Británie (oba Škoda Fabia R5) a Norbert Herczig z Maďarska (VW Polo GTi R5).

Z české špičky se představí vedle Kopeckého také Filip Mareš a dále Václav Pech (Ford Fiesta R5), Tomáš Kostka (Škoda Fabia R5 Evo), Jan Černý, Miroslav Jakeš, Jaromír Tarabus (všichni Škoda Fabia R5) a Vojtěch Štajf (Volkswagen Polo GTi R5).
 

Baťovo impérium

ZlínPo sportovních zážitcích se vydejte na procházku městem, je totiž rozhodně o co stát. Zlín je ojedinělým souborem funkcionalistické architektury, který podle amerického vzoru vybudovala obuvnická firma Tomáše Bati. Hlavní atraktivitou je muzeum bot a botiček všech typů z nejrůznějších dob i koutů světa. Významnou stavbou je sedmnáctipatrový Baťův mrakodrap neboli Jednadvacítka, která byla své doby jednou z nejvyšších budov v Evropě. Jedinečnost této stavby objevíte ve výtahu, který ukrývá pojízdnou kancelář. Tato kancelář nesloužila jedinému člověku, ale používali ji různí manažeři, kteří jezdili do jednotlivých pater a šetřili tak čas svých podřízených.

Zlín však není jen město obuvnických památek. Předností Zlínského kraje je zámek a zoologická zahrada v Lešné, která se vyznačuje originálním členěním areálu podle kontinentů. Během jednoho dne tak můžete navštívit Afriku, Yucatán, Amazonii či Etiopii.

21 - Jednadvacítka aneb Zlínský mrakodrap

21 - Jednadvacítka aneb Zlínský mrakodrap

Správní budova číslo 21 Baťových závodů, dokončená roku 1938 dle projektu V. Karfíka, byla jednou z prvních výškových staveb v Evropě. Raritou, kterou jinde v Česku nespatříte, je výtah a zároveň kancelář šéfa firmy Baťa o rozměrech 6 x 6 m s umývadlem a klimatizací.

Zoo Zlín - jedno z nejkrásnějších míst celé Moravy

Zoo Zlín - jedno z nejkrásnějších míst celé Moravy

Navštivte zlínskou zoologickou zahradu a nebudete litovat! Nachází se 4 km od Zlína směrem na Holešov a patří k nejnavštěvovanějším zahradám České republiky. Originalitou zoo je členění areálu podle kontinentů.

Obuvnické muzeum ve Zlíně - Princip Baťa: Dnes fantazie, zítra skutečnost

Obuvnické muzeum ve Zlíně - Princip Baťa: Dnes fantazie, zítra skutečnost

Expozice Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně s názvem Princip Baťa - Dnes fantazie, zítra skutečnost se nachází v budově 14|15 Baťova institutu (ve 14. budově továrního areálu).

Zámek Zlín

Zámek Zlín

Zlín je vlastně stále z historického hlediska nový a mladý. Více jak 95% má své předky jen ve třetí či čtvrté generaci a město má jen pár domů starších sta let, které zůstaly zachovány v původní podobě. Budova zámku se zdmi starými 500 let je jedinou hmotnou spojkou s dávnou minulostí.

Památník Tomáše Bati ve Zlíně

Památník Tomáše Bati ve Zlíně

Památník Tomáše Bati patří k vrcholným dílům zlínského funkcionalismu. Tuto výjimečnou architektonickou stavbu je možno navštívit vždy ve středu, pátek, víkendy a státní svátky.

Barum Czech Rally Zlín 2020

Barum Czech Rally Zlín 2020

45. ročník populární automobilové soutěže, která je součástí FIA Mistrovství Evropy a Mistrovství České republiky. Víkend plný akce, rychlosti a zábavy, okořeněný účastí nejrychlejších pilotů a především nočním ostrým průjezdem centrem města Zlína.

Další aktuality