Úvod > Aktuality > Terakotová armáda oblehne hotel Thermal
Terakotová armáda oblehne hotel Thermal
">
Kultura

Terakotová armáda oblehne hotel Thermal

  • Vydáno18. prosince 2016
V karlovarském hotelu Thermal začíná v úterý 20. prosince výstava s názvem Terakotová armáda – Odkaz prvního císaře, na které si prohlédnete hliněné sochy pěšáků, lučištníků, velitelů a jejich koní. Působí sugestivním dojmem, žádná socha není stejná a nenašli byste zde dvě stejné postavy. Tvůrci tohoto obrovského souboru zřejmě věřili, že čím budou hlinění vojáci realističtější, tím účinněji mohou sloužit císaři a ochraňovat ho v posmrtném životě. Na výstavu můžete přijít až do 31. března 2017 denně od 10 do 18 hodin.
Terakotová armádaVýstava Terakotová armáda – Odkaz prvního císaře nabízí úžasný pohled do hrobky prvního čínského císaře Čchin Š'-chuang-ti který dokázal sjednotit Čínu a ukončil tak období chaosu mezi všemi čínskými státy. Jeho terakotová armáda se označuje jako „osmý div světa“ a nedaleko města Xi´an, kde byla objevena císařská hrobka, se nachází více než 8 tisíc terakotových soch s motivem vojáků či koní s dřevěnými povozy.

Terakotovou armádu objevili náhodou roku 1974 čínští rolníci při kopání studní. Tvoří ji téměř 8 000 terakotových vojáků a koní v životní velikosti, 100 dřevěných dvoukolových vozů a přes 40 000 bronzových zbraní. Terakotová armáda měla chránit dosud neodkrytou hrobku sjednotitele Číny, zakladatele dynastie Čchin, císaře Čchin Š-chuang-ti (259-210 př. n. l.). Císaři údajně pomáhali vládnout ze záhrobí.

Terakotová armádaAbyste nemuseli cestovat až do Číny, cestuje výstava terakotových vojáků po celé České republice. V interaktivní výstavě se dozvíte o životě prvního čínského císaře, prohlédnete si detailně propracované hliněné vojáky a koně v životní velikosti.

Výstava se bude konat v Karlových Varech v nejznámějším hotelu Thermal a to od úterý 20. 12. 2016 do pátku 31. 3. 2017. Cena vstupného je 150 Kč pro dospělé, děti zaplatí 50 Kč a studenti se seniory 90 Kč.
Hotel Thermal Karlovy Vary

Hotel Thermal Karlovy Vary

Hotel Thermal se nachází v srdci Karlových Varů. Nabízí ubytování na pokojích s krásným výhledem do lázeňského centra a především prvotřídní lázeňskou a wellness péči. V hotelu se každoročně pořádá Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary.