Úvod > Aktuality > Teplice se připravují na novou sezónu – bude jezdit vláček Humboldt, hotová je i nová turistická aplikace

Teplice se připravují na novou sezónu – bude jezdit vláček Humboldt, hotová je i nová turistická aplikace

Vydáno 30. března 2020 Lázně a wellness
Lázeňské město Teplice v Čechách je oblíbenou destinací českých i zahraničních turistů. Letos se připravuje hlavně na domácí návštěvníky a turisty, kteří budou tento rok cestovat kvůli onemocnění Covid-19 zřejmě většinou po vlastech českých. Těšit se mohou na turistický vláček Humboldt, kabrio-busy, nový web a aplikaci Visitteplice.com a k dostání bude i speciální turistická karta Teplice Card.
tepliceVše se mění, jak říká Buddha, a tak i karanténa jednou přejde, venku bude hezky a přijde čas myslet na to, kam se podívat ve svém volnu. Jednou z variant budou lázeňské Teplice, které se na své turisty již dobře připravilo. A na jaké novinky se můžete těšit?

Tak například se po městě svezete oblíbeným vláčkem Humboldt, ve kterém bude zdarma ke stažení “vláčková aplikace” s povídáním o trase, kudy vláček pojede. Také je hotová zbrusu nová turistická aplikace o samotných Teplicích, která ukazuje město tak, jak je standardem v jiných prestižních destinacích, jako je Praha, Krumlov, Vary, nebo Kutná hora.

tepliceDalší novinkou budou jízdy dvou otevřených „kabrio-busů“, které provezou zájemce nejen po klasickém okruhu v teplických parcích, ale také na trase k botanické zahradě a na hrad Doubravka.

A protože letošní turistická sezóna bude primárně zaměřena na české turisty, je pro ně připravený i zcela nový a báječný web na staré a osvědčené doméně visitteplice.com, který jen čeká na otevření turistické sezóny. Od května bude v prodeji také speciální karta Teplice Card, která poslouží svým uživatelům jako slevová karta na vybraná místa a služby.
Turistický vláček Humboldt v Teplicích

Turistický vláček Humboldt v Teplicích

Projeďte se turistickým vláčkem Humboldt s průvodcem a poznejte krásy města Teplice. Nástupní a výstupní místo je na Zámeckém náměstí.

Zřícenina gotického hradu Doubravská hora na okraji Teplic

Zřícenina gotického hradu Doubravská hora na okraji Teplic

Krásnou dominantou mezi Krušnými horami a Českým středohořím je Doubravská hora s hradem Doubravka, který se od nepaměti tyčí nad Teplicemi. Jeho historie se datuje do 15. století, kdy jej na vrcholu hory dal vybudovat Jakoubek z Vřesovic.

Minerální prameny Pravřídlo a Hynie v Teplicích

Minerální prameny Pravřídlo a Hynie v Teplicích

Hlavním léčebným zdrojem teplických lázní jsou termální prameny. K lázeňským účelům jsou používány termální prameny Pravřídlo a Hynie. Teplota vyvěrající termální vody je 39-44°C. Ve všech lázeňských domech jsou prameny využívány především k léčení.

Botanická zahrada Teplice

Botanická zahrada Teplice

Teplická botanická zahrada, jediná pod Krušnými horami, v blízkosti lázeňského parku a v sousedství Písečného vrhu a Janáčkových sadů je skvělým místem pro všechny věkové generace. Venku je možné relaxovat, popíjet kávu a poznávat světové zajímavosti.

Aquacentrum Teplice - plavecký areál  s termální vodou

Aquacentrum Teplice - plavecký areál s termální vodou

Aquacentrum Teplice prochází v současnosti rekonstrukcí. Stávající areál se přemění na Dětský svět s moderními atrakcemi a přibude k němu plavecký bazén. Hotovo má být do konce dubna 2019.

Císařské lázně Teplice v Čechách - prostředí k relaxaci stvořené

Císařské lázně Teplice v Čechách - prostředí k relaxaci stvořené

Pracujete kvalitně, intenzivně, zkrátka nejlépe, jak jen to jde? Zkuste tak i odpočívat! Jedinečnost vašich pracovních výkonů se bude odrážet od jedinečnosti odpočinku, který sami sobě dopřejete. Proto prožijte příjemné chvíle v prostředí k relaxaci stvořeném.

Turistické prohlídky historickým centrem Teplic

Turistické prohlídky historickým centrem Teplic

Každý den se můžete zúčastnit koncipovaných prohlídek historického centra města Teplice s průvodcem. V rámci prohlídky máte možnost navštívit ostatky prvomučedníka ze 4. století St. Clari umístěné v chrámu Povýšení sv. Kříže a užít si nádherný výhled z věže kostela sv. Jana Křtitele.