Úvod > Aktuality > Telčský dům se zatím k zimnímu spánku nechystá
Telčský dům se zatím k zimnímu spánku nechystá
"> ">
Kultura

Telčský dům se zatím k zimnímu spánku nechystá

  • Vydáno26. listopadu 2015
Až do konce letošního roku mohou malí i velcí návštěvníci navštívit stálou výstavu historie a legend z Telče a okolí, umístěnou v Telčském domě na náměstí Zachariáše z Hradce v Telči. Výstava je otevřena denně od 10 do 17 hodin.
Telčském domě mohou návštěvníci obdivovat nejen zrenovované starobylé sklepení s románskými prvky a seznámit se s historií tohoto starého měšťanského domu, ale také se krásně a pohádkově bát. Zmíněné sklepení je plné keramických skřítků a jiných pohádkových postaviček, které ztvárňují dávné příběhy a legendy z okolí Telče. Zábavnou formou se mohou návštěvníci seznámit s legendami, které jsou již mnohdy téměř zapomenuté.

Součástí expozice je také herna pro děti, ve které se mohou děti vydovádět při různých hrách nebo sestavování skládaček, vyzkoušet si svůj postřeh při hledání skřítků a poletušek v trávě nebo třeba prolézt několik minidomečků a orazítkovat si svou vstupenku na dětském poštovním úřadě. V herně jsou také instalovány, a to potěší zejména tatínky a dědečky, dva železniční modely. Vláčky jsou návštěvníkům plně k dispozici.
 

Desetiletí telčských legend                            

Zchátralý Telčský dům, který zakoupila výtvarnice Anna Hanzlová, prošel v letech 1995 – 2006 výraznou rekonstrukcí. Stálá expozice historie a legend z okolí Telče je v Telčském domě instalována od léta 2006 a každým rokem je doplňována a rozšiřována. Výstava se od samého počátku těší každoročnímu zájmu návštěvníků.

Cena pro dospělého je 45 Kč, děti zaplatí 20 Kč.

Návštěvu Telčského domu můžete spojit s kostýmovanými prohlídkami zámku Telč, které se konají 28. listopadu. Ve stejný den se koná také Adventní jarmark.
Telčský dům – stálá výstava o historii a pověstech Telče a jejího okolí

Telčský dům – stálá výstava o historii a pověstech Telče a jejího okolí

Na náměstí v Telči můžete navštívit Telčský dům. Využijete–li příležitosti a vstoupíte dovnitř, ocitnete se rázem ve světě legend, skřítků a historických příběhů.

Náměstí Zachariáše z Hradce v Telči – renesanční perla na seznamu UNESCO

Náměstí Zachariáše z Hradce v Telči – renesanční perla na seznamu UNESCO

Telč, město s neopakovatelnou pohádkovou atmosférou, je na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO zapsáno od roku 1992. Při procházce historickým centrem se snadno dokážete přenést o pár staletí zpět, kdy úzkými uličkami jezdily místo aut kočáry.