Úvod > Aktuality > Telč nabízí nové turistické trasy
Kultura

Telč nabízí nové turistické trasy

  • Vydáno25. dubna 2010
Telč nabízí více než zámek a centrum města, které je zapsané na seznamu UNESCO. Ve městě je k vidění celá řada krásných míst. Novou turistickou trasou je od této sezóny naučná stezka Lipky představující přírodní zajímavosti v okolí Telče.
Sgrafita a fresky na zdobených štítech měšťanských domů v Telči nezapřou italskou inspiraci a které dodnes vyhlíží jako za svých nejslavnějších časů, za vlády pánů z Hradce. Nabídku města nově prezentuje také projekt nazvaný Vítejte ve Starém Městě, který provede turisty nejstarší městskou čtvrtí. Trasa vede po břehu Staroměstského rybníka s několika vyhlídkami a kolem vzácných kamenných soch až k parnímu mlýnu nebo rozhledně Oslednice. Orientaci na obou nových trasách usnadní turistům podrobné propagační brožury, které jsou dostupné v místním informačním centru.

Město žije celý rok kulturou! Přijeďte do Telče v sobotu 22. května na akci Folklór v máji s řemeslným trhem a rozhodně si nenechjte ujít víkend 13. – 14. srpna, kdy se konají Historické slavnosti Zachariáše z Hradce a Kateřiny z Valdštejna.
 
Více informací:
Zámek Telč

Navštivte renesanční zámek v Telči, kde se natáčela celá řada pohádek. Nejznámější je bezesporu Pyšná princezna.
Zámek Telč – klenot moravské renesance

Zámek Telč – klenot moravské renesance

Navštivte renesanční zámek v Telči, kde se natáčela celá řada pohádek. Nejznámější je bezesporu Pyšná princezna. Telčský zámek patří mezi klenoty moravské renesanční architektury.