Úvod > Aktuality > V plzeňském science centru Techmania mají důvod k oslavám
V plzeňském science centru Techmania mají důvod k oslavám
">
Kultura

V plzeňském science centru Techmania mají důvod k oslavám

  • Vydáno6. srpna 2016
Za jeho nabídkou tvořenou interaktivními expozicemi, filmy v jediném 3D planetáriu v Česku a programy v laboratořích a dílnách dorazilo v červenci rekordních 26 939 lidí. Jde o nejvyšší měsíční návštěvnost od listopadu 2014, kdy byla po rekonstrukci otevřena velká expoziční hala.
V současné době Techmanie nabízí expozice „Top Secret“, „Budoucnost na talíři“, „Chemistři“, „Vzhůru dolů“, „Malá věda“, „Vodní svět“, „Edutorium“, „MáToHáček“, „Vesmír“, „150 let průmyslu v Plzni“ a „Entropa“. 3D Planetárium promítá například filmy „Hluboký vesmír“, „Polaris“ nebo „Zabydlená Země“ a 3D Cinema snímek „Titáni doby ledové“.

Laboratoře a dílny lákají na programy s tematikou jídla a výživy či „Kriminálka TSC“ a v dílnách si lidé mohou vyrobit vodní mlýnek nebo se seznámit se 3D tiskárnami. Expozici Techmanie navíc obohatila i olympijská novinka z dílny Davida Černého„Zátopkovy nohy“.
 
Techmania Science Center v Plzni

Techmania Science Center v Plzni

Techmania v Plzni nabízí stále nové interaktivní expozice a vědeckotechnické show. Kromě toho můžete v protější budově navštívit i 3D planetárium.