ÚvodAktualityTanvaldské slavnosti budou ve znamení dobré zábavy
Zážitky

Tanvaldské slavnosti budou ve znamení dobré zábavy

  • 9. září 2020
Čas radovánek a veselí nastane 11. až 13. září 2020 v Tanvaldu. Město v těchto dnech pořádá 27. ročník Tanvaldských slavností, které opět propuknou přímo v centru města. Ulicemi se rozline vůně lahodných pochoutek, jež potěší milovníky sladkostí i příznivce masitějších pokrmů. Po celý víkend vás budou bavit kapely všech možných žánrů, taškařice pouličních divadel a pouťové atrakce. Slavnosti se konají v areálu kempu Tanvaldský Špičák.
Tanvaldské slavnostiV pátek 11. 9. proběhne v kempu Tanvaldský Špičák od 18:00 taneční zábava. K tanci a poslechu zahraje skupina Benedetta Pavla Černého.

Hlavní program Tanvaldských slavností vypukne v sobotu 12. září 2020 od 9:30, kdy zahraje skupina Sešlost Country Liberec. Celé dopoledne pak bude věnováno dětem, které si užijí soutěže, divadelní představení, jízdu na koních, přítomnost velblouda, lezeckou stěnu, indiánské městečko a dětskou cyklodráhu. V hudebním programu vystoupí během dne ZUŠ Tanvald – školní big band, tance atd., rocková skupina Těsně vedle, dámská kapela Lady Birds, skupina Kontakt a na závěr Makule a H!T!  (dříve Hudba Tanvald). Ohňostroj je naplánován na 9:30 hodin.

TanvaldSportovní den v areálu kempu Tanvaldský Špičák se chystá na neděli 13. 9. 2020. Můžete se těšit na závody na horských kolech pro všechny věkové kategorie, a to i pro naše nejmenší v kategorii odrážedel. Dále se uskuteční přednášky místních spolků a významných sportovních osobností.

Zážitkem určitě bude také jízda vyhlídkovým vláčkem po Tanvaldu, který bude v provozu od 9:00 do 17:00. Vláček bude jezdit od autoškoly Štejnar za viaduktem směrem ke Sportovní hale, sídliště U můstku, autokemp. Zpět pojede vláček dolů okolo nemocnice. Jízdné bude za 10 Kč, počítejte s intervalem cca 40 min.
Ozubnicová železnice Tanvald-Desná-Kořenov-Harrachov-Szklarska Poręba Zážitky

Ozubnicová železnice Tanvald-Desná-Kořenov-Harrachov-Szklarska Poręba

Jediná ozubnicová železnice České republiky představuje jedinečnou kulturní a technickou památku. Jizerskohorsko-krkonošská železniční trať je nejstrmější a jediná normálně rozchodná ozubnicová železnice v České republice. Pomocí ozubnice Abtova systému vlak vyšplhá na pouhých 7 km o 235 metrů výše.

Cyklostezka Járy Cimrmana v Tanvaldu Letní sporty

Cyklostezka Járy Cimrmana v Tanvaldu

Poslední stopa všestranného českého génia, spisovatele a pedagoga Járy Cimrmana, kterému jen o fous utekl titul Největší Čech, vede do jizerskohorského města Tanvald. Po jeho stopách se mohou všichni milovníci aktivní turistiky vydat po 30 kilometrů dlouhé cyklostezce.

Socha Járy Cimrmana nad bájným Liptákovem Památky

Socha Járy Cimrmana nad bájným Liptákovem

Český fiktivní génius Jára Cimrman má v jizerskohorské obci Tanvald zvláštní sochu. Návrh sochy, cimrmanovsky pojaté jako "Cimrman v mlze", vybral duchovní otec Járy Cimrmana Zdeněk Svěrák.

Další aktuality

Bike Park v Rokytnici má otevřeno každý víkend

Bikepark Rock-It-Nice se nachází v areálu Horní Domky v Rokytnici nad Jizerou. Pro milovníky downhillu jsou připraveny tři trasy v celkové délce 5 kilometrů. Tratě jsou postavené tak, že si na své přijde každý. V červnu, září a říjnu je bikepark otevřený každý víkend od 9:00 do 17:00 hodin, v červenci a srpnu každý den.
16. červen 2024 9:00
Letní sporty, Liberecký kraj

Když milujete Český ráj: skalní města, hrady a filmové pohádky

Protože legendární ráj zatím nikdo neobjevil, Češi si stvořili vlastní: chráněná krajinná oblast Český ráj byla vyhlášena 1. března 1955, jako vůbec první CHKO v Česku. Úžasná krajina pískovcových skalních měst, kaňonů a roklí, mokřadů, romantických zřícenin a pohádkových hradů stojí za bližší seznámení. Která místa byste neměli na svých toulkách vynechat?
12. červen 2024 12:00
Příroda, Liberecký kraj

Nejnavštěvovanější turistické cíle Libereckého kraje: zoo, iQlandia a DinoPark

Zoologická zahrada, mezi jejíž největší lákadla patří bílí tygři a lachtani, moderní science centrum s planetáriem a stovkami originálních interaktivních exponátů iQlandia, a DinoPark s DinoTeráriem a krokodýly patří tradičně k nejnavštěvovanějším turistickým cílům Libereckého kraje. Všechna tři místa najdete v krajském městě Liberci. Tradičně velmi oblíbené jsou i hrady a zámky, zejména zámek Sychrov a hrady Trosky a Frýdlant.
6. červen 2024 14:14
Zážitky, Liberecký kraj

10 tipů, jak si užít volný čas s dětmi v Libereckém kraji

Chystáte se na příjemnou rodinnou dovolenou do Českého ráje nebo do Jizerských hor, ale nevíte, kde hledat místa plné zábavy pro malé i velké? Pak se vám budou hodit naše tipy, které jsou ušity rodině přesně na míru! Je libo výlet do přírody, za starými řemesly anebo do zábavních parků? Stačí si jen vybrat...
29. květen 2024 7:51
Zážitky, Liberecký kraj

Pohádkový park na zámku Sychrov o víkendu zaplní děti

Tento víkend zaplní zámecký park na Sychrově dětský smích. Pro děti bude připravena cesta parkem s několika zastaveními, kde budou plnit úkoly od pohádkových postav. Chybět nebudou princezny, víly nebo loupežníci. Za splnění všech úkolů dostane každý dětský účastník malý dárek. Akce trvá po oba dny (25. a 26. května) od 9 do 17 hodin.
22. květen 2024 14:00
Zážitky, Liberecký kraj

Ve stínu májové noci se vydejte na hrad Bezděz

Ve stínu Májové noci aneb Noc hradních kaplí nabídne v sobotu 25. května 2024 noční prohlídku hradu Bezděz s nasvícením gotické kaple svíčkami a také noční rozhledy z Velké věže hradu. Připraven je i bohatý kulturní program.
21. květen 2024 10:00
Památky, Liberecký kraj

Tip na výlet na kole po Greenway Jizera: podél řeky za přírodou a historií

Greenway Jizera vede po cyklotrasách Jizerskými horami, západními Krkonošemi, Českým rájem a Polabím. Údolí a říční niva Jizery si dosud zachovaly přírodní kouzlo, které nepoznáte, projíždíte-li tudy jen autem či vlakem. Jizera se vlévá do Labe u Lázní Toušeň, cyklotrasa 17/EuroVelo 4 ale pokračuje dále až do Prahy.
16. květen 2024 9:09
Letní sporty, Liberecký kraj

Kempování v Česku: 10 tipů, kam do kempu v Českém ráji

Plánujete dovolenou mezi pískovcovými velikány skalních měst Českého ráje? Pak vám jistě přijdou vhod tipy portálu Kudy z nudy na skvělou dovolenou v pěkných kempech tohoto regionu. Našli jsme pro vás ubytování nadohled pískovcových skal anebo u některého z rybníků Českého ráje, stačí si jen vybrat.
15. květen 2024 8:00
Ubytování, Liberecký kraj