Úvod > Aktuality > Tanvaldské slavnosti budou ve znamení dobré zábavy
Tanvaldské slavnosti budou ve znamení dobré zábavy
"> "> ">
Zážitky

Tanvaldské slavnosti budou ve znamení dobré zábavy

  • Vydáno9. září 2020
Čas radovánek a veselí nastane 11. až 13. září 2020 v Tanvaldu. Město v těchto dnech pořádá 27. ročník Tanvaldských slavností, které opět propuknou přímo v centru města. Ulicemi se rozline vůně lahodných pochoutek, jež potěší milovníky sladkostí i příznivce masitějších pokrmů. Po celý víkend vás budou bavit kapely všech možných žánrů, taškařice pouličních divadel a pouťové atrakce. Slavnosti se konají v areálu kempu Tanvaldský Špičák.
Tanvaldské slavnostiV pátek 11. 9. proběhne v kempu Tanvaldský Špičák od 18:00 taneční zábava. K tanci a poslechu zahraje skupina Benedetta Pavla Černého.

Hlavní program Tanvaldských slavností vypukne v sobotu 12. září 2020 od 9:30, kdy zahraje skupina Sešlost Country Liberec. Celé dopoledne pak bude věnováno dětem, které si užijí soutěže, divadelní představení, jízdu na koních, přítomnost velblouda, lezeckou stěnu, indiánské městečko a dětskou cyklodráhu. V hudebním programu vystoupí během dne ZUŠ Tanvald – školní big band, tance atd., rocková skupina Těsně vedle, dámská kapela Lady Birds, skupina Kontakt a na závěr Makule a H!T!  (dříve Hudba Tanvald). Ohňostroj je naplánován na 9:30 hodin.

TanvaldSportovní den v areálu kempu Tanvaldský Špičák se chystá na neděli 13. 9. 2020. Můžete se těšit na závody na horských kolech pro všechny věkové kategorie, a to i pro naše nejmenší v kategorii odrážedel. Dále se uskuteční přednášky místních spolků a významných sportovních osobností.

Zážitkem určitě bude také jízda vyhlídkovým vláčkem po Tanvaldu, který bude v provozu od 9:00 do 17:00. Vláček bude jezdit od autoškoly Štejnar za viaduktem směrem ke Sportovní hale, sídliště U můstku, autokemp. Zpět pojede vláček dolů okolo nemocnice. Jízdné bude za 10 Kč, počítejte s intervalem cca 40 min.
Ozubnicová železnice Tanvald-Desná-Kořenov-Harrachov-Szklarska Poręba

Ozubnicová železnice Tanvald-Desná-Kořenov-Harrachov-Szklarska Poręba

Jediná ozubnicová železnice České republiky představuje jedinečnou kulturní a technickou památku. Jizerskohorsko-krkonošská železniční trať je nejstrmější a jediná normálně rozchodná ozubnicová železnice v České republice. Pomocí ozubnice Abtova systému vlak vyšplhá na pouhých 7 km o 235 metrů výše.

Cyklostezka Járy Cimrmana v Tanvaldu

Cyklostezka Járy Cimrmana v Tanvaldu

Poslední stopa všestranného českého génia, spisovatele a pedagoga Járy Cimrmana, kterému jen o fous utekl titul Největší Čech, vede do jizerskohorského města Tanvald. Po jeho stopách se mohou všichni milovníci aktivní turistiky vydat po 30 kilometrů dlouhé cyklostezce.

Socha Járy Cimrmana nad bájným Liptákovem

Socha Járy Cimrmana nad bájným Liptákovem

Český fiktivní génius Jára Cimrman má v jizerskohorské obci Tanvald zvláštní sochu. Návrh sochy, cimrmanovsky pojaté jako "Cimrman v mlze", vybral duchovní otec Járy Cimrmana Zdeněk Svěrák.

Další aktuality