Úvod > Aktuality > Tanvaldské slavnosti budou ve znamení dobré zábavy

Tanvaldské slavnosti budou ve znamení dobré zábavy

Vydáno 5. září 2019 Zážitky
Čas radovánek a veselí nastane 6. až 7. září 2019 v Tanvaldu. Město v těchto dnech pořádá 26. ročník Tanvaldských slavností, které opět propuknou přímo v centru města. Ulicemi se rozline vůně lahodných pochoutek, jež potěší milovníky sladkostí i příznivce masitějších pokrmů. Po celý víkend vás budou bavit kapely všech možných žánrů, taškařice pouličních divadel a pouťové atrakce. Letos se poprvé slavnosti konají v areálu autokempu Tanvaldská kotlina!
Tanvaldské slavnostiV pátek 6. 9. proběhne v autokempu Tanvaldská kotlina od 18:00 taneční zábava. K tanci a poslechu zahraje skupina Benedetta Pavla Černého.

Hlavní program Tanvaldských slavností vypukne v sobotu 7. září 2019 od 9:45, kdy divadlo ŠUS zahraje pohádku o Smolíčkovi. Celé dopoledne pak bude věnováno dětem, které si užijí soutěže, dílničky a hry, houpačky, kolotoče a skákací hrad.

V hudebním programu vystoupí během dne Mladá dechovka z Jablonce nad Nisou, legendárni country kapela Volupsije nebo popový zpěvák Josef Vágner. S přibývajícím večerem muzika přitvrdí - zahraje skupina Makule, hard rock kapela z Tanvaldu The Broken Dam, slovenský Elán revival Kontra Band a nakonec ve 22:30 H!T (dříve Hudba Tanvald).

TanvaldNebudou chybět ani tradiční soutěže: ráno v 9:00 započne soutěž v požárním útoku "O pohár starosty města Tanvaldu". Akce bude probíhat na Městském fotbalovém stadionu na Výšině. V průběhu celého dne budou k vidění soutěžní pokusy v požárním útoku mnoha soutěžních družstev hasičských sborů a to nejen z Libereckého kraje. Diváci se mohou těšit také na bohaté občerstvení, které bude k dispozici po celý den na ploše stadionu

Zážitkem určitě bude také jízda vyhlídkovým vláčkem po Tanvaldu, který bude v provozu od 9:00 do 17:00. Vláček bude jezdit od autoškoly Štejnar za viaduktem směrem ke Sportovní hale, sídliště U můstku, autokemp. Zpět pojede vláček dolů okolo nemocnice. Jízdné bude za 10 Kč, počítejte s intervalem cca 40 min.
Cyklostezka Járy Cimrmana v Tanvaldu

Cyklostezka Járy Cimrmana v Tanvaldu

Poslední stopa všestranného českého génia, spisovatele a pedagoga Járy Cimrmana, kterému jen o fous utekl titul Největší Čech, vede do jizerskohorského města Tanvald. Po jeho stopách se mohou všichni milovníci aktivní turistiky vydat po 30 kilometrů dlouhé cyklostezce.

Socha Járy Cimrmana nad bájným Liptákovem

Socha Járy Cimrmana nad bájným Liptákovem

Český fiktivní génius Jára Cimrman má v jizerskohorské obci Tanvald zvláštní sochu. Návrh sochy, cimrmanovsky pojaté jako "Cimrman v mlze", vybral duchovní otec Járy Cimrmana Zdeněk Svěrák.

Ozubnicová železnice Tanvald-Desná-Kořenov-Harrachov-Szklarska Poręba

Ozubnicová železnice Tanvald-Desná-Kořenov-Harrachov-Szklarska Poręba

Jediná ozubnicová železnice České republiky představuje jedinečnou kulturní a technickou památku. Jizerskohorsko-krkonošská železniční trať je nejstrmější a jediná normálně rozchodná ozubnicová železnice v České republice. Pomocí ozubnice Abtova systému vlak vyšplhá na pouhých 7 km o 235 metrů výše.

Další aktuality

22.12.
2019
iQlandia a iQpark o Vánocích nezavírají!

iQlandia a iQpark o Vánocích nezavírají!

Českolipsko a Jizerské hory | Zážitky
13.12.
2019
Liberecká iQlandia zve malé vědce na Světlo Vánoc

Liberecká iQlandia zve malé vědce na Světlo Vánoc

Českolipsko a Jizerské hory | Zážitky