Úvod > Aktuality > Tajemství plzeňských památek odhalí komentované prohlídky
Tajemství plzeňských památek odhalí komentované prohlídky
"> "> ">
Letní sporty

Tajemství plzeňských památek odhalí komentované prohlídky

  • Vydáno13. dubna 2015
Chcete-li vědět, které slavné osobnosti v Plzni bydlely, co znamenají podivné tvary kašen na náměstí či kde se vzal v plzeňském znaku velbloud, vydejte se na prohlídku historického jádra města s průvodcem Turistického informačního centra. Seznámíte se nejen s nejdůležitějšími památkami, ale i s příběhy, které se k nim váží.
PlzeňJedete do Plzně poprvé? Pokud ano, nemějte obavy – v západočeské metropoli nemůžete zabloudit. Historické jádro města najdete snadno díky věži chrámu sv. Bartoloměje, která se vypíná nad všemi střechami a tu a tam převyšuje kopce. Také centrální náměstí Republiky poznáte snadno – větší než toto rozlehlé původní gotické náměstí nenajdete nejen v Plzni, ale ani v celé naší vlasti. Zato ostatní domy na náměstí i v přilehlých ulicích mohou být pro vás záhadou: jejich bohatě zdobené fasády naznačují, že skrývají všelijaká tajemství.

Pokud se chcete dozvědět něco zajímavého o architektuře, zdejších osobnostech, památkách nebo třeba o velbloudovi v městském znaku, vydejte se na prohlídku historického jádra s průvodcem! Prohlídky se konají každou sobotu odpoledne (v češtině od 16.30) až do konce září a sraz účastníků je vždy před Turistickým informačním centrem, kde si můžete zakoupit vstupenky. Procházka městem trvá zhruba hodinu a půl. Budete mít ještě dost času na podvečerní posezení s dobře vychlazeným pivíčkem nebo kávičkou v některé z mnoha předzahrádek v městském sadovém okruhu.
Katedrála sv. Bartoloměje v Plzni

Katedrála sv. Bartoloměje v Plzni

Dominantou náměstí Republiky v Plzni je zcela určitě katedrála sv. Bartoloměje. Chrám je zřetelný již z dálky se svou téměř 103 m vysokou věží. Klenotem chrámu je Šternberská kaple z první poloviny 16. století, která sloužila jako rodinná hrobka.

Prohlídka pivovaru Plzeňský Prazdroj

Prohlídka pivovaru Plzeňský Prazdroj

Věděli jste, že ležák Pilsner Urquell inspiroval více než dvě třetiny všech světových piv, dodnes označovaných jako pils, pilsner, pilsener? Přijďte na prohlídku pivovaru Plzeňský Prazdroj a poznejte příběh legendy zrozené v roce 1842.