Úvod > Aktuality > Tajemná Bílá paní se v únoru vrací před 13. komnatu
Tajemné prohlídky s Bílou paní pritáhly už v lonském roce, kdy se staly horkou novinkou, na Loucen tisíce návštevníku
"> Tajemné prohlídky s Bílou paní pritáhly už v lonském roce, kdy se staly horkou novinkou, na Loucen tisíce návštevníku "> Tajemná Bílá paní se v únoru vrací pred 13. komnatu na ceské hrady a zámky "> Vydejte se treba za skretem Radoušem na zámek Kozel, za žokejkou Latou Brandisovou na zámek Slatinany, nebo za katem Hermanem na hrad Kost
Zážitky

Tajemná Bílá paní se v únoru vrací před 13. komnatu

  • Vydáno2. února 2014
V únoru se s ní opět mohou setkat na tajemné prohlídce všichni zájemci o tajemství 13. komnaty, která se vám otevře po výletech na českých hradech a zámcích – třeba na zámku Loučeň, Kozel, hradu Grabštejn, Kost, zámcích Kačina, Slatiňany nebo Děčín. Za každý absolvovaný výlet a vyplněnou tajenku získává turista samolepku klíče do cestovního pasu, který zdarma obdrží na některé ze zapojených památek – obvykle tedy té, kde se ukáže nejdříve. Sedm klíčů opravňuje k poznání tajemné 13. komnaty na vybraném hradu či zámku.
Zámek Kozel – vydejte se za loveckou historií

Zámek Kozel – vydejte se za loveckou historií

Klasicistní lovecký zámek si na konci 18. století nechal postavit Jan Vojtěch Černín z Chudenic, nejvyšší lovčí Království českého. Na reprezentační lovecké sídlo, ležící pouhých pár kilometrů jižně od Plzně, se na hony sjížděla šlechta z celých Čech.

Zámek Děčín – zámek s monumentální barokní konírnou

Zámek Děčín – zámek s monumentální barokní konírnou

Zámek Děčín, ležící nad soutokem Labe a Ploučnice, patří mezi nejvýznamnější historické památky severních Čech. Zámek okouzlí návštěvníky především tehdejší nejznámější rosarií v habsburské monarchii Růžovou zahradou a monumentální barokní konírnou. Otevřené je také revitalizované jižní křídlo.

Zámek Kačina u Kutné Hory a Muzeum českého venkova NZM Kačina

Zámek Kačina u Kutné Hory a Muzeum českého venkova NZM Kačina

V Muzeu českého venkova jsou uloženy sbírkové předměty, vztahující se k dějinám a současnosti venkova, zemědělství a potravinářského průmyslu. Prohlídkové okruhy nabízejí jak pohledy do dějin pěstování zemědělských plodin a chovu hospodářských zvířat, tak prohlídku sídla rodu Chotků.

Zámek Loučeň – zámek, kde to žije

Zámek Loučeň – zámek, kde to žije

Zámek Loučeň – romantický zámek s rozlehlým parkem, labyrintáriem a celou řadou dalších zajímavostí. Expozice české větve rodiny Thurn-Taxis a života na zámku na přelomu 19. a 20. století. Dozvíte se tak nikoli suchá fakta, ale příběh života na zámku zhruba před sto lety.

Hrad Kost v Českém ráji

Hrad Kost v Českém ráji

Jedním z nejzachovalejších, nejvýznamnějších a zároveň posledních středověkých hradů v České republice je hrad Kost. Hrad se nachází asi 18 km od města Jičín v chráněné krajinné oblasti Český ráj.

Zámek Slatiňany a Hipologické muzeum věnované koním

Zámek Slatiňany a Hipologické muzeum věnované koním

Malebný zámek na úpatí Železných hor obklopený rozlehlým anglickým parkem láká svou netradiční moderností, přívětivou a pohodovou atmosférou, nejmladší zámeckou expozicí v republice a jednou z největších hipologických sbírek na světě.

Hrad Grabštejn v srdci Trojzemí – Česka, Německa a Polska

Hrad Grabštejn v srdci Trojzemí – Česka, Německa a Polska

Klenotem prohlídky hradu Grabštejn je renesanční kaple sv. Barbory s bohatou malířskou výzdobou z období pozdní renesance, která je v Čechách naprosto unikátní. Po rekonstrukci je opět k vidění v celé své kráse.