Úvod > Aktuality > Tachovský zámek ožije v sobotu advetním jarmarkem
Tachovský zámek ožije v sobotu advetním jarmarkem
"> "> ">
Památky

Tachovský zámek ožije v sobotu advetním jarmarkem

  • Vydáno13. prosince 2019
Zámecký adventní jarmark se stal již tradiční vánoční akcí v Tachově. Ten letošní se bude konat v sobotu 14. prosince 2019 od 12:00 do 20:00 hodin na nádvoří zámku. Těšit se můžete na prodej dárkového zboží, vánoční perníčky, zabijačkové speciality, vánoční stromky a mnoho dalšího.
TachovTradiční zámecký adventní jarmark se koná v sobotu 14. prosince 2019 od 12:00 do 20:00 hodin. Na nádvoří zámku bude připraveno na dvacet stánků. Ty budou nabízet například ručně vyráběné textilní hračky, ručně vyrobené svíčky, čokoládu, sváteční dekorace, různé adventní a vánoční dekorační předměty a drobné dárky, vánoční perníčky, háčkované ozdoby a řada dalšího sortimentu. Chybět nebude ani medovina nebo zabijačkové speciality. Komu by byla zima, bude se moci ohřát u ohniště. Mimo prodejních stánků budou na zámeckém nádvoří také živá zvířátka, dětem se budou určitě líbit i vánoční dílničky.

V rámci kulturního programu vystoupí Dechový orchestr mladých ZUŠ Tachov, soubor Kaštánek, v 16:00 hodin Vladimír Walda Nerušil a v 18:00 Pele Mele Quintet. Vstupné na jarmark je zdarma.

vánoceDoprovodný program nabídne vypouštění lodiček štěstí, které se bude konat v 16:30 na mostu u sádek v Zámecké ulici. Lodičky si můžete zakoupit už nyní v IC na náměstí, na pokladně tachovského zámku a v komunitním centru v Pivovarské ulici. K dostání budou také na Zámeckém adventním jarmarku a také přímo v místě vypouštění. Cena jedné lodičky je 50 Kč a výtěžek z celé akce půjde na Středisko Víteček v Černošíně.

Vyrazit můžete i na prohlídku tachovského zámku, který má otevřeno od středy do neděle 10:00 až 17:00 hodin. Poslední prohlídka zámku s průvodcem začíná v 16 hodin.
Zámek Tachov – nové expozice rodu Windischgrätzů

Zámek Tachov – nové expozice rodu Windischgrätzů

Zámek v Tachově prošel rozsáhlou rekonstrukcí. K vidění je sloupový vestibul s jednoramenným schodištěm a nahlédnout lze do prostoru bývalé hradní věže. Od roku 2014 je zde nově otevřena prohlídková trasa s exponáty, která připomene rod Windischgrätzů.