Úvod > Aktuality > Tábor otevírá sladké Muzeum čokolády a marcipánu
Tábor otevírá sladké Muzeum čokolády a marcipánu
">
Kultura

Tábor otevírá sladké Muzeum čokolády a marcipánu

  • Vydáno15. srpna 2012
Již od 6. září můžete v Táboře navštívit nové sladké Muzeum čokolády a marcipánu. Dozvíte se nejen vše o historii zpracování a výroby těchto sladkostí, ale budete je moci sami ochutnat. Každý den zde bude připraveno speciální degustační menu. Navíc zde na vás čeká dvoumetrová čokoládová fontána.
Muzeum čokolády a marcipánu v Táboře vám v prostorách třech historických domů, na ploše přes 1000 m, představí a zmapuje historii čokolády, její pěstování, dovoz do Evropy a následné zpracování do formy bonbonů, tabulek, pralinek, figurek.

Expozice se věnuje i historii obalů a reklamních plakátů, k vidění budou i porcelánové či cínové soupravy, ze kterých se čokoláda pila v 19.stol., šlechtický salon či model pěstování kakaa v pralese.

Druhá část muzea je pak věnována marcipánu a možnostem jeho zpracování. Uvidíte marcipánový model náměstí a dalších táborských dominant, marcipánové modely pohádek, šatičky pro panenky..... K dispozici pro všechny hravé ruce je stálá dílna, kde sami můžete odlévat čokoládové figurky, či pracovat s marcipánem.

V kinosále jsou připraveny filmy o čokoládě a odborníky cukráře můžete pozorovat okénkem přímo z čokolatérie, kde proudí čokoláda ve fontáně.


Muzeum čokolády a marcipánu v Táboře

Muzeum čokolády a marcipánu v Táboře

Muzeum je v historickém centru města ve třech spojených gotických domech s renesanční fasádou. Expozice je zčásti věnována čokoládě a jejímu zpracování, zčásti marcipánu.