Úvod > Aktuality > Svezte se na hrad Kokořín výletním vláčkem
Hrad Kokorín
"> Hrad Kokorín "> Výletní vlácek Kokorík "> Mocidla v Kokorínském dole "> Truhlárna
Zážitky

Svezte se na hrad Kokořín výletním vláčkem

  • Vydáno22. července 2016
Hrad Kokořín, chlouba CHKO Kokořínsko, stojí opuštěně na pěkně vysokém skalním ostrohu. Pro ty, kterým se nechce ke hradu šlapat pěšky, slouží výletní vláček Kokořík, který je v provozu až do 30. října 2016.
Vláček KokoříkChráněná krajinná oblast Kokořínsko je malebná přírodní oblast skal, překrásných jezírek a vesniček s lidovou architekturou. Perlou této oblasti je romantický hrad Kokořín, tyčící se nad Kokořínským dolem, hlavním údolím Kokořínska. Těm, kdo si chtějí vychutnat jízdu mezi roklemi a unikátními pískovcovými věžemi Kokořínského údolí, slouží po celou letní sezónu vyhlídkový vláček Kokořík, který jezdí hned na třech trasách.

První vede z obce Kokořín kolem restaurace Truhlárna pod hrad Kokořín a dále až k restauraci Pobuda. Druhá začíná i končí u Pobudy se zastávkou u Hospody U Grobiána. I třetí trasa začíná u Pobudy, vede kolem Truhlárny na náves obce Kokořín a zpátky 
k Pobudovi. Výletní vláček Kokořík jezdí vždy o víkendu i ve dnech státních svátků, a to až do  30. října 2016. Nenechte si ujít jeho zahoukání vybízející k nástupu do vagónku a užijte si vyhlídkovou jízdu krásnou krajinou Kokořínska. Ceny jízdného jsou určeny podle jednotlivých tras od 20 Kč do 80 Kč.
Chráněná krajinná oblast Kokořínsko – Máchův kraj

Chráněná krajinná oblast Kokořínsko – Máchův kraj

Malebná přírodní oblast skal, překrásných jezírek a vesniček s lidovou architekturou. Kokořínsko je proslulé romantickými roklemi a unikátními pískovcovými věžemi, branami, okny a dalšími útvary, které se v takové formě a rozsahu nevyskytují v žádné jiné oblasti České republiky.

Hrad Kokořín – bývalé sídlo loupeživých rytířů

Hrad Kokořín – bývalé sídlo loupeživých rytířů

Hrad Kokořín leží na ostrohu pískovcové skály nad Kokořínským dolem, severně od stejnojmenné obce, uprostřed chráněné krajinné oblasti. Dle pověsti tu sídlili loupeživí rytíři, v čele s Petrovským z Petrovic, kteří byli postrachem celého okolí.

Další aktuality

25.9.
2022
Objevujte královská města Čech

Objevujte královská města Čech

Středočeský kraj | Památky
22.9.
2022
Stromem roku 2022 je Uranová hruška z Drásova

Stromem roku 2022 je Uranová hruška z Drásova

Středočeský kraj | Příroda