!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Svezte se k jeskyním Krasobusem
Zdroj foto: Facebook idsjmk
"> Zdroj foto: Facebook idsjmk "> "> "> ">
Památky

Svezte se k jeskyním Krasobusem

Vydáno 4. června 2021
V Moravském krasu můžete ke svým výletům využít speciální autobusovou linku, která vozí turisty z Blanska ke Skalnímu Mlýnu u Punkevních jeskyní. Krasobus turisty proveze i po blanenských památkách. Cestující navíc za jízdenku získají slevu na vstupné do Kateřinské jeskyně, blanenského zámku nebo do akvaparku. Speciální linka jezdní několikrát denně mimo pondělí, od června do září.
Krasobus BlanskoSezonní turistická autobusová linka nazvaná stylově Krasobus byla vytvořena pro návštěvníky Moravského krasu. Umožní nejen častější a pohodlnější dopravní spojení všem turistům mířícím za zážitky do oblíbených jeskyní, ale na rozdíl od běžné autobusové linky BlanskoSkalní Mlýn nekončí tato okružní linka na autobusovém nádraží, nýbrž vás pohodlně dopraví až do samého centra města Blanska.

Linka, jejíž jméno Krasobus vybrali návštěvníci internetových stránek blanensko.cz, je vždy od června v provozu denně. Z Blanska od Autobusového stanoviště se s ním svezete v 7:40, 8:40, 9:45 a v 10:40. V sobotu a neděli vyjíždí autobus z Blanska i ve 12:40, 13:40 a 14:45 hodin. Ve všední dny jede odpolední spoj v 15:20 a 16:52, o víkendu 15:40, 16:40 a 17:40 hodin.

JeskyněZe Skalního Mlýna se bus vrací do Blanska např. v 10:58, 15:35 a 17:13, o víkendu v 10:58, 13:08, 15:13, 16:13 a 18:13 hodin.

Linka Krasobus je součástí sítě IDS JMK a platí na ní tarify IDS. U řidiče je možné zakoupit také běžnou jednosměrnou jízdenku v ceně 10 Kč. Pamětní zpáteční jízdenka v ceně 30 Kč obsahuje slevové kupony na služby v Blansko a Moravském krasu. Platnost slevových kuponů je neomezená. Pamětní jízdenky jsou v prodeji v období od června do září.
Dům přírody Moravského krasu

Dům přírody Moravského krasu

Navštivte nově otevřenou zážitkovou expozici o Moravském krasu. Ponořte se v ní do devonského moře, vytvořte si krápníky a jeskyně, proleťte se s netopýry, poznejte lesy, stráně, kytky i zvířata. A jak se žije Krasu s člověkem?

Kateřinská jeskyně - nejrozlehlejší dómy v Moravském krasu

Kateřinská jeskyně - nejrozlehlejší dómy v Moravském krasu

Jeskyni tvoří dva vzájemně spojené mohutné dómy s přilehlými chodbami. Jeskyně byla pro veřejnost otevřena už v roce 1910. Hlavní dóm je s rozměry 95x44x20 metrů největší veřejnosti zpřístupněnou podzemní prostorou v Moravském krasu.

Punkevní jeskyně s propastí Macocha v Moravském krasu

Punkevní jeskyně s propastí Macocha v Moravském krasu

Vydejte se na výlet do Punkevních jeskyní! Procházet se budete mohutnými dómy a chodbami s krápníkovou výzdobou až na dno propasti Macocha. Svou oblibu si získaly díky tomu, že v nich lze podniknout romantickou plavbu na lodičkách na podzemní říčce Punkvě.

Zámek Blansko - Muzeum Blanenska: zámecké interiéry, stálé expozice i sezónní výstavy

Zámek Blansko - Muzeum Blanenska: zámecké interiéry, stálé expozice i sezónní výstavy

Muzeum, které sídlí na zámku v Blansku, nabízí prohlídku stálé expozice litiny a interiérů s průvodcem. V rámci vstupenky je možné navštívit stálou expozici objevitelů a archeologie. Součástí je také vstup do archeologické herny pro děti.

Technická památka huť Klamovka

Technická památka huť Klamovka

Huť Klamovka se nachází na jižním okraji města Blanska v údolí řeky Svitavy. Je nejmladší z původních železářských hutí na blanenském salmovském panství a jediná, která se dochovala do dnešní doby.

Pustý žleb v Moravském krasu

Pustý žleb v Moravském krasu

Jedná se o 7,5 km dlouhý krasový kaňon v Moravském krasu. Stěny kaňonu tvoří strmé vápencové skály s velkým množstvím jeskyní, žleb je bezvodý až na spodní část, kde vyvěrá říčka Punkva.

Hotel Skalní mlýn v Moravském krasu

Hotel Skalní mlýn v Moravském krasu

Hotel Skalní mlýn je tříhvězdičkový hotel s více než sedmdesátiletou tradicí nacházející v srdci Národní přírodní rezervace Moravský kras. Hotel nabízí pěkné ubytování u Macochy v krásném prostředí spojeném se širokou škálou poskytovaných služeb.

Ponorná řeka Punkva v Moravském krasu

Ponorná řeka Punkva v Moravském krasu

Punkva je ponorná řeka v Moravském krasu a v České republice se jedná o nejdelší podzemní tok. Řeka vzniká v podzemním systému Amatérské jeskyně soutokem Sloupského potoku a Bílé vody.

CHKO Moravský kras - nejrozsáhlejší krasové území v České republice

CHKO Moravský kras - nejrozsáhlejší krasové území v České republice

Moravský kras severně od Brna patří mezi nejvýznamnější krasové oblasti ve střední Evropě. Na celém území je známo více než 1100 jeskyní, z nichž pět je přístupných veřejnosti. Dominantou střední části Moravského krasu je Rudické propadání, kde pod zem mizí vody Jedovnického potoka.

Dřevěný kostelík sv. Paraskivy v Blansku

Dřevěný kostelík sv. Paraskivy v Blansku

Jedinou stavbu svého druhu na celé Moravě najdete v Blansku. Jedná se o dřevěný kostel sv. Paraskivy, který byl do tehdejšího Československa dovezen až z Podkarpatské Rusi. Setkávají se zde všechny generace při bohoslužbách, pobožnostech, koncertech, kulturních akcích, křtech, svatbách a pohřbech.

Bazén a aquapark Blansko

Bazén a aquapark Blansko

Letní aquapark v Blansku disponuje všemi atrakcemi, které návštěvníci těchto zařízení vyhledávají. Kromě klasických plaveckých drah zde naleznete saunu finského typu, infra saunu, solárium či whirpool. Hledáte li uvolnění těla, můžete využít profesionálních masáží či navštívit rehabilitační bazén.