ÚvodAktualitySvětový pohár horských kol se v Novém Městě na Moravě pojede bez diváků
Letní sporty

Světový pohár horských kol se v Novém Městě na Moravě pojede bez diváků

  • 13. května 2021
Od roku 2011 se v Novém Městě na Moravě každoročně jezdí Světový pohár horských kol. Soutěž, která je u diváků ve velké oblibě, se bude od 14. do 16. května konat i letos. Z důvodu koronavirové pandemie se však odehraje bez účasti diváků.
Světový pohár horských kolVe známém sportovním centru Vysočina ArénaNovém Městě na Moravě, které proslulo zejména pořádáním Světového poháru v biatlonu, se v termínu 14. až 16. května 2021 pojede Světový pohár horských kol. Stejně jako klání v biatlonu, je i SP horských kol velmi oblíbeným podnikem, který byl již osmkrát oceněn jako nejlepší akce sezóny, a to hlavně díky skvělým fanouškům, kteří kolem trati a na stadionu vytváří neopakovatelnou atmosféru. Díky ní je novoměstský závod tím nejoblíbenějším i mezi závodníky.  Letos se však soutěž bude muset obejít bez diváků, a to kvůli koronavirové infekci.

Fandové horských kol se na zápolení MTB borců mohou těšit alespoň v přímém televizním přenosu. Domácí světový pohár bude stejně jako v minulosti vysílat sportovní kanál ČT Sport, online přenos pak bude dostupný na stránkách České televize. Ten, kdo si na letošní ročník zakoupil vstupenky však nemusí zoufat – lístky z roku letošního (2021) i z minulého roku (2020) budou platit pro závod v příštím roce (13. až 15. května 2022).
 

Fanděte našim borcům alespoň u televizních obrazovek

Světový pohár horských kolA na koho se u televizních obrazovek můžeme těšit? Hlavními hvězdami české reprezentace budou Ondřej Cink, Jitka Čábelická, Karla Štěpánová a Jaroslav Kulhavý, kteří se již těší na tradiční novoměstský kotel. Světová soutěž nabídne hned 4 závody elitních kategorií mužů a žen (2x Short Track a 2x Cross-country), což spolu s dalšími podniky mladších kategorií (junioři a U23) dává ve výsledku pořádnou porci 14 samostatných závodů!

pátek 14. května se od 18:00 hodin pojedou Cross-country Short Track ženy a od 18:45 vyrazí na stejnou trať muži. Světová juniorská série vypukne v sobotu 15. května od 9:30 pro muže a v 11:15 pro ženy. V 15:00 hodin se odehraje závod Cross-country Olympic – Muži U23 a v 17:00 pojedou stejnou trasu ženy. Nedělní závod 16. května zahájí Cross-country Olympic – Ženy Elite v 11:20 a v 15:20 celý program Světového poháru zakončí Cross-country Olympic – Muži Elite.
Vysočina Arena – místo konání světových závodů v běhu na lyžích a biatlonu Zimní sporty

Vysočina Arena – místo konání světových závodů v běhu na lyžích a biatlonu

Areál Vysočina Arena v Novém Městě na Moravě je známý nejen na poli běžeckého lyžování, ale také biatlonu a MTB. V areálu u hotelu Ski se každoročně konají nejvýznamnější světové závody v běhu na lyžích a biatlonu. Mimo závody je trať přístupná všem běžkařům zdarma.

Další aktuality

Nenechte si ujít noční prohlídku hradu Lipnice

Pouze pár prázdninových večerů zažijete na hradě v Lipnici nad Sázavou neobyčejné noční prohlídky. Setkáte se na nich s majiteli panství, vojáky, žoldnéry, děvečkami, katem, pacholky i kavalíry. Nouze nebude ani o místní pověsti, strašidla a možná přijde i Jaroslav Hašek. Nejbližší prohlídky se konají už v pátek a sobotu 19. a 20. 7. 2024, vždy od 20:00 a 22:30 hodin.
17. červenec 2024 10:00
Památky, Kraj Vysočina

Zámek Žďár nad Sázavou zve na novou prohlídkovou trasu

Zámek Žďár nad Sázavou zve všechny příznivce památek a historie na novou trasu s názvem "Prohlídka Tam a zpátky klášterem a zámkem". Místo, které leží na hranicích Čech a Moravy dalo vzniknout unikátní stavbě kostela svatého Jana Nepomuckého dnes zapsaném na seznamu UNESCO. Zvídavým návštěvníkům odpoví na všechny otázky, například na to, proč si toto místo cisterciáčtí mniši vybrali k vybudování kláštera, co vedlo šlechtickou rodinu Bočka ze Zbraslavi k jeho založení anebo jak se podařilo v nehostinných lesích vytvořit důležité duchovní, hospodářské a společenské centrum?
16. červenec 2024 8:00
Památky, Kraj Vysočina

Mezinárodní festival současného tance KoresponDance okouzlí Žďár nad Sázavou

Polovina července na Vysočině už tradičně patří Žďáru nad Sázavou, festivalu KoresponDance a tamnějšímu zámku. Nejprve ožije nejdříve centrum města a následující tři dny festivalové centrum na zámku. Umělci z Portugalska, Francie, Německa, Česka, Španělska, Itálie, Slovenska, ale i Japonska už do srdce Vysočiny míří. Žďár nad Sázavou bude od 11. do 14. 2024 července patřit současnému tanci, pohybovému divadlu a novému cirkusu.
11. červenec 2024 15:00
Kultura, Kraj Vysočina

Blue Style Prima fest na Vysočině zabaví celou rodinu

Letní rodinný festival Blue Style Prima Fest přináší zábavu pro celou rodinu. Kromě nabitého hudebního programu se můžete osobně potkat se svými oblíbenými herci TV Prima ze seriálu Zoo. Dva dny plné skvělé zábavy i letního relaxu pro všechny bez rozdílu věku zažijete 12. a 13. července 2024 v největším zábavním parku Šikland na Vysočině.
11. červenec 2024 9:00
Zážitky, Kraj Vysočina

Nejlepší koupání: tipy, kde se vykoupat na Vysočině

Hledáte místečko, kde se osvěžit v horkém počasí a najít příjemný stín? V našich tipech vás tentokrát zavedeme na Vysočinu, kde naleznete jak zatopené lomy uprostřed lesů, přehradní nádrže vybízející ke koupání, tak také příjemná koupaliště, moderní biotopy a oblíbené akvaparky.
10. červenec 2024 17:00
Letní sporty, Kraj Vysočina

Zámek v Kamenici nad Lipou láká tento týden na Hračkobraní nejen děti

Prázdninový festival pro celou rodinu na zámku v Kamenici nad Lipou nabízí od 10. do 14. 7. 2024 přehlídku hraček, jejich výrobců a také ukázky návrhářů hraček z přírodního materiálu. Festival je neformální setkání všech, kdo si ještě nezapomněli hrát, určené nejen těm, kdo se hračkou profesionálně zaobírají, ale hlavně těm, kterým se hračky líbí nebo chtějí strávit ve společnosti hračky příjemný prázdninový čas i těm, kteří chtějí svým ratolestem udělat radost nákupem nové hračky či získat inspiraci pro šikovné ruce.
9. červenec 2024 6:00
Zážitky, Kraj Vysočina

Výlety pro samotáře: Po stopách perleťových knoflíků krajinou mezi Žirovnicí a Počátky

Žirovnice bývala naše knoflíkářská velmoc a ještě na začátku 20. století tu pracovalo několik továren na výrobu perleťových knoflíků. Vydejte se s Kudy z nudy na Vysočinu, do krásných městeček a jejich neobjeveného okolí, do ráje krásných přírodních zákoutí, hojivých pramenů – a perleti.
8. červenec 2024 7:41
Kultura, Kraj Vysočina

Začátek prázdnin na památkách Vysočiny je nabitý zajímavými akcemi

Na začátek prázdnin připravily hrady a zámky na Vysočině pro své návštěvníky řadu zajímavých kulturních akcí. Můžete zavítat na neobvyklé prohlídky, ať už dětské, nebo pro dospělé noční, divadelní představení či historické slavnosti. Vyberte si z programu zámku Telč, Náměšť nad Oslavou, hradu Lipnice nebo Orlíka u Humpolce.
4. červenec 2024 12:00
Památky, Kraj Vysočina