!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Světový pohár horských kol se v Novém Městě na Moravě pojede bez diváků
Světový pohár horských kol se v Novém Městě na Moravě pojede bez diváků
"> "> "> ">
Letní sporty

Světový pohár horských kol se v Novém Městě na Moravě pojede bez diváků

Vydáno 13. května 2021
Od roku 2011 se v Novém Městě na Moravě každoročně jezdí Světový pohár horských kol. Soutěž, která je u diváků ve velké oblibě, se bude od 14. do 16. května konat i letos. Z důvodu koronavirové pandemie se však odehraje bez účasti diváků.
Světový pohár horských kolVe známém sportovním centru Vysočina ArénaNovém Městě na Moravě, které proslulo zejména pořádáním Světového poháru v biatlonu, se v termínu 14. až 16. května 2021 pojede Světový pohár horských kol. Stejně jako klání v biatlonu, je i SP horských kol velmi oblíbeným podnikem, který byl již osmkrát oceněn jako nejlepší akce sezóny, a to hlavně díky skvělým fanouškům, kteří kolem trati a na stadionu vytváří neopakovatelnou atmosféru. Díky ní je novoměstský závod tím nejoblíbenějším i mezi závodníky.  Letos se však soutěž bude muset obejít bez diváků, a to kvůli koronavirové infekci.

Fandové horských kol se na zápolení MTB borců mohou těšit alespoň v přímém televizním přenosu. Domácí světový pohár bude stejně jako v minulosti vysílat sportovní kanál ČT Sport, online přenos pak bude dostupný na stránkách České televize. Ten, kdo si na letošní ročník zakoupil vstupenky však nemusí zoufat – lístky z roku letošního (2021) i z minulého roku (2020) budou platit pro závod v příštím roce (13. až 15. května 2022).
 

Fanděte našim borcům alespoň u televizních obrazovek

Světový pohár horských kolA na koho se u televizních obrazovek můžeme těšit? Hlavními hvězdami české reprezentace budou Ondřej Cink, Jitka Čábelická, Karla Štěpánová a Jaroslav Kulhavý, kteří se již těší na tradiční novoměstský kotel. Světová soutěž nabídne hned 4 závody elitních kategorií mužů a žen (2x Short Track a 2x Cross-country), což spolu s dalšími podniky mladších kategorií (junioři a U23) dává ve výsledku pořádnou porci 14 samostatných závodů!

pátek 14. května se od 18:00 hodin pojedou Cross-country Short Track ženy a od 18:45 vyrazí na stejnou trať muži. Světová juniorská série vypukne v sobotu 15. května od 9:30 pro muže a v 11:15 pro ženy. V 15:00 hodin se odehraje závod Cross-country Olympic – Muži U23 a v 17:00 pojedou stejnou trasu ženy. Nedělní závod 16. května zahájí Cross-country Olympic – Ženy Elite v 11:20 a v 15:20 celý program Světového poháru zakončí Cross-country Olympic – Muži Elite.
Světový pohár horských kol 2022 - Nové Město na Moravě

13.5.
15.5.
Světový pohár horských kol 2022 - Nové Město na Moravě

Cyklistická událost sezóny je tu. V Novém Městě na Moravě se jede závod Světového poháru horských kol, a to ve dnech 13. - 15. května.

Vysočina Arena – místo konání světových závodů v běhu na lyžích a biatlonu

Vysočina Arena – místo konání světových závodů v běhu na lyžích a biatlonu

Areál Vysočina Arena v Novém Městě na Moravě je známý nejen na poli běžeckého lyžování, ale také biatlonu a MTB. V areálu u hotelu Ski se každoročně konají nejvýznamnější světové závody v běhu na lyžích a biatlonu.