Úvod > Aktuality > Světový den ledového vína proběhne letos v Lednici již potřetí
Prijedte do Lednice za ledovými víny
"> Prijedte do Lednice za ledovými víny "> Svetový den ledového vína probehne letos v Lednici již potretí "> V sobotu od 11.00 do 17.00 hodin a v nedeli od 11.00 do 16.00 hodin se také mužete zapojit do laické hodnotitelské poroty soutežních vín "> Soucástí tretího rocníku mezinárodní souteže „Svetový den ledového vína“ je bohatý doprovodný program – Open Air Festival vína "> V lednickém zámku sejdou degustátori "> Odborníci to nejlepší z produkce ledových vín "> Vstup na Open air festival je pro verejnost zdarma
Gurmánská turistika

Světový den ledového vína proběhne letos v Lednici již potřetí

  • Vydáno28. srpna 2013
Lednicko-valtický areál přivítá letos již 3. ročník mezinárodní soutěže Světový den ledového vína. Stane se tak již tento víkend 31. srpna až 1. září, kdy se v lednickém zámku sejdou degustátoři, aby ohodnotili a vybrali to nejlepší ze světové produkce ledových a slámových vín.
Zámek LedniceSoutěž ledových a slámových vín Ice Wine du Monde získala patronát Mezinárodní organizace pro révu a víno (International Organisation of Vine and Wine – OIV) v Paříži. Záštita této organizace podtrhuje vysokou mezinárodní úroveň a prestiž soutěže, kterou se Česká republika prezentuje ve světě. Pravidla OIV vyžadují, aby v hlavní soutěži byla zastoupena vína alespoň z osmi zemí, v každé z hodnocených kategorií se navíc musí objevit vína nejméně z pěti zemí a alespoň 20 procent vzorků v hlavní soutěži musí pocházet ze zahraničí.

CzechTourism soutěž organizuje s partnery, mezi které patří Státní zemědělská a potravinářská inspekce, Národní vinařské centrum a Vinařský fond ČR, Národní památkový ústav, obec Lednice, město Valtice, Centrála cestovního ruchu Jižní Morava atd. Soutěž přivede do Česka řadu evropských odborníků, kteří ocení to nejlepší z produkce ledových, slámových a vybraných sladkých vín z celého světa.

Ochutnejte ledová vínaSoučástí třetího ročníku mezinárodní soutěže „Světový den ledového vína“ je bohatý doprovodný programOpen Air Festival vína, který je připraven pro širokou veřejnost. Těšit se můžete na ochutnávky vín z produkce moravských vinařů s možností nákupů vybraných produktů přímo od výrobců, ochutnávku a nákup regionálních specialit jihomoravského kraje, ukázky výroby tradičních řemeslných výrobků, hudební vystoupení, soutěže a odborné besedy a divadelní představení pro děti.

V sobotu od 11.00 do 17.00 hodin a v neděli od 11.00 do 16.00 hodin se také můžete zapojit do laické hodnotitelské poroty soutěžních vín přihlášených v rámci IceWine du Monde 2013. Po celý víkend také bude probíhat soutěž o drobné dárky či slosování o hlavní výhru. Po příchodu do areálu si budete moci vyzvednout leták s plánkem Lednicko-valtického areálu s vyznačenými soutěžními stanovišti, na nichž budou připraveny drobné soutěžní úkoly – pokud navštívíte vyznačená místa, obdržíte razítko k patřičné destinaci v plánku. V případě, že získáte, alespoň poloviční počet razítek z celkového počtu vyznačených destinací a odevzdáte leták v cílové stanici (označená schránka u pódia), bude se moci rozhodnout, zda si na místě vybere upomínkový předmět nebo raději postoupíte do celkového slosování. Bližší informace o celé akci naleznete také na www.denledovehovina.cz.
Zámecký sklep A.D. 1430 Valtice

Zámecký sklep A.D. 1430 Valtice

Zámecký sklep, který je nejstarším sklepem ve Valticích, nabízí návštěvníkům nejen prohlídku těchto unikátních prostor doplněnou výkladem o historii vinařství, ale také seznámení s produkcí valtické vinařské firmy Vinné sklepy Valtice.

Zámek Lednice – zámek s nádherným krajinářským parkem

Zámek Lednice – zámek s nádherným krajinářským parkem

Vydejte se za krásami zámku Lednice, který je součástí Lednicko-valtického areálu. Kníže Alois II. z Lichteinsteina nechal Lednici přebudovat na reprezentační letní sídlo v duchu anglické gotiky. Dnes je celý Lednicko-valtický areál součástí UNESCO.

Zámek Valtice – za poznáním a vínem na jižní Moravu

Zámek Valtice – za poznáním a vínem na jižní Moravu

Dominantou Valtic je barokní zámek s kaplí a kostel Nanebevzetí Panny Marie. Kaple je využívána k hudebním produkcím. Zámek sloužil rodu Lichtenštejnů jako „rodinný domek“. Zpřístupněno je 21 místností zámku a nachází se zde také expozice o knížecí rodině, nově opravené sály a zámecké divadlo.

Salon vín České republiky – ta nejlepší moravská a česká vína

Salon vín České republiky – ta nejlepší moravská a česká vína

Skvělá moravská a česká vína a romantické prostředí hradů a zámků vytváří znamenitou kombinaci, která okouzlí snad každého návštěvníka jižní Moravy. Nádherně zrekonstruovaný a na míru uzpůsobený sklep zámku Valtice ukrývá 100 nejlepších vín z celého Česka pro aktuální sezónu.

Další aktuality

24.9.
2022
Moravská vína sklízejí úspěchy doma i ve světě

Moravská vína sklízejí úspěchy doma i ve světě

Jihomoravský kraj | Gurmánská turistika
20.9.
2022
Oskorušobraní bude o víkendu opět na Travičné

Oskorušobraní bude o víkendu opět na Travičné

Jihomoravský kraj | Gurmánská turistika
19.9.
2022
Klasická hudba oživí Lednicko-valtický areál

Klasická hudba oživí Lednicko-valtický areál

Jihomoravský kraj | Kultura