Úvod > Aktuality > #světovéČesko a Babylon – zažijte zábavu a relax ve stylu starověkého světa
Životní styl

#světovéČesko a Babylon – zažijte zábavu a relax ve stylu starověkého světa

  • Vydáno13. června 2020
Stejně jako je jméno Babylon spojeno se směsicí jazyků a národností, i pro ten liberecký je specifická všestrannost a pestrost. A navíc v originálním stylu starověké Babylonie. Za vodními radovánkami se vydejte do aquaparku, opravdu kvalitní odpočinek a uvolnění pak zajistí wellness svět v podobě antických lázní, kde nechybí solné a bylinkové inhalace, whirpooly, solný důl a další zážitky. Na střeše budovy se budete cítit jako ve starověké Mezopotámii – na sluneční terase totiž objevíte zikkurat.

Navštivte Centrum Babylon, kde si budete připadat jako v jiném světě!

Zikkurat v libereckém Babylonu
Obnovený zikkurat města Ur v Babylonii
BabylonLiberecký komplex Babylon nabízí zážitky, zábavu a relaxaci pro děti i dospělé. Myšlenka vybudování tohoto jedinečného komplexu vznikla už v roce 1996, k její realizaci se nabízela opuštěná a zchátralá budova textilní továrny Hedva. První návštěvníci nové „továrny na zážitky“ přišli do Babylonu roku 1998, o dva roky později se otevřel oblíbený aquaparkvodní svět se čtyřmi tobogány, skluzavkami, romantickými jeskyněmi i divokou řekou včetně saunového světa ve stylu antických lázní. Pro pohodlí a klid návštěvníků byl vybudován čtyřhvězdičkový Wellness hotel Babylon, největší mimopražský hotel v ČR.

Dnes v Babylonu naleznete lunapark pro nejmenší, laser game, bowling, 4D kino a laser shot pro dospělé návštěvníky, zrcadlový labyrint, science centrum iQpark nebo 9D virtuální realitu.


Odpočinek a relaxace v antických lázních

Babylon wellnessRuku v ruce se zábavou přichází i nezbytná relaxace. Centrum Babylom nabízí možnost odpočinku a péče o duši i tělo ve Wellness centru, které je vytvořeno do podoby antických lázní. Nabízí se zde solná inhalace, turecká pára, bylinková inhalace, římská pára, Kneipova koupel, vířivý bazén, tepidarium, solný důl či klasická nebo finská sauna. Na stěnách mnoha místností spatříte antické vzory připomínající výzdobu v římských domech či babylonských zdí. Iluze výletu do minulosti bude umocněna návštěvou Sluneční terasy, která je otevřena od července do srpna – zde se totiž nachází babylonský zikkurat (občerstvení „ve věži“). Na terasu vede přímý vstup z Aquaparku.
 
zikurratAquapark v Babylonu je koncipován jako vodní říše bájného kapitána Nema. Rázem se tak ocitnete v malebném přímořském městečku s vysokým majákem, ze kterého to je už jen pár kroků do tajuplného mořského světa pod vodní hladinou plného nejrůznějších mořských živočichů a korálů. Čekají vás tu tobogany, skluzavky, divoká řeka, tajemná jeskyně, vířivka a mnoho dalšího.

A to není vše – tajemstvím rozlehlého areálu je Hadí chrám připomínající staré ztracené civilizace. Jedná se vlastně o atrium Wellness hotelu, do nějž ze svých oken shlížejí ubytovaní hosté. Atmosféru doplňuje dvojice hroznýšů, která žije v obrovském teráriu.
 

Jak vypadal starověký Babylon?

babylonStarověký Babylon byl skutečnou metropolí, v 7. století př. n. l. největším lidským sídlem na světě. Postaven byl okolo roku 2 350 př. n. l, největšího rozkvětu dosáhl za vlády krále Nabuchadnezara II. Celé město chránila voda – z jedné strany přirozený tok řeky Eufratu a z ostatních umělý vodní příkop. Po řece i zavlažovacích kanálech pluly řady obchodních člunů a lodí. Další ochranu městu poskytovaly vysoké hradby, centrum města tvořil 90 metrů vysoký zikkurat – velká věž o sedmi stupních, chrám boha Marduka. Jedním ze starověkých divů světa byly visuté zahrady Semiramidiny, které se nacházely zde na břehu řeky Eufrat. Podle legend je nechal Nabuchadnezar II postavit pro princeznu Semiramis, až do výšky 25 metrů. Zahrada byla vystavěna na cihlových stupních, nacházely se v ní kamenné sloupy, které nesly celou tíhu stavby, důmyslné zavodňovací systémy, palmové trámy a především nejrůznější rostlinstvo. Zahrady byly zavlažovány prameny vody, které stékaly dolů po hradbách a dávaly tak vodu všem rostlinám.
 
babylon ištařina bránaDalším divem starověkého Babylonu byla Mardukova cesta. Silnice široká 24 metrů vedla od břehů Eufratu k bráně bohyně Ištar, k opevněné stavbě se čtyřmi vysokými věžemi a dál kolem královského paláce až k svatyni Marduka. Byla vydlážděna a na každé spodní straně desky byly klínovým písmem napsány chvály na tehdejšího panovníka – krále Nabukadnesara. Když po ní člověk kráčel, nebylo vidět ani napravo ani nalevo, protože podél cesty byly postaveny sedm metrů vysoké hradby bez jediné brány. Zevnitř byly tyto hradby obložené lesklými kachličkami, na nichž bylo zobrazených na 120 dvoumetrových zvířatlvů, draků, krokodýlů. Tyto zvířata uvidíte i ve výzdobě libereckého Babylonu.

zdi babylonBabyloňané si nejvíce cenili chladného stínu a soukromí. Hliněné stěny domu byly až 2 metry silné a udržovaly uvnitř příjemný chládek. Soukromí si pak zajistili tak, že ven na ulici ústily jen jediné dveře. Všechna okna a další vstupy byly směřovány do vnitřního nádvoří, kolem kterého byl dům postaven. Podobně je tomu i ve Wellness hotelu Babylon, kde tvoří dominantu již zmíněný Hadí chrám, kam vedou všechna hotelová okna.
Wellness Hotel Babylon

Wellness Hotel Babylon

Apartmány pro nezapomenutelné romantické pobyty a výjimečné příležitosti nebo rodinné pokoje pro krásné chvilky s Vašimi blízkými! To vše a zábavu na celý den najdete u nás pod jednou střechou.

Bowling ve stylu amerických 50. let

Bowling ve stylu amerických 50. let

Bowling je zábava pro celou rodinu!

Aquapark Babylon v Liberci

Aquapark Babylon v Liberci

Přijďte si užít zábavu do unikátně vyzdobeného Aquaparku ve stylu příběhů Julese Verna! Rázem se tak ocitnete v malebném přímořském městečku s vysokým majákem, ze kterého to je už jen pár kroků do tajuplného mořského světa pod vodní hladinou plného nejrůznějších mořských živočichů a korálů.

Labyrint – největší zrcadlové bludiště v Evropě v prostorách Centra Babylon

Labyrint – největší zrcadlové bludiště v Evropě v prostorách Centra Babylon

Navštivte unikátní zrcadlový labyrint! Největší stacionární zrcadlové bludiště na kontinentě vybavené 120 velkoplošnými zrcadly rozmístěnými po chodbách, jejichž délka dosahuje 200 metrů.

Babylonské wellness centrum – relaxace pro tělo i duši

Babylonské wellness centrum – relaxace pro tělo i duši

Potěšte své smysly a uvolněte se v jedinečném luxusním wellness centru. Rozmanité procedury aktivují všechny smysly a důkladně prohřejí vaše tělo.

Lunapark v Centru Babylon v Liberci

Lunapark v Centru Babylon v Liberci

Zábava pro všechny generace za každého počasí, to je Lunapark v Centru Babylon v Liberci. Užívejte si atmosféru pouťové zábavy po celý rok a za každého počasí!

Další aktuality

Na Máchově jezeře si užijete adventní plavby

Společnost Regata Máchovo jezero připravila na každou adventní neděli sérii Adventních plaveb, při kterých na vás na palubě lodě Máj dýchne ta správná vánoční atmosféra. Čaj a svařené víno nebo grog jsou samozřejmostí a jsou v ceně lodního lístku. Stačí se jen teple obléknout a vyrazit, čeká na vás nezapomenutelných 60 minut na vodě!
Liberecký kraj | Zážitky

Vypravte se do pohádky na zámek Sychrov

Pohádkové prohlídky na zámku Sychrov již mají svoji tradici. První prohlídky tohoto druhu se uskutečnily už v prosinci 2002 a od té doby pravidelně nejpohádkovější zámek Libereckého kraje ožívá pohádkovým příběhem. Koncem listopadu, přesněji řečeno 25. a 26. 11. 2023, se na zámku Sychrov, který sloužil jako rezidence původem francouzského rodu Rohanů, objeví čertice, která zábavnou a nenáročnou formou ukáže dětem nejkrásnější prostory zámku. Současně bude na nádvoří probíhat oblíbený adventní trh.
Liberecký kraj | Zážitky

Víkend Křišťálového údolí 2023: užijte si prohlídky skláren a ateliérů

Letos již po čtvrté otevřou své brány desítky sklářů, výrobců bižuterie nebo vánočních ozdob v celém Libereckém kraji. Návštěvníci Víkendu Křišťálového údolí se budou moci vydat i do muzeí a středních sklářských a uměleckých škol v Jablonci nad Nisou, Železném Brodě, Kamenickém Šenově nebo Novém Boru. Otevřené dveře ateliérů, skláren a škol budou ve dnech 25. a 26. listopadu 2023. Poznejte a podívejte se na práci se sklem zblízka!
Liberecký kraj | Zážitky

Objevte tajemné příběhy Jizerských hor skrze zdejší pomníčky

Fenoménem Jizerských hor jsou drobné pomníčky rozeseté po mnoha kopcích i dolinách. Snad nikde jinde v České republice jich nenajdete tolik. Připomínají dávné i současné osudy zdejších horalů a výletníků. U některých vás až zamrazí, jiné zase vyvolají na tváři úsměv. Jejich objevování není vždy snadné, neboť se často jedná o skrytá místa hluboko v lesích. Pojďte s námi objevovat tajemné příběhy Jizerských hor!
Liberecký kraj | Památky

Vánoční ozdoby 2023: exkurze, výstavy a inspirace

Ve městech, městečkách a obcích stojí každoročně krásné vánoční stromy, které zdobí adventní čas. Jestliže i vy už začínáte pomalu přemýšlet, čím ozdobíte letos své vánoční stromečky a jak vnést vánoční atmosféru do svého domova, máme pro vás pár tipů. Inspirací mohou být prohlídky dílen, vánočních galerií a manufaktur, kde se vánoční ozdoby vyrábějí – a je nejvyšší čas plánovat, protože prohlídky je často nutné objednat předem. Zároveň v době před Vánocemi jsou doširoka otevřené dveře podnikových prodejen.
Liberecký kraj | Kultura

Znáte záhadný Burk? Poznejte sídlo tajemného doktora Kittela v Pěnčíně

Unikátní Kittelův dům v Pěnčíně na Jablonecku, zvaný Burk, se podařilo nedávno zrekonstruovat do původní podoby, jakou stavba měla za života slavného lékaře Jana Josefa Antonína Eleazara Kittela v polovině 18. století. Počin je o to radostnější, že jedné z největších českých roubenek, hrozila úplná zkáza. Zrestaurovaný Burk nabízí muzeum, infocentrum, prodej suvenýrů a Kittelovu lékárnu. 16. listopadu si tu připomenou 240 let od narození léčitele Jana Josefa Antonína Eleazara Kittela.
Liberecký kraj | Památky

Na Sychrově se budou v listopadu konat pohádkové prohlídky

Po dva víkendy 11. až 12. listopadu a 25. a 26. listopadu 2023 ožije státní zámek Sychrov pohádkovými prohlídkami – v první polovině listopadu to bude pohádka O Arvénské princezně a ke konci měsíce potom Prohlídka s čerticí. Speciální prohlídky, kdy zámecké interiéry slouží jako kulisa pro samotný pohádkový příběh, se odehrávají pouze několikrát do roka. Proto s návštěvou neváhejte a svá místa na prohlídkách si včas zarezervujte!
Liberecký kraj | Zážitky

Bozkovské dolomitové jeskyně můžete navštívit i v zimním období

I v zimním období přináší Český ráj návštěvníkům řadu možností k výletům. Láká vás objevování podzemních prostor a krás? Máme pro vás tip, kde je v zimě příjemněji než v létě – Bozkovské dolomitové jeskyně. Kromě toho, že jsou Bozkovské jeskyně jediné zpřístupněné jeskyně na severu Čech, tak se zde také nachází největší podzemní jezero v Čechách. Pyšnit se mohou také spoustou dalších zajímavostí a rarit. V listopadu a prosinci je otevřeno vždy od pondělí do pátku od 9:00 do 15:00 hodin. Veřejnosti zpřístupněný okruh je dlouhý 350 m, s dobou prohlídky 45 minut.
Liberecký kraj | Příroda