Úvod > Aktuality > #světovéČesko a Babylon – zažijte zábavu a relax ve stylu starověkého světa
#světovéČesko a Babylon – zažijte zábavu a relax ve stylu starověkého světa
"> "> "> "> "> "> "> "> "> "> ">
Životní styl

#světovéČesko a Babylon – zažijte zábavu a relax ve stylu starověkého světa

  • Vydáno13. června 2020
Stejně jako je jméno Babylon spojeno se směsicí jazyků a národností, i pro ten liberecký je specifická všestrannost a pestrost. A navíc v originálním stylu starověké Babylonie. Za vodními radovánkami se vydejte do aquaparku, opravdu kvalitní odpočinek a uvolnění pak zajistí wellness svět v podobě antických lázní, kde nechybí solné a bylinkové inhalace, whirpooly, solný důl a další zážitky. Na střeše budovy se budete cítit jako ve starověké Mezopotámii – na sluneční terase totiž objevíte zikkurat.

Navštivte Centrum Babylon, kde si budete připadat jako v jiném světě!

Zikkurat v libereckém Babylonu
Obnovený zikkurat města Ur v Babylonii
BabylonLiberecký komplex Babylon nabízí zážitky, zábavu a relaxaci pro děti i dospělé. Myšlenka vybudování tohoto jedinečného komplexu vznikla už v roce 1996, k její realizaci se nabízela opuštěná a zchátralá budova textilní továrny Hedva. První návštěvníci nové „továrny na zážitky“ přišli do Babylonu roku 1998, o dva roky později se otevřel oblíbený aquaparkvodní svět se čtyřmi tobogány, skluzavkami, romantickými jeskyněmi i divokou řekou včetně saunového světa ve stylu antických lázní. Pro pohodlí a klid návštěvníků byl vybudován čtyřhvězdičkový Wellness hotel Babylon, největší mimopražský hotel v ČR.

Dnes v Babylonu naleznete lunapark pro nejmenší, laser game, bowling, 4D kino a laser shot pro dospělé návštěvníky, zrcadlový labyrint, science centrum iQpark nebo 9D virtuální realitu.


Odpočinek a relaxace v antických lázních

Babylon wellnessRuku v ruce se zábavou přichází i nezbytná relaxace. Centrum Babylom nabízí možnost odpočinku a péče o duši i tělo ve Wellness centru, které je vytvořeno do podoby antických lázní. Nabízí se zde solná inhalace, turecká pára, bylinková inhalace, římská pára, Kneipova koupel, vířivý bazén, tepidarium, solný důl či klasická nebo finská sauna. Na stěnách mnoha místností spatříte antické vzory připomínající výzdobu v římských domech či babylonských zdí. Iluze výletu do minulosti bude umocněna návštěvou Sluneční terasy, která je otevřena od července do srpna – zde se totiž nachází babylonský zikkurat (občerstvení „ve věži“). Na terasu vede přímý vstup z Aquaparku.
 
zikurratAquapark v Babylonu je koncipován jako vodní říše bájného kapitána Nema. Rázem se tak ocitnete v malebném přímořském městečku s vysokým majákem, ze kterého to je už jen pár kroků do tajuplného mořského světa pod vodní hladinou plného nejrůznějších mořských živočichů a korálů. Čekají vás tu tobogany, skluzavky, divoká řeka, tajemná jeskyně, vířivka a mnoho dalšího.

A to není vše – tajemstvím rozlehlého areálu je Hadí chrám připomínající staré ztracené civilizace. Jedná se vlastně o atrium Wellness hotelu, do nějž ze svých oken shlížejí ubytovaní hosté. Atmosféru doplňuje dvojice hroznýšů, která žije v obrovském teráriu.
 

Jak vypadal starověký Babylon?

babylonStarověký Babylon byl skutečnou metropolí, v 7. století př. n. l. největším lidským sídlem na světě. Postaven byl okolo roku 2 350 př. n. l, největšího rozkvětu dosáhl za vlády krále Nabuchadnezara II. Celé město chránila voda – z jedné strany přirozený tok řeky Eufratu a z ostatních umělý vodní příkop. Po řece i zavlažovacích kanálech pluly řady obchodních člunů a lodí. Další ochranu městu poskytovaly vysoké hradby, centrum města tvořil 90 metrů vysoký zikkurat – velká věž o sedmi stupních, chrám boha Marduka. Jedním ze starověkých divů světa byly visuté zahrady Semiramidiny, které se nacházely zde na břehu řeky Eufrat. Podle legend je nechal Nabuchadnezar II postavit pro princeznu Semiramis, až do výšky 25 metrů. Zahrada byla vystavěna na cihlových stupních, nacházely se v ní kamenné sloupy, které nesly celou tíhu stavby, důmyslné zavodňovací systémy, palmové trámy a především nejrůznější rostlinstvo. Zahrady byly zavlažovány prameny vody, které stékaly dolů po hradbách a dávaly tak vodu všem rostlinám.
 
babylon ištařina bránaDalším divem starověkého Babylonu byla Mardukova cesta. Silnice široká 24 metrů vedla od břehů Eufratu k bráně bohyně Ištar, k opevněné stavbě se čtyřmi vysokými věžemi a dál kolem královského paláce až k svatyni Marduka. Byla vydlážděna a na každé spodní straně desky byly klínovým písmem napsány chvály na tehdejšího panovníka – krále Nabukadnesara. Když po ní člověk kráčel, nebylo vidět ani napravo ani nalevo, protože podél cesty byly postaveny sedm metrů vysoké hradby bez jediné brány. Zevnitř byly tyto hradby obložené lesklými kachličkami, na nichž bylo zobrazených na 120 dvoumetrových zvířatlvů, draků, krokodýlů. Tyto zvířata uvidíte i ve výzdobě libereckého Babylonu.

zdi babylonBabyloňané si nejvíce cenili chladného stínu a soukromí. Hliněné stěny domu byly až 2 metry silné a udržovaly uvnitř příjemný chládek. Soukromí si pak zajistili tak, že ven na ulici ústily jen jediné dveře. Všechna okna a další vstupy byly směřovány do vnitřního nádvoří, kolem kterého byl dům postaven. Podobně je tomu i ve Wellness hotelu Babylon, kde tvoří dominantu již zmíněný Hadí chrám, kam vedou všechna hotelová okna.
Wellness Hotel Babylon

Wellness Hotel Babylon

Apartmány pro nezapomenutelné romantické pobyty a výjimečné příležitosti nebo rodinné pokoje pro krásné chvilky s Vašimi blízkými! To vše a zábavu na celý den najdete u nás pod jednou střechou.

Bowling ve stylu amerických 50. let

Bowling ve stylu amerických 50. let

Bowling je zábava pro celou rodinu!

Aquapark Babylon v Liberci

Aquapark Babylon v Liberci

Přijďte si užít zábavu do nově zrekonstruovaného Aquaparku ve stylu příběhů Julese Verna! Rázem se tak ocitnete v malebném přímořském městečku s vysokým majákem, ze kterého to je už jen pár kroků do tajuplného mořského světa pod vodní hladinou plného nejrůznějších mořských živočichů a korálů.

Labyrint – největší zrcadlové bludiště v Evropě v prostorách Centra Babylon

Labyrint – největší zrcadlové bludiště v Evropě v prostorách Centra Babylon

Navštivte unikátní zrcadlový labyrint! Největší stacionární zrcadlové bludiště na kontinentě vybavené 120 velkoplošnými zrcadly rozmístěnými po chodbách, jejichž délka dosahuje 200 metrů.

Babylonské wellness centrum – relaxace pro tělo i duši

Babylonské wellness centrum – relaxace pro tělo i duši

Potěšte své smysly a uvolněte se v jedinečném luxusním wellness centru. Rozmanité procedury aktivují všechny smysly a důkladně prohřejí vaše tělo.

Lunapark v Centru Babylon v Liberci

Lunapark v Centru Babylon v Liberci

Zábava pro všechny generace za každého počasí, to je Lunapark v Centru Babylon v Liberci. Užívejte si atmosféru pouťové zábavy po celý rok a za každého počasí!