Úvod > Aktuality > Světová špička ve hře na klasickou kytaru se sejde v Kutné Hoře
Světová špička ve hře na klasickou kytaru se sejde v Kutné Hoře
"> "> ">
Kultura

Světová špička ve hře na klasickou kytaru se sejde v Kutné Hoře

  • Vydáno1. července 2019
20. ročník mezinárodní kytarové soutěže, jedné z evropských nejvýznamnějších soutěží ve hře na klasickou kytaru, probšhne od 2. do 6. července 2019 v Kutné Hoře. Soutěžní program provází vynikající večerní koncerty pro širokou veřejnost, mistrovské kurzy s uznávanými zahraničními umělci či výstava vybavení pro kytaristy.
Cyprien n´tsaiMezinárodní bienále interpretační kytarové soutěže Kutná Hora – tak zní oficiální název soutěže – se koná v Kutné Hoře vždy jednou za dva roky, a to na přelomu měsíců června a července. Tentokrát se odehraje ve dnech 2. – 6. července 2019. Jubilejní 20. ročník festivalu přinese kromě nádherné hudby také prodejní výstavu kytar, not a kytarových příslušenství. Nebudou chybět ani přednášky, workshopy nebo "Česko-německý den". Také letos doprovodí festival ocenění "Mladý kytarista roku".

Večerní kytarové koncerty se budou konat v Galerii Středočeského kraje GASK. V úterý 2. 7.  se v refektáři v 18:00 hodin představí Chiawei Lin z Taivanu. Od 19:00 hod. pak bude probíhat slavnostní zahajovací ceremoniál a v 19:20 hod. rozezní svou kytaru Pavel Steidl.

Lorenzo MicheliStředa 3. 7. bude ve štábním domku patřit v 19:30 hod. You Wu z Číny a ve 20:15 se na scéně objeví Johannes Monno z Německa. Koncert ve čtvrtek 4. 7. se bude konat také ve štábním domku, tentokrát se představí v 19:35 Lorenzo Micheli z Itálie.

V pátek 5. 7. se na scéně štábního domku vystřídají dva muzikanti v 19:35 Cyprien N'Tsaï z Francie a ve 20:20 Ziran Dukić z Chorvatska. Slavnostní vyhlášení výsledků ukončení soutěže proběhne v sobotu 6. 7. v refektáři od 22:00 hodin.
Galerie Středočeského kraje v Kutné Hoře – GASK

Galerie Středočeského kraje v Kutné Hoře – GASK

Druhá největší galerie v České republice sídlí v prostorách rozsáhlé citlivě zrekonstruované barokní budovy bývalé Jezuitské koleje v Kutné Hoře. Galerie GASK se zaměřuje především na výtvarné umění 20. a 21. století.