Úvod > Aktuality > Světová špička ve hře na klasickou kytaru se sejde v Kutné Hoře
Kultura

Světová špička ve hře na klasickou kytaru se sejde v Kutné Hoře

  • Vydáno1. července 2019
20. ročník mezinárodní kytarové soutěže, jedné z evropských nejvýznamnějších soutěží ve hře na klasickou kytaru, probšhne od 2. do 6. července 2019 v Kutné Hoře. Soutěžní program provází vynikající večerní koncerty pro širokou veřejnost, mistrovské kurzy s uznávanými zahraničními umělci či výstava vybavení pro kytaristy.
Cyprien n´tsaiMezinárodní bienále interpretační kytarové soutěže Kutná Hora – tak zní oficiální název soutěže – se koná v Kutné Hoře vždy jednou za dva roky, a to na přelomu měsíců června a července. Tentokrát se odehraje ve dnech 2. – 6. července 2019. Jubilejní 20. ročník festivalu přinese kromě nádherné hudby také prodejní výstavu kytar, not a kytarových příslušenství. Nebudou chybět ani přednášky, workshopy nebo "Česko-německý den". Také letos doprovodí festival ocenění "Mladý kytarista roku".

Večerní kytarové koncerty se budou konat v Galerii Středočeského kraje GASK. V úterý 2. 7.  se v refektáři v 18:00 hodin představí Chiawei Lin z Taivanu. Od 19:00 hod. pak bude probíhat slavnostní zahajovací ceremoniál a v 19:20 hod. rozezní svou kytaru Pavel Steidl.

Lorenzo MicheliStředa 3. 7. bude ve štábním domku patřit v 19:30 hod. You Wu z Číny a ve 20:15 se na scéně objeví Johannes Monno z Německa. Koncert ve čtvrtek 4. 7. se bude konat také ve štábním domku, tentokrát se představí v 19:35 Lorenzo Micheli z Itálie.

V pátek 5. 7. se na scéně štábního domku vystřídají dva muzikanti v 19:35 Cyprien N'Tsaï z Francie a ve 20:20 Ziran Dukić z Chorvatska. Slavnostní vyhlášení výsledků ukončení soutěže proběhne v sobotu 6. 7. v refektáři od 22:00 hodin.
GASK – Galerie Středočeského kraje v Kutné Hoře

GASK – Galerie Středočeského kraje v Kutné Hoře

Galerie Středočeského kraje je galerie moderního a současného umění, která sídlí v jedinečných prostorách bývalé Jezuitské koleje, v těsné blízkosti klenotu gotické architektury, chrámu sv. Barbory v Kutné Hoře.

Další aktuality

Hrady kolem Berounky: vyberete si výlet po souši nebo po vodě?

Berounka je řeka pro pohodáře, kteří nikam nespěchají. Snadno se s ní vypořádají i začátečníci, navíc většinu trasy poplujete nádhernou přírodou, kde civilizace zůstane daleko za vámi. A hlavně: téměř za každou zatáčkou čeká tábořiště a někde v okolí se dozajista skrývá zajímavá památka. K nim se pohodlně dostanou i ti, kteří zvolí pohyb po souši či na kole.
Středočeský kraj | Letní sporty

Zábavní areály a farmy: z Prahy vám bude stačit necelá hodina...

…a jste tam a dál už se můžete jen bavit a hrát si – sami nebo s dětmi, to záleží jen na vás. A samozřejmě na výběru místa, protože někde jsou zkrátka děti na prvním místě. Počítejte každopádně s tím, že na většině míst strávíte celý den a čas vám uteče tak rychle, že tomu sami nebudete věřit.
Středočeský kraj | Zážitky

Užijte si Saunafest v Aquapalace Praha

Kvalifikace Mistrovství České republiky v saunových ceremoniálech, účinkující a hosté z desítky zemí světa, saunové divadlo, freestyle s ručníky i oblíbené metličkování – vše nabídne očekávaný festival zážitkového saunování SaunaFest 2024. Akce proběhne od 11. do 14. dubna v největším Saunovém světě Aquapalace Praha!
Středočeský kraj | Životní styl

Pomozte vyčistit řeku Sázavu

Dobrovolníci se od 12. do 14. dubna 2024 vydají opět k řece Sázavě, aby před nadcházející turistickou sezonou vyčistili její břehy. Tradiční jarní úklid známý jako Čistá řeka Sázava se uskuteční už podevatenácté. Na asi 90kilometrový úsek z Kácova do Pikovic, který se uklízí v režii Posázaví o.p.s., nastoupí party dobrovolníků a odpad, který nasbírají, budou nákladní auta odvážet na skládku.
Středočeský kraj | Příroda

Zámek Kačina bude mít bránu dokořán

V sobotu 13. dubna 2024 se zámek Kačina opět připojí k celostátní akci Brány památek dokořán, do níž se každoročně zapojuje řada památkových objektů na území celé České republiky. Na vybraných památkách jsou pro návštěvníky připraveny speciální výstavy, koncerty a prohlídky. Nejinak je tomu v případě Kačiny, naší nejvýznamnější klasicistní stavby, kde proběhnou dvě netradiční prohlídky!
Středočeský kraj | Památky

Skalní hrad Drábské světničky zůstává i nadále uzavřený

Letos se jako i v minulých letech turistům neotevře skalní hrad Drábské světničky u Mnichova Hradiště ve Středočeském kraji. Lesy České republiky zde chystají velkou rekonstrukci, která má zajistit ochranu památky tak, aby nedocházelo k poškozování skal lidskou nohou.
Středočeský kraj | Památky

Co navštívit v Brdech? Tipy na výlety do Brd, kam byl dlouho vstup zakázán

Padrťské rybníky, lovecký zámeček Tři trubky, nespočet studánek a skalních vyhlídek a také deset vrcholů s nadmořskou výškou více než 800 metrů – to všechno nabízejí Brdy, které se pro turisty nedávno otevřely. Pojďte se s portálem Kudy z nudy podívat do míst, kam se dlouho nesmělo chodit.
Středočeský kraj | Příroda

Vltavské vyhlídky: poznejte nejhezčí a turisty nejvyhledávanější vyhlídky na meandry Vltavy

Vrchovnice, Máj, Bednář, Zadka a spousty dalších bezejmenných míst – to jsou nekrásnější vltavské vyhlídky, které mají svoje kouzlo během celého roku. Víte, kde je hledat? A jak se dostanete tam, kam žádné značky nevedou? Poradíme vám na portálu Kudy z nudy.
Středočeský kraj | Příroda