Úvod > Aktuality > Světová premiéra Lego setu Star wars k vidění na výstavě v Lipně
Hluboká nad Vltavou.JPG
"> Hluboká nad Vltavou.JPG ">
Zážitky

Světová premiéra Lego setu Star wars k vidění na výstavě v Lipně

  • Vydáno1. června 2013
Největší výstava Lega v České republice byla dnes zahájena spolu s prezentací větové novinky Ewok Village z kolekce Star Wars. Unikátní výstava až čtyřmetrových modelů z Lega bude k vidění v areálu Lipno Point v Lipně nad Vltavou do konce září.
Výstava Ujíždíme na Legu potěší každého fanouška Hvězdných válek. S  novým setem můžete cestovat na měsíc Endor a navštívit dům Ewoků na stromě. Přesně jako ve Star Wars: Epizoda VI Návrat Jediho tento set představuje chýši Ewoků vysoko v korunách stromů navíc se skvělými funkcemi. Jedná se například o skrýš ve stromu, tajný úkryt světelného meče, pavoučí síť, pasti ze sítí, klouzačku, katapulty a zvedací trůn. Mezi naprosto realistické detaily patří provazové žebříky, rostlinné prvky, kuchyně, sklad jídla a ložnice.
 
Návštěvníci výstavy Ujíždíme na Legu si budou moci prohlédnout precizně propracované modely hradů a zámků Hluboká nad Vltavou, Rožmberk, Červená Lhota a dalších nebo významných architektonických skvostů jako jsou Staroměstská radnice, katedrála sv. Bartoloměje či vila Tugendhat. Kromě toho bude k vidění vesmírná základna Space Point, vláčkodráha, Lego Technic nebo třeba socha Terminátora v životní velikosti. Výstava zaujímá plochu 650 m2.
 
V hracím koutku jsou stolky na stavění. Každé dítě také dostane při vstupu na výstavu kartičku se soutěžními otázkami, takže výstava bude pro ně ještě zábavnější.  V sekci Lego Technic budou k vidění auta, stíhačka či vrtulník, který lze ovládat. Obrovský model vesmírné základny Space Point se sochami mimozemšťanů a Terminátorem bude doplňovat promítání vesmírného videa, dále budou návštěvníci moci zhlédnout modely ze Star Wars či kolejiště.
 
Výstava probíhá v rekreačním resortu Lipno Point, který nabízí ve svém okolí vodní sporty jako jachting, windsurfing, paddle boarding nebo závody dračích lodí. Resort má pro své nejmenší ubytované hosty během letních prázdnin připraven bohatý animační program, aby i starostlivým rodičům dal okusit chvilky skutečně dovolenkové pohody. Na děti čeká skákací hrad, facepaintig, tvoření, malování, modelování, skládání z lega, hry na vodě i na souši, divadélko, promítání, dětský koutek, lezecká stěna a jachting.