Úvod > Aktuality > Světlo v ulicích rozzáří Písek
Svetla v ulicích v Písku
"> Svetla v ulicích v Písku "> Kamenný most v Písku "> Dekanský kostel v Písku
Zážitky

Světlo v ulicích rozzáří Písek

  • Vydáno23. října 2013
Od čtvrtka 24. do neděle 27. října se písecké památky rozzáří díky audiovizuálnímu projektu Světlo v ulicích. Vrcholem festivalu světelných efektů bude sobotní představení Tagtool na Velkém náměstí.
Světla v ulicích PískuZajímavé budovy se rozsvítí do nevídané podoby. Ve čtvrtek a v pátek bude osvětlen Kamenný most od 19 do jedné hodiny ranní. V sobotu a v neděli bude připraveno osvětlení oblasti Bakaláře u děkanského kostela. Ochoz věže kostela ozdobí efekt mořského majáku. Nasvícen bude také gotický příkop včetně přilehlého opevnění města. Světla se rozzáří opět mezi devatenáctou a jednou hodinou. 

Absolutní vrchol akce Světlo v ulicích proběhne v sobotu 26. října od 19 hodin na Velkém náměstí před budovu Okresního soudu. Odehraje se zde vizuální světelná performance zvaná Tagtool. Tagtool je nová moderní malířská technika, při které umělec tvoří v reálném čase velkoformátové obrazy na vybrané budovy za pomocí silných projektů, speciálních počítačů a neobvyklých malířských technik. Aktéry večera budou Frances Sander z Velké Británie a Dmitri Berzon z Ruska.
Kamenný most v Písku – nejstarší památka svého druhu v ČR

Kamenný most v Písku – nejstarší památka svého druhu v ČR

Kamenný most v Písku byl postaven jako součást Zlaté stezky na pokyn Přemysla Otakara II. královskou písecko-zvíkovskou stavební hutí. Je národní kulturní památkou a klenotem města. Výstavba mostu byla nepochybně zahájena ve druhé polovině 13. století.

Děkanský kostel Narození Panny Marie v Písku

Děkanský kostel Narození Panny Marie v Písku

Trojlodní stavba ze druhé poloviny 13. století, původně s dvojicí stejně vysokých věží. Stejně jako hrad či most a další nejstarší stavby ve městě je farní kostel dílem písecko-zvíkovské stavební huti. Je možné navštívit také věž po předchozí rezervaci.