!

Upozornění: Redakce prosí všechny zájemce o akce a aktivity, aby se před jejich návštěvou informovali u organizátora, zda a kdy probíhají vzhledem k opatřením přijatým vládou ČR k nákaze Covid-19. Omlouváme se, že informace o otevíracích dobách a termínech konání uvedených na webu Kudyznudy.cz nemusí být vždy aktuální.

Úvod > Aktuality > Světlo rozehraje v Lounech kouzelný páteční večer

Světlo rozehraje v Lounech kouzelný páteční večer

Vydáno 10. července 2017 Kultura
V pátek 14. července se uskuteční v Lounech druhý ročník festivalu Kouzlo světla. V centru města návštěvníci uvidí světelné instalace předních českých umělců. Vrcholem akce bude světová premiéra velkoformátového videomappingu, který rozhýbe fasádu městské knihovny.
Program festivalu začne na Mírovém náměstí ve 20.00 hodin. Mimořádně bude zpřístupněna věž chrámu sv. Mikuláše. Diváci si budou moci prohlédnout instalaci Schrödinderova kočka ve sklepě Oblastního muzea nebo navštívit výstavu Jana Márii ValtaGalerii města Loun.

Slavnostní zahájení se uskuteční ve 21.15 hodin. Po úplném setmění se spustí světelné instalace a projekce. Videomappingová show Cells představuje metaforu oblouku mezi viděním krajiny jako pozůstatku dávných masivních pohybů geologických hmot a uměleckým krajinářským romantismem. Monolith z více než tří tisíc LED kuliček v Hilbertově ulici vzdává hold ruchu i klidu noci ve velkoměstě. Prostor kostela Církve československé husitské ozdobí zeleně svítící plastika Uranium Figure. Ayahuasca na městských hradbách vtáhne do světa mikroskopického života. Podívanou doplní audiovizuální instalace Hyperbaroko a Romeo a Julie. Před Vrchlického divadlem se rozzáří piazzetta, která představuje návrh řešení prostoru s využitím geometrické kompozice Zdeňka Sýkory z roku 1962.

Během pátečního programu budou v Lounech až do půlnoci mimořádně otevřeny některé restaurace a kavárny v centru města. 
 
Ohře – Vodáckou stezkou do Karlových Varů i Slavkovského lesa

Ohře – Vodáckou stezkou do Karlových Varů i Slavkovského lesa

Čtvrtá nejdelší řeka na našem území pramení v Bavorsku v přírodní rezervaci Smrčiny. Protéká historickou částí města Cheb a chebskou pánví pokračuje v meandrech až do Kynšperka nad Ohří. Ohře obtéká obloukem hrad Loket a vtéká do CHKO Slavkovský les.

Chrám sv. Mikuláše v Lounech

Chrám sv. Mikuláše v Lounech

Kostel sv. Mikuláše v Lounech, jedno z vrcholných děl české pozdní gotiky, je dominantou a chloubou města. Roku 1994 byl vyhlášen Národní kulturní památkou.

Oblastní muzeum Louny

Oblastní muzeum Louny

Muzeum je umístěno v centru historického jádra města v budovách památkové hodnoty, rekonstruovaných pro muzejní účely. Muzeum nabízí návštěvníkům dvě stálé expozice s historickou a přírodovědnou náplní.

Další aktuality

23.10.
2019
V Úštěku bude pondělí plné českých řemesel

V Úštěku bude pondělí plné českých řemesel

Severozápadní Čechy | Kultura
17.10.
2019
Prožijte podzim na vesnici v Zubrnicích

Prožijte podzim na vesnici v Zubrnicích

Severozápadní Čechy | Kultura