Úvod > Aktuality > Svět prérijních indiánů poznáte v indiánské vesničce v obci Růžová
Svět prérijních indiánů poznáte v indiánské vesničce v obci Růžová
"> "> "> "> "> Užijte si v sobotu svet indiánu "> Indiánská vesnicka Rosehill predstaví svet prérijních indiánu "> Indiánská vesnicka Rosehill - indiánská show
Zážitky

Svět prérijních indiánů poznáte v indiánské vesničce v obci Růžová

  • Vydáno3. července 2022
Přijďte se podívat, jak kdysi žili prérijní indiáni – kočovní lovci bizonů. Spoustu exponátů a dovedností si zde můžete vyzkoušet – zastřílet si z luku, zabubnovat na buben, zahrát indiánské hry, házet tomahawkem, nebo si zkusit rozdělat oheň křesáním. Vesnička bude otevřena pro veřejnost 2. 7. až 31. 8. 2022. Pravidelně každou sobotu v červenci a srpnu se od 14:00 koná komentovaná prohlídka vesničky a od 15:00 do 16:00 hodin probíhá vystoupení s indiánskými tanci, písněmi a divadlem. Přeneste se do světa prérijních indiánů v indiánské vesničce Rosehill na Děčínsku!

IndiánPřijďte se podívat, jak dříve žily slavné indiánské kmeny Siouxů a Čejenů, zastřílet si z luku, zabubnovat na buben, rozdělat oheň křesáním, zahrát indiánské hry, nebo si vyrobit lapač snů. Vesnička bude otevřena pro veřejnost 2. července až 31. srpna 2021.

Indiánská vesnice Rosehill v obci Růžová u Děčína přibližuje návštěvníkům život původních obyvatel Severní Ameriky v 19. století. Uvidíte zde stylově zařízené stany týpí, repliky původních indiánských oděvů, hraček, zbraní, hudebních nástrojů a věcí denní potřeby.

indiániVesničkou vás provedou dobově oblečení průvodci, můžete si zastřílet z luku, zabubnovat na buben, vyrobit lapač snů, vyzkoušet indiánské hry nebo zkusit rozdělat oheň křesáním. Uvidíte vystoupení s indiánskými písněmi a scénickými tanci (Orlí a Bizoní tanec), divadelní příběh o prvním setkání indiánů s bělochy, můžete si zatančit Hadí tanec.

Indiánská vesnička je během prázdnin (od 6. července 2021) otevřena denně od 10:00 do 17:00, show je na programu vždy v sobotu od 14:00 hodin a od 15:00 do 16:00 vystoupení s indiánskými tanci, písněmi a divadlem.

Indiánská vesnička Rosehill – poznejte svět prérijních indiánů

2.7.
31.8.
Indiánská vesnička Rosehill – poznejte svět prérijních indiánů

Indiánská vesnice v Růžové na Děčínsku přibližuje život prérijních indiánů. Uvidíte zde dobově zařízená týpí, indiánské oblečení, hračky, zbraně i hudební nástroje. Můžete si zkusit lukostřelbu, hod oštěpem a tomahawkem. Každou sobotu je pak na programu show s indiánskými tanci, písněmi a divadlem.

Indiánská vesnička Rosehill – svět prérijních indiánů

Indiánská vesnička Rosehill – svět prérijních indiánů

Indiánská vesnička Rosehill se nachází v malebné krajině CHKO Labské pískovce v obci Růžová na Děčínsku. Uvidíte zde osadu prérijních indiánů – stylově vybavené interiéry indiánských týpí, repliky původních indiánských oděvů, hraček, zbraní, hudebních nástrojů a věcí denní potřeby.