Úvod > Aktuality > Svět prérijních indiánů poznáte v indiánské vesničce v obci Růžová

Svět prérijních indiánů poznáte v indiánské vesničce v obci Růžová

Vydáno 2. července 2019 Zážitky
Přijďte se podívat, jak kdysi žili prérijní indiáni - kočovní lovci bizonů. Spoustu exponátů a dovedností si zde můžete vyzkoušet - zastřílet si z luku, zabubnovat na buben, zahrát indiánské hry, házet tomahawkem, nebo si zkusit rozdělat oheň křesáním. Pravidelně každou sobotu v červenci a srpnu se od 14:00 koná komentovaná prohlídka vesničky a od 15:00 do 16:00 hodin probíhá vystoupení s indiánskými tanci, písněmi a divadlem. Přeneste se do světa prérijních indiánů v indiánské vesničce Rosehill na Děčínsku!

Indiánská vesnička Rosehill - svět prérijních indiánůPřijďte se podívat, jak dříve žily slavné indiánské kmeny Siouxů a Čejenů, zastřílet si z luku, zabubnovat na buben, rozdělat oheň křesáním, zahrát indiánské hry, nebo si vyrobit lapač snů.

Indiánská vesnice Rosehill v obci Růžová u Děčína přibližuje návštěvníkům život původních obyvatel Severní Ameriky v 19. století. Uvidíte zde stylově zařízené stany týpí, repliky původních indiánských oděvů, hraček, zbraní, hudebních nástrojů a věcí denní potřeby.

IndiánVesničkou vás provedou dobově oblečení průvodci, můžete si zastřílet z luku, zabubnovat na buben, vyrobit lapač snů, vyzkoušet indiánské hry nebo zkusit rozdělat oheň křesáním. Uvidíte vystoupení s indiánskými písněmi a scénickými tanci (Orlí a Bizoní tanec), divadelní příběh o prvním setkání indiánů s bělochy, můžete si zatančit Hadí tanec.

Indiánská vesnička je během prázdnin otevřena denně od 10:00 do 17:00, show je na programu vždy v sobotu od 14:00 hodin a od 15:00 do 16:00 vystoupení s indiánskými tanci, písněmi a divadlem. Komentovaná prohlídka a vystoupení bude navíc i v těchto termínech, vždy od 10 hodin: 3.7., 8.7, 9.7., 10.7., 16.7., 23.7, 24.7., 31.7. 2019.

Indiánská vesnička Rosehill - svět prérijních indiánů

Indiánská vesnička Rosehill - svět prérijních indiánů

Indiánská vesnička Rosehill se nachází v malebné krajině CHKO Labské pískovce v obci Růžová na Děčínsku. Uvidíte zde osadu prérijních indiánů - stylově vybavené interiéry indiánských týpí, repliky původních indiánských oděvů, hraček, zbraní, hudebních nástrojů a věcí denní potřeby.