Úvod > Aktuality > Navštivte svět miniatur!

Navštivte svět miniatur!

Vydáno 9. října 2018 Zážitky
Navštivte areály miniatur v Ostravě nebo Mariánských lázních, kde můžete zhlédnout modely významných světových staveb jako je například Eiffelova věž, miniatury starodávných divů světa a památky a zajímavosti České republiky. Pro nejmenší jsou v připravena hřiště, zabavné hry a spousta naučných programů i pro jejich rodiče. Areály miniatur jsou skvělým cílem pro víkendový výlet, protože si tu užije zábavu celá rodina a na své si tady přijde opravdu každý...
Muzeum miniatur v Praze

Muzeum miniatur v Praze

Nedaleko Strahovského kláštera v Praze najdete Muzeum miniatur s díly vytvořenými Sibiřanem Anatolijem Koněnkem. Podstatná část Koněnkovy práce je věnována miniaturním obrazům. Muzeum vystavuje předměty malované i vyřezávané. Najdete zde také nejmenší knihu světa podle Guinnessovy knihy rekordů.

Dětský ráj na zámku Berchtold

Dětský ráj na zámku Berchtold

Hledáte krásné místo pro firemní akci, dovolenou, sportování či zajímavý výlet? Zveme vás na prohlídku zámku, do nové restaurace a víceúčelového areálu Hotelu zámek Berchtold. V zámeckém parku objevíte „Dětský ráj“ s pohádkovou zemí a stálou expozicí miniatur českých hradů a zámků.

Angličáci - kolekce miniaturních modelů aut v Kamenici nad Lipou

Angličáci - kolekce miniaturních modelů aut v Kamenici nad Lipou

Výstava představuje kolekci miniaturních modelů aut anglické firmy Lesney vyráběných pod značkou Matchbox. Zastoupena je zde řada Models of Yesteryear, kterou firma začala vyrábět v roce 1956.

Bystřický park miniatur

Bystřický park miniatur

V Bystřici nad Pernštejnem vyrůstá nová muzejní expozice s názvem Bystřický park miniatur. Kolem potůčku postupně vzniká kopie údolí Svratky se zhruba dvacítkou modelů hradů, klášterů a jiných památek v měřítku 1:50.

Miniuni – Svět miniatur Ostrava

Miniuni – Svět miniatur Ostrava

V centru Ostravy, vedle areálu Výstaviště Černá louka, naleznete úplně jiný svět – minisvět. Městečko Miniuni nadchne děti i dospělé. Kde jinde byste měli jako na dlani 34 modelů významných budov evropských měst a 7 divů světa.

Boheminium - miniatury z celého Česka v Mariánských Lázních

Boheminium - miniatury z celého Česka v Mariánských Lázních

Park Boheminium nabízí expozici více než 70 modelů významných pamětihodností z celé republiky. Nechybí model hradu Karlštejn, Ještěd nebo Bezděz. Řadí se mezi 5 největších parků miniatur v Evropě.