Úvod > Aktuality > Svatováclavské trhy v Praze začínají v sobotu
Svatováclavské trhy v Praze začínají v sobotu
"> ">
Gurmánská turistika

Svatováclavské trhy v Praze začínají v sobotu

  • Vydáno11. září 2019
Už tuto sobotu 14. září zpestří procházku návštěvníkům centra Prahy tradiční Svatováclavské oslavy. Podzimní tržiště nabídne dobré jídlo i pití, letos dokonce nově oblíbenou pochoutku středověkých králů – šneky. Chybět nebude ani pestrý doprovodný program, který připomene patrona českých zemí, knížete a světce svatého Václava i jeden z nejvýznamnějších českých svátků. Svatováclavské oslavy vyvrcholí 28. září.
Václavské náměstíNa Václavském náměstí v centru Prahy začnou v sobotu 14. září v 10:00 hodin Svatováclavské trhy, které jsou oslavou svátků knížete svatého Václava, patrona českých zemí. Středověké tržiště zasazené do časné podzimní atmosféry upoutá pozornost návštěvníků Václavského náměstí i náměstí Republiky. Na obou náměstích najdou hosté shodně dvaadvacet prodejních stánků.

Letos Svatováclavské trhy nabídnou kromě zábavy i pohled do historie a chybět nebude ani nabídka oblíbených gastronomických specialit, prodejních stánků s moravským vínem, burčákem, i dárkovými drobnostmi. Prodejci se zaměří na česká jídla i výrobky. Nabídnou ručně vyráběné svícny, podzimní dekorace, hrnčířské zboží a mnoho dalších produktů. Mlsné jazýčky potěší české trhané kuře v housce, speciality z české šnečí farmy, grilované sýry nebo pražská čokoláda a také moravská vína či medovina. Zájemci si mohou nechat na místě na míru upravit zakoupený opasek nebo se potěšit drobností na památku přímo od kováře.
 

Oslavy vyvrcholí 28. září příjezdem sv. Václava

Václav Prahasobotu 28. září vyvrcholí Svatováclavské oslavy příjezdem knížete přímo do centra dění na Václavské náměstí. Svatováclavský průvod s dobovým programem si mohou návštěvníci prohlédnout hned dvakrát – od 14 a od 16 hodin. Chybět nebudou rytířské turnaje, soutěže pro děti i dobové tance s možností si je vyzkoušet.

V čele průvodu, který projde spodní částí Václavského náměstí, pojede kníže na koni v doprovodu své družiny, šermířů, krásných tanečnic a dobových hudebníků. Celá družina se zastaví u knížecího stolce, kde Václav usedne na trůn a bude sledovat další dění.
Václavské náměstí v Praze – symbol české státnosti

Václavské náměstí v Praze – symbol české státnosti

Tradiční místo oslav, demonstrací a veřejných shromáždění, na kterém se odehrálo mnoho historických chvil. Druhému největšímu náměstí v Česku vévodí Myslbekova jezdecká socha sv. Václava.