Úvod > Aktuality > Svatováclavské slavnosti opět roztančí Český Krumlov
Svatováclavské slavnosti opět roztančí Český Krumlov
"> "> "> ">

Svatováclavské slavnosti opět roztančí Český Krumlov

Vydáno 26. září 2019 Kultura
Poslední zářijový víkend bude v Českém Krumlově patřit oslavám svatého Václava, patrona české země, pivovarníků a vinařů. Letošní 18. Svatováclavské slavnosti od pátku 27. září do neděle 29. září nabídnou nespočet zážitků pro děti i dospělé. Rušno bude v celém městě včetně českokrumlovských klášterů. Dokonalou tečkou za celou akcí může být i zážitek z noční návštěvy muzeí a galerií, umocněný působivým doprovodným programem. Bohaté vyžití nabídne poslední zářijový víkend doslova celé město!

Pestrou nabídku kulturního vyžití přinese do Českého Krumlova poslední zářijový víkend. 

Patřit bude oslavám svatého Václava, patrona české země, pivovarníků a vinařů. 18. Svatováclavské slavnosti nabídnou od pátku 27. září do neděle 29. září více než tři desítky zážitků.

V areálu unikátního trojklášteří, přímo na klášterním dvoře, se bude tančit! V pátek i v sobotu tady vystoupí účastníci Mezinárodního folklórního festivalu.

Na své si přijdou rodiny s dětmi, jež láká zapojení do řemeslných dílen a rukodělné aktivity či jarmark v klášterním dvoře. Zde bude také možné pochutnat si na tradičních dobrotách, jako jsou křupavé zelouše a klášterní koláčky. Pro gurmány budou pak lákadlem Pivovarské slavnosti nabízející svatováclavský světlý speciál nebo Zahradní degustace vín v klášterní zahradě se stovkou vzorků vín z Čech, Moravy i zahraničí. Jedinečný sváteční zážitek přinese program v poutním areálu s nově opraveným průčelím na Křížové hoře, kde se mimo jiné v sobotu odehraje slavnostní zvonění nově ulitého zvonu na uctění památky patrona české země. Řeku Vltavu oživí ukázky modelu starého voru k plavení dřeva a vyhlídkové voroplavby.

Program 2019 - hudba, jídlo, netradiční zážitky

Sváteční program si jistě nenechají ujít milovníci historie a legend.  Město nabídne denní i večerní prohlídky, mezi kterými nebude chybět ani procházka kolem kouzelného jižního meandru Vltavy v klidné části Českého Krumlova. Dobrodružství pak bude možné zažít při nedělním Dni lovců mamutů v Dobrkovické jeskyni, jež nechá nahlédnout do života jeskynních lidí z dob před desítkami tisíc let. Součástí slavností je též Svatováclavský večer otevřených muzeí a galerií nabízející volný vstup do Egon Schiele Art Centra, Regionálního muzea či Musea Fotoatelier Seidel, kde si návštěvníci budou moci nechat vytvořit fotografie v duchu prvorepublikového podzimu.

A protože krumlovské podzimní slavnosti nesou jméno nejvýznamnějšího patrona, nebude během posledního zářijového víkendu chybět ani tradiční setkání Václavů a Václavek.

Po celou dobu slavností od pátku do neděle bude na náměstí Svornosti probíhat Svatováclavský jarmark, který bude nabízet tradiční zboží a pochutiny nejrůznějšího druhu.

Svatováclavské slavnosti Český Krumlov 2020

25.9.
28.9.
Svatováclavské slavnosti Český Krumlov 2020

Svatováclavské slavnosti jsou poctou svatému Václavovi, patronu české země, vinařů a pivovarníků a oslavou Dne české státnosti.

Egon Schiele Art Centrum - mezinárodní kulturní centrum v Českém Krumlově

Egon Schiele Art Centrum - mezinárodní kulturní centrum v Českém Krumlově

Vedle dokumentace o životě a díle Egona Schieleho a celoroční výstavy jeho prací nabízí Egon Schiele Art Centrum na ploše 4 000 m² výměnné výstavy klasického a současného umění 20. století.

Bývalý pivovar Eggenberg v Českém Krumlově

Bývalý pivovar Eggenberg v Českém Krumlově

Tradice vaření piva v Českém Krumlově sahá k samým počátkům města.

Hrad a zámek Český Krumlov - prohlídka perly UNESCO

Hrad a zámek Český Krumlov - prohlídka perly UNESCO

Státní hrad a zámek Český Krumlov je významným a velmi vyhledávaným turistickým místem. Veřejnosti je otevřen od dubna do října. Celý areál hradu a zámku je průchozí, veřejnosti přístupný a v sezóně, zvláště v podvečer, je nevšedním zážitkem procházka jednotlivými nádvořími.

Regionální muzeum v Českém Krumlově

Regionální muzeum v Českém Krumlově

Bohaté archeologické, umělecké, řemeslné, etnografické a umělecko-průmyslové sbírky dokumentují historii města Českého Krumlova.

Museum Fotoateliér Seidel v Českém Krumlově

Museum Fotoateliér Seidel v Českém Krumlově

Jedinečné místo, kde v 19. století vznikla tradice fotografie, místo, kde se zastavil čas. Odborníci i laici se mohou seznámit s unikátním fotografickým dílem Josefa Seidla a jeho syna Františka, které čítá téměř 140 tisíc skleněných desek i celuloidových negativů.