!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Svatováclavské slavnosti opět roztančí Český Krumlov
Svatováclavské slavnosti opět roztančí Český Krumlov
"> "> "> "> "> "> "> ">
Kultura

Svatováclavské slavnosti opět roztančí Český Krumlov

Vydáno 20. září 2019
Poslední zářijový víkend bude v Českém Krumlově patřit oslavám svatého Václava, patrona české země, pivovarníků a vinařů. Letošní 19. Svatováclavské slavnosti od pátku 25. září do pondělí 28. září nabídnou nespočet zážitků pro děti i dospělé. Pocta svatému Václavu, patronu nejen české země, ale i města Český Krumlov, vinařů a pivovarníků, je zároveň i oslavou státního svátku České republiky. Těšit se můžete jak na tradiční akce, tak i na spoustu novinek.
český krumlovPestrou nabídku kulturního vyžití přinese do Českého Krumlova poslední zářijový víkend. Patřit bude oslavám svatého Václava, patrona české země, pivovarníků a vinařů. 19. Svatováclavské slavnosti nabídnou od pátku 25. září do pondělí 28. září více než tři desítky zážitků.


V rámci Mezinárodního folklórního festivalu do Krumlova opět přijede řada folklórních tanečních souborů, které se představí nejen na hlavní scéně na náměstí Svornosti, ale roztančí město svými krátkými vystoupeními po celém historickém centru.

svatováclavské slavnosti český krumlovNa své si přijdou rodiny s dětmi, jež láká zapojení do řemeslných dílen a rukodělné aktivity či jarmark v Klášterech Český Krumlov. Víkendový klášterní program obohatí pouliční umělci, kejklíři, hudebníci i pohádková představení. Děti se budou v sobotu bavit i v Pivovarské zahradě, kde jsou pro ně připraveny hry a soutěže. V neděli je čekají výtvarné a vypravěčské workshopy a tvořivé dílny v Prádelně. Bavit budou nejen děti, ale i jejich rodiče. Dobrodružství bude možné zažít při Dni lovců mamutů v Dobrkovické jeskyni, jež nechá nahlédnout do života jeskynních lidí z dob před desítkami tisíc let. Zvýhodněné vstupy nabízí Pohádkový dům, Muzeum vltavínů a Grafitový důl.  
 

Jarmark, slavnosti piva a vína

pivoNáměstí Svornosti ozdobí po celé čtyři dny tradiční Svatováclavský jarmark. Pro milovníky zlatavého moku budou lákadlem sobotní Pivovarské slavnosti nabízející svatováclavský světlý speciál, prohlídky pivovaru i hudební program v podání krumlovských kapel. Proudem poteče v sobotu nejen pivo, ale i víno při Zahradní degustaci vín v klášterní zahradě s šedesátkou vzorků vín z Čech, Moravy i zahraničí.

V programu nebude chybět oblíbený sobotní Večer otevřených muzeí a galerií,nabízející volný vstup do Egon Schiele Art Centra, Regionálního muzea či Musea Fotoateliér Seidel.
 

Netradiční zážitky a Mezinárodní hudební festival

vivaldi proplouvá krumlovemMilovníci historie a legend si jistě nenechají ujít denní i kostýmované noční prohlídky města s průvodcem, velkým lákadlem je procházka kolem kouzelného jižního meandru Vltavy v klidné části Českého Krumlova. Po vodě, a přesto suchou nohou si mohou návštěvníci prohlédnout historické centrum města z hladiny řeky při pravidelné vyhlídkové plavbě na vorech.

Krumlovem bude v sobotu proplouvat i Vivaldi v podání Jihočeské filharmonie, která na voru, plujícím mezi Benešovým a Lazebnickým mostem zahraje jeho Čtvero ročních dob.     

schwarzenberská gardaProtože krumlovské podzimní slavnosti nesou jméno nejvýznamnějšího patrona, nebude během posledního zářijového víkendu chybět ani tradiční setkání Václavů a Václavek, slavnostní koncert se závěrečným zpěvem chorálu Svatý Václave či účast Schwarzenberské gardy.  

Prodloužený svatováclavský víkend v Krumlově nabídne letos výjimečně i koncerty konané v rámci Mezinárodního hudebního festivalu Český Krumlov, jehož původní letní termín byl mimořádně přeložen do dnů 18. září až 3. října. V pátek 25. září rozezní zámeckou jízdárnu housle Pavla Šporcla, 26. září zahraje Severočeská filharmonie Teplice známé filmové melodie a v neděli dopoledne 27. září zazní v Klášterním kostele varhany a zpěv v podání Pavla Svobody a Elišky Zajícové.

Svatováclavské slavnosti Český Krumlov 2021

24.9.
28.9.
Svatováclavské slavnosti Český Krumlov 2021

Svatováclavské slavnosti jsou poctou svatému Václavovi, patronu české země, vinařů a pivovarníků a oslavou Dne české státnosti.

Regionální muzeum v Českém Krumlově

Regionální muzeum v Českém Krumlově

Bohaté archeologické, umělecké, řemeslné, etnografické a umělecko-průmyslové sbírky dokumentují historii města Českého Krumlova.

Hrad a zámek Český Krumlov - prohlídka perly UNESCO

Hrad a zámek Český Krumlov - prohlídka perly UNESCO

Státní hrad a zámek Český Krumlov je významným a velmi vyhledávaným turistickým místem. Veřejnosti je otevřen od dubna do října. Celý areál hradu a zámku je průchozí, veřejnosti přístupný a v sezóně, zvláště v podvečer, je nevšedním zážitkem procházka jednotlivými nádvořími.

Museum Fotoateliér Seidel v Českém Krumlově

Museum Fotoateliér Seidel v Českém Krumlově

Jedinečné místo, kde v 19. století vznikla tradice fotografie, místo, kde se zastavil čas. Odborníci i laici se mohou seznámit s unikátním fotografickým dílem Josefa Seidla a jeho syna Františka, které čítá téměř 140 tisíc skleněných desek i celuloidových negativů.

Bývalý pivovar Eggenberg v Českém Krumlově

Bývalý pivovar Eggenberg v Českém Krumlově

Tradice vaření piva v Českém Krumlově sahá k samým počátkům města.

Egon Schiele Art Centrum - mezinárodní kulturní centrum v Českém Krumlově

Egon Schiele Art Centrum - mezinárodní kulturní centrum v Českém Krumlově

Vedle dokumentace o životě a díle Egona Schieleho a celoroční výstavy jeho prací nabízí Egon Schiele Art Centrum na ploše 4 000 m² výměnné výstavy klasického a současného umění 20. století.